به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١

شادترین و غمگین ترین کشورها در جهان :

 

در سال 2022 نیز مانند سالیان گذشته، شادترین کشورهای جهان رتبه­‌بندی شده­ و فنلاند برای چهارمین بار پیاپی، عنوان شادترین کشور جهان را کسب کرده است. عنوانی که با توجه به آب‌وهوای سرد این کشور، تعجب مردم جهان و حتی خود فنلاندی‌ها را به دنبال داشته است. البته که شادی مفهومی نسبی است و دلایل شادی افراد مختلف، با هم فرق می‌کند. آنچه یک نفر را خوشحال می­‌کند، ممکن است برای دیگری بی­‌اهمیت باشد. پس کارشناسان چگونه به این رتبه‌­بندی رسیده‌­اند؟

 

دانشمندان، فیلسوفان و کارشناسان اقتصادی طی سال­‌ها آزمون و خطا، به مجموعه‌­ای از معیارهای کمی رسیده‌اند که می­‌تواند شادی یا حس رضایت از زندگی را تامین کند. این مجموعه عوامل شامل مواردی مانند: سلامت، ثروت، مصاحبت و امنیت می­‌شود. با تکیه بر این چهار عامل، سازمان­‌های مختلف، گزارش­‌هایی را منتشر می­‌کنند که معروف‌­ترین آن‌ها گزارش رضایت جهانی، شاخص توسعه انسانی (HDI) و شاخص سیاره شاد (HPI) است.

شرکت آلت گروپ (دقایق سفر ایرانیان ) نماینده رسمی کشور دومینیکا فعالیت های خود در زمینه مشاوره و اخذ پاسپورت و شهروندی کشور دومینیکا

برخی از شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا از لینک میتوانید مطالعه بفرمایید 

در صورت تمایل تماس کارشناسان ما با شما فرم مقابل را پر و ارسال کنید 

راز شادی مردم فنلاند؟

کارشناسان در پاسخ معتقدند که مردم فنلاند لزوما انسان‌های شادی نیستند، اما قناعت داشتن در زندگی و دسترسی برابر به امکانات رفاهی از جمله آموزش و سلامت، موجب شده تا آنها عنوان «خوشبخت‌ترین مردم جهان» را به نام خود ثبت کنند. به گزارش نیویورک‌تایمز، در یک سال گذشته وقتی دولت‌های سراسر جهان به دنبال شیوع کرونا محدودیت‌های قرنطینه را یکی پس از دیگری اعمال می‌کردند و از مردم می‌خواستند که فاصله اجتماعی 2 متری را رعایت ‌کنند، مردم فنلاند به شوخی می‌گفتند: «ما می‌توانیم همان فاصله 4 متری همیشگی را رعایت کنیم؟» آنها سالیان سال است که فاصله اجتماعی خود را با بقیه حفظ می‌کنند و از اینکه به عنوان افرادی درون‌گرا و سرد شناخته ‌شوند، ابایی ندارند. مردم فنلاند یک مثل قدیمی دارند که می‌گوید: «خوشحالی همیشه به اشک ختم می‌شود. در فنلاند به عنوان کشوری که همه از حقوق نسبتا مساوی برخوردار هستند، مردم تمایلی به چشم‌وهم‌چشمی و رقابت کردن ندارند. به اعتقاد برخی کارشناسان، درحقیقت، فنلاندی‌ها بیشتر از اینکه شاد باشند، انسان‌های قانعی هستند. همین که شغل داشته باشند و امکانات اساسی‌ فراهم باشد، احساس خوشبختی می‌کنند. به اعتقاد ساری پویهونن، استاد زبان‌شناسی دانشگاه ییواسگیلا فنلاند ، انتظارات مردم این کشور از زندگی واقع‌بینانه است. حتی وقتی میزان داشته‌هایشان در زندگی از سطح انتظاراتشان فراتر می‌رود، ترجیح می‌دهند فروتن باشند و آن را جار نزنند. به عبارت بهتر، آنها دوست دارند خوشبختی‌ خود را پنهان کنند. 

نحوه ارزیابی میزان رضایت از زندگی :

گزارش شادی جهانی از سال 2012 شروع به کار کرده و هر سال معیارهایش کمی تغییر می‌کند. محققان برای نظرسنجی امسال، سال 2022، به طور خاص شش مورد زیر را در بین 149 کشور در سه سال گذشته درنظر گرفته و به تجزیه و تحلیل آن پرداختند. موارد مورد بررسی سال 2022 برای شادترین کشور دنیا عبارت‌اند از:

سرانه تولید ناخالص داخلی
آزادی در انتخاب زندگی خود
امید به زندگی سالم
حمایت اجتماعی
سخاوت عموم مردم
درک سطوح فساد داخلی و خارجی

شادترین کشور جهان کجاست؟

فنلاند از سال 2018 در صدر جدول قرار دارد و در سال 2022 برای پنجمین بار پیاپی، شادترین کشور جهان شده است. کشورهای دیگری که با فنلاند در این لیست هستند کمابیش مانند آمار سال‌­های گذشته است. در زیر لیست شادترین کشورهای جهان را به ترتیب می‌بینیم:

فنلاند، دانمارک، ایسلند، سوئیس، هلند، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، نیوزلند، اتریش، استرلیا، ایرلند، آلمان، کانادا، آمریکا، انگلستان

چه عواملی دخیل است ؟

در این گزارش برای ارزیابی زندگی از تکنیک نردبان کانتریل استفاده می‌شود. از پاسخ‌دهندگان خواسته می‌شود نردبانی با ۱۰ پله را در نظر بگیرند. بهترین زندگیِ ممکن در بالای نزدبان است و بدترین زندگیِ ممکن اصلا جای پایی روی نردبان ندارد. از آن‌ها خواسته می‌شود زندگی فعلی‌شان را با استفاده از این نرده‌بان از صفر تا ۱۰ نمره بدهند. پژوهشگران نتایج نظرسنجی را مقایسه می‌کنند و نقش عوامل تاثیرگذار را برآورد می‌کنند ‌ــ‌ چیزهایی مثل سخاوت، حمایت اجتماعی، و طول عمر.
از موارد دیگری که در تحقیق گنجانده می‌شود، میزان عواطف مثبت و منفی است، مثل خنده، نگرانی و امثالهم. در این تحقیق معلوم شد که میزان عواطف مثبت در سطح دنیا سه برابر عواطف منفی است.


نکاتی مهم از مردم فنلاند برای داشتن یک زندگی شاد :

روزانه به فضای باز و طبیعت بروید
برنامه های خود مراقبتی داشته باشید
استراحت به میزان کافی و استفاده از تعطیلات
همیشه و هر لحظه در حال یادگیری باشید
سپاسگزار باشید
اجازه ندهید شرایط آب و هوایی تفریحات را تحت تاثیر قرار دهد

غمگین ترین کشور دنیا کجاست؟

در گزارش اعلام شده، نام 146 کشور ذکر شده است. در این بخش کشورهایی را می­‌بینیم که شهروندان آن­ها کم‌ترین میزان رضایت از زندگی را داشتند. افغانستان به عنوان اولین کشور غمگین جهان در صدر جدول قرار دارد. به نظر می‌رسد این کشور را می‌توان افسرده ترین کشور جهان هم نامید.

افغانستان، زیمبابوه، رواندا،بوتسوانا، لسوتو،سودان جنوبی، جمهوری آفریقای مرکزی، تانزانیا، یمن، مالاوی، هند