به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

آداب و رسوم مردم استرالیا

 

مردم کشور استرالیا هم در زمان های بسیار دور و هم در سال های اخیر پذیرای ملیت ها و قومیت های مختلفی بوده است، و از تنوع فرهنگی زیادی هم برخودار است. به گفته خودشان: “ما همه استرالیایی هستیم، اما متفاوت”. بسیاری از جمعیت این کشور متولد کشور های خارجی دیگر هستند که بر اساس آخرین گزارشات این عدد برابر با بیست و شش درصد بوده است. این در حالی است که در کشور کانادا و امریکا به ترتیب 22 و 14 درصد می باشد. این تفاوت های فرهنگی را در بدو ورودتان به این کشور می توانید احساس کنید.

در سال ۲۰۱۴ استرالیا حدود ۲۳ میلیون نفر جمعیت داشت که بیشترین جمعیت در ایالت‌های نیوساث‌ولز و ویکتوریا متمرکز بودند. استرالیا یکی از کشورهای مهاجرپذیر است که برای اولین بار توسط انگلیسی‌ها کشف شد و تا مدت‌ها مستعمره‌ی انگلستان بود. قبل از ورود انگلیسی‌ها به استرالیا، بومی‌های این منطقه از ۵۰ هزار سال پیش در آن ساکن بودند. همچنین کشور استرالیا به عنوان یک کشوری که توانسته خود را از بحران های اقتصادی به دور نگه دارد، از وضعیت کار و اشتغال و به طور کلی اقتصادی بسیار مطلوبی برخوردار است. شاید به همین دلیل است که بسیار مورد توجه علاقه مندان به مهاجرت قرار گرفته است. استرالیا نیز از این فرصت به نفع خود استفاده کرده است و در صدد این است که افراد متخصص و یا سرمایه گذاران را جذب کند تا به کمک آن ها بتواند اقتصاد خود را بیشتر از این رونق دهد.

فرهنگ در میان مردم کشور استرالیا :

 بد نیست بدانید بیش از سه چهارم مردم استرالیا شهرنشین هستند. بنابراین فرهنگ اصلی استرالیا به نوعی آداب انگلیس/ سلتیک-غربی را در پیش گرفته است. همچنین فرهنگ حاکم بر کشور استرالیا یک نوع فرهنگ غربی است که از بریتانیا الهام گرفته است. با این وجود می‌توان گفت که این توصیف برای به تصویر کشیدن آرایش اجتماعی جامعه مدرن کافی نیست. زیرا بسیاری از خانواده‌های استرالیایی دارای هویت چند فرهنگی هستند. در گذشته اکثر مهاجران فقط از اروپا می‌آمدند، اما در حال حاضر متقاضیان مهاجرت به استرالیا از اقصی نقاط دنیا ازجمله آسیا، آفریقا و قاره آمریکا هستند. به عنوان مثال طبق سرشماری سال ۲۰۱۶، حدود نیمی از کل استرالیایی‌ها یا در خارج از کشور متولد شده‌اند یا حداقل یکی از والدین در خارج از کشور متولد شده‌اند. در کل استرالیا به دلیل مهاجرپذیر بودنش طی این سال‌ها به یک جامعه چند فرهنگی تبدیل شده است. البته خود استرالیایی‌ها هم چند فرهنگی بودن خود را قبول دارند و به آن اهمیت قائل هستند. خوشبختانه این نوع خصوصیت استرالیایی‌ها باعث می‌شود همه با صلح و آرامش در کنار هم زندگی کنند و به هم احترام بگذارند. نکته قابل توجه این است که ملبورن، سیدنی و بریزبن مرکز فرهنگ‌های چندگانه محسوب می‌شوند. فرهیختگی، تنوع و ذوق هنری و غذاهای خوشمزه این شهرها مشهور است. بخشی از فرهنگ هر کشوری را دین آن کشور شامل می شود. در کشور استرالیا هم علی رغم این که در حدود نیمی از مردم استرالیا مسیحی هستند، اما این کشور هیچ دین رسمی ندارد. مردم استرالیا در انتخاب دین کاملا آزاد هستند و تا زمانی که دیگر قوانین کشور را زیر پا نگذارند، می توانند هر دینی که تمایل دارند را انتخاب کنند. به همین دلیل تقریبا پیروان تمامی ادیان را می توانید در استرالیا بیابید که این خود نشان دهنده تنوع فرهنگی بالا در این کشور می باشد. بسیاری از دانشگاه ها و انجمن های استرالیا زیر ساخت های لازم برای عبادت های مختلف را فراهم کرده اند تا دانشجو های بین المللی با هر دینی بتوانند مناسک دینی شان را انجام دهند.

شرکت آلت گروپ (دقایق سفر ایرانیان ) نماینده رسمی کشور دومینیکا فعالیت های خود در زمینه مشاوره و اخذ پاسپورت و شهروندی کشور دومینیکا

برخی از شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا از لینک میتوانید مطالعه بفرمایید 

در صورت تمایل تماس کارشناسان ما با شما فرم مقابل را پر و ارسال کنید 

آشنایی با زبان ،آداب و رسوم مردم در کشور استرالیا :

 کشور استرالیا زبان رسمی ندارد، اما اکثریت جمعیت آن به زبان انگلیسی صحبت می کنند و در واقع زبان انگلیسی زبان مادری شان است.مردم استرالیا حتی اگر به چند زبان مسلط باشند، در خانه تنها به زبان انگلیسی صحبت می کنند. انگلیسی استرالیایی یک لهجه و دایره لغات خاصی دارد که مختص خود استرالیا است. به دلیل اینکه حمعیت این کشور را افرادی از حدود دویست کشور مختلف در جهان تشکیل می دهد، زبان های بسیار متنوعی هم در این کشور وجود دارد. زبان های دیگری که در استرالیا متداول و رایج است زبان های چینی ماندارینی، ایتالیایی، عربی و یونانی است. آداب و رسوم استرالیایی ریشه در ساکنین اولیه این کشور دارد. آن ها مهاجرینی بودند که از افریقا و آسیا در حدود هفتاد هزار سال پیش به این کشور سفر کردند. زمانی که بریتانیایی ها به استرالیا آمدند بیماری هایی را نیز با خود همراه داشتند که منجر شد ساکنین اولیه استرالیا خسارت های جانی زیادی ببینند. اما از طرفی اروپایی ها با استفاده ازمنابع طبیعی استرالیا شروع به کشت و کار های وسیع در این کشور کردند. بر همین اساس امروزه هنوز هم تنوع های فرهنگی زیادی در این کشور وجود دارد که هر کدام آداب و رسوم، زبان و دین خاص خود را دارند. هنر در استرالیا هم ریشه در ماقبل تاریخ دارد و از آن زمان آثار کنده کاری، مجسمه ها و نقاشی های زیادی بر جای مانده است. پس می توان گفت هنر استرالیایی تاریخ طویلی در خود دارد. علاوه براین استرالیا کشوری پر از موزه ها و گالری ها است که تحت حمایت های دولتی، دولت محلی و ملی است. حتی برخی از این موزه ها تحت حمایت برخی دانشگاه ها و بخش های خصوصی است.

کسب و کار در میان مردم کشور استرالیا :

گفتنی است که استرالیایی‌ها در کار خیلی رک و بی تعارف هستند اما می‌توان تواضع و شوخ طبعی را در بین صحبت‌هایشان دید. اصولاً در مذاکرات در تلاش هستند که به نتایج برد- برد دست یابند و از آن جایی که دو طرف از روحیه مثبتی برخوردار هستند؛ معاملات تجاری با سهولت بیش‌تری به نتیجه می‌رسد. بنابراین به تساوی حقوق انسان‌ها نیز احترام می‌گذارند

مسئله‌ای که برای آن‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است سر وقت بودن در قرارهای کاری است. حتی بهتر است چند دقیقه زودتر در محل قرار حاضر شوید و طرف مقابل را منتظر نگذارید. در صحبت‌ها سعی کنید از اغراق و ادعاهای بی اساس و غلو شده بپرهیزید. فراموش نکنید در کار و تجارت با استرالیایی‌ها، جایی برای احساسات نیست و باید کار خود ر ا با حقایق و اعداد و ارقام ارائه دهید.

اصولاً در کار آن‌ها به سرعت به سراغ اصل مطلب می‌روند و در حرف و عمل با شما روراست هستند. البته همین مسئله را هم از شما انتظار دارند. سعی کنید در مذاکرات، بدون اینکه حاشیه بروید، از همان ابتدا اصل مطلب را مختصر و مفید بیان کنید.

مطمئناً برای شما هم جالب خواهد بود با نحوه رفتار مردم استرالیا خصوصاً با مهاجرین آشنا شوید. پس برای کسب اطلاعات جالب و خواندنی پیشنهاد می‌کنیم این قسمت را از دست ندهید.

آداب لباس پوشیدن مردم در کشور استرالیا :

نحوه پوشش در استرالیا بیشتر تحت تأثیر تجربه زندگی در جامعه چند فرهنگی و تفریحاتی همچون شنا، موج سواری و داشتن فرهنگ ساحلی قرار گرفته است. البته پیراهن‌های رنگارنگ و همچنین پوشیدن زیرپوش و شلوارک یکی از انواع لباس‌هایی است که در بین زنان و مردان استرالیا رایج است. لباس‌های گشاد اندونزیایی و هندی برای زنان در ساحل پوشش مناسبی برای محافظت پوستشان در برابر نور خورشید است. به طور کلی مد لباس و پوشش در استرالیا بسیار مشابه با کشورهای آمریکای شمالی و اروپایی است.

تنوع فرهنگی :

مردمان کشور استرالیا به تنوع فرهنگی خود احترام می‌گذارد و آن را پذیرفته‌اند. حتی آن‌ها برخی از مراسم‌های ملت‌ها و قومیت‌های مختلف را جشن می‌گیرد. این مسئله فرصت مناسبی را برای آشنایی با افراد جدید و کسب تجربیات جالب و متنوعی برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌سازد. از این رو دانشجویان ایرانی معمولاً به محیط چند فرهنگی استرالیا تعلق خاطر پیدا می‌کنند.
بعلاوه یادگیری زبان‌های متنوع، شرکت در جشن‌های بین‌المللی مختلف و امتحان کردن انواع مختلف غذاها ازجمله مزیت‌های دیگر زندگی در یک کشور چند فرهنگی مثل استرالیا به شمار می‌رود.