به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

دیدنیها در کشور چین

بودای بزرگ لشان


بودای بزرگ لشان که با نام بودای بزرگ لیشان نیز شناخته می‌شود، در بخش جنوبی استان سیچوآن در چین، در نزدیکی شهر لشان قرار دارد و در دوران سلسله تانگ (حدود ۸۰۰ سال بعد از میلاد مسیح) ساخته شده‌ است. این مکان نخستین پرستشگاه بودایی‌ها و یکی از مهم‌ترین مکان‌های مقدس بودیسم محسوب می‌شود. ارتفاع این پیکره‌ی سنگی ۷۱ متر است و بزرگ‌ترین بودای سنگی دنیا به‌شمار می‌رود. عرض شانه‌های آن ۲۸ متر است و سرش ۱۴.۷ متر طول و ۱۰ متر عرض دارد. روی پاهای ۸.۵ متری این مجسمه به راحتی ۱۰۰ نفر جای می‌گیرند. بودای بزرگ لشان در سال ۱۹۹۶ در میراث جهانی یونسکو ثبت شد. هرچند این مجسمه در طول سالیان متمادی در معرض آب و هوا قرار داشته و آسیب‌هایی دیده، اما از عظمت آن کاسته نشده است.


کاخ موزه پکن ( شهر ممنوعه )

 

شهر ممنوعه مجموعه‌ای از قصرها را شامل می‌شود که در مرکز شهر پکن، پایتخت چین قرار گرفته‌اند. با حدود ۱۰۰ هکتار مساحت، این مجموعه متشکل از ۹ هزار اتاق است. ساخت قصرها از قرن ۱۵ میلادی، در زمان حکمرانی دودمان مینگ آغاز و تا دوران سلطنت دودمان چینگ نوسازی و بازسازی شد. شهر ممنوعه به‌عنوان بزرگ‌ترین مجموعه‌ی بناهای باستانی چوبی به‌جامانده در دنیا، در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. در حال حاضر موزه مجموعه آثار کشف شده از سلسله‌های مینگ و چینگ در این مجموعه قرار دارد و محل مناسبی برای آشنایی با تاریخ ژرف کشور چین است.

شهر باستانی پینگایو

این شهر در قرن ۱۴ میلادی، پایتخت مالی کشور چین محسوب می‌شد. امروزه به دلیل وجود بناهای تاریخی، این شهر در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. خیابان‌های باریک قرون وسطایی و فروشگاه‌های قدیمی این شهر شما را به سفری در زمان می‌برد. در پینگایو تعداد زیادی مکان تاریخی از دوران امپراتوری مینگ و چینگ نیز به‌جای مانده است. در ماه سپتامبر جشنواره فانوس در این شهر برگزار می‌شود و سراسر پینگایو رنگ و بویی عاشقانه به خود می‌گیرد.

کاخ پوتالا یا ( قصر پوتالا )

 قصر پوتالا، اقامتگاه دائمی دالایی لاما بود تا آن هنگام که تنزین گیاتسو، چهاردهمین دالایی لاما (دالایی لامای کنونی) به هندوستان گریخت. این کاخ زیبا نام خود را از کوه پوتالا که کوهی مقدس در آیین بودایی محسوب می‌شود، گرفته است. طبق افسانه‌ها، پادشاه تبت، سانگتسن گمپو در قرن هفتم میلادی، برای ادای احترام به عروس خود که شاهزاده‌ای از خاندان تانگ چین بود، این قصر را بنا نهاد. این کاخ در جریان جنگ‌های مختلف به شدت آسیب دید و بعدها آن را تعمیر و بازسازی کردند. سال‌ها پس از سقوط سلسه گمپو و در طول جنگ، این قصر نیز تخریب شد. قصری که در حال حاضر وجود دارد، در طول سال‌های ۱۶۴۴ تا ۱۹۱۱ توسط سلسله چینگ بازسازی شده است. با ۹ طبقه و صدها اتاق، کاخ پوتالا شامل دو بخش می‌شود؛ قصر قرمز و قصر سفید. نام این اثر ارزشمند در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

دریاچه غربی

دریاچه غربی با آبی شیرین در هانگژو چین قرار دارد و با ۶.۴ کیلومتر مربع مساحت، به پنج بخش تقسیم می‌شود. تعدادی زیادی معبد، پاگودا، باغ و جزیره‌ مصنوعی در این دریاچه واقع شده‌اند. به دلیل زیبایی‌های طبیعی و یادبودهای فرهنگی، دریاچه غربی الهام‌بخش شاعران و نقاشان زیادی در طول تاریخ چین بوده و تاثیر مهمی در طراحان باغ‌های چینی گذاشته است. همچنین این دریاچه که از سه طرف با تپه‌ها احاطه می‌شود، یکی از مهم‌ترین چشم‌اندازهای هانگژو به‌شمار می‌رود. با توجه به ارزش تاریخی، طبیعی و فرهنگی، دریاچه غربی در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

ارتش سفالین چین ( ارتش تراکوتا چین )

این لشکر سفالین شامل بیش از هفت هزار مجسمه‌ از سربازان گارد پادشاهی چین به‌همراه ۱۳۰ کالسکه نظامی و ۵۲۰ اسب در فضایی معادل ۱۶ هزار و ۳۰۰ متر مربع می‌شود. اندام و اندازه این سربازها برابر با اندازه و ابعاد یک انسان عادی است و هیچ‌کدام به دیگری شباهت کامل ندارند. این پیکره‌ها بیش از دو هزار سال پیش در دل خاک مدفون‌ شده بودند و به‌صورت کاملا اتفاقی در سال ۱۹۷۴ توسط افراد محلی کشف می‌شوند. این محوطه در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

پارک ملی زمین‌شناسی ژانگی دانکسیا

این پارک ۳۲۲ کیلومتر مربع مساحت دارد. این منطقه که برای فرم‌های صخره‌ای رنگارنگ خود شهرت دارد، یکی از زیباترین چشم‌اندازهای زمین‌شناسی چین به‌شمار می‌رود و نمونه‌ی مشابهی ندارد. این زمین‌ها به دلیل وجود شن‌های قرمز و فشار وارد شده از طرف زمین به آن‌ها، به شکل امروزی در آمده‌اند. در سال ۲۰۱۰، پارک ملی زمین شناسی ژانگیه در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

غار موگای ( غار هزار بودا )

غار موگای در بیابان گبی جای گرفته‌ است و شامل ۴۹۲ معبد می‌شود. نقاشی‌دیواری‌هایی ارزشمند و بیش از سه هزار مجسمه در این غارها قرار دارند که قدمت آن‌ها به قرون ۴ تا ۱۴ میلادی بازمی‌گردد. از غار موگای به‌عنوان بزرگ‌ترین و غنی‌ترین خانه‌ی هنر بودایی در جهان یاد می‌شود و در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌ است.

باغ فرماندار فروتن ( مدیر فروتن )

این باغ  یکی از مشهورترین باغ‌ها در سوژو چین، با مساحت ۵.۲ هکتار است. از این باغ به‌‌عنوان بزرگ‌ترین باغ در سوژو و یکی از بزرگ‌ترین‌ها در جنوب چین یاد می‌شود. علاوه بر چشم‌‌اندازهای زیبای طبیعی، حوضچه‌ها، جزیره‌ها و درختان قدیمی، تعداد زیادی بنا، آلاچیق و پل نیز در باغ جای گرفته‌اند. با توجه به ارزش تاریخی و فرهنگی، باغ فرماندار فروتن در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.