به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

معرفی برخی از امکان توریستی در ترکیه

معروفترین مسجد استانبول ( ایاصوفیا ) :

 این بنای باشکوه در نصفه اروپایی استانبول واقع شده است و برای سالیان متمادی کلیسای روم شرقی بوده، ولی بعدها و با حاکمیت عثمانی ها و در قرن پانزدهم بوسیله سینان معمار عثمانی، به یک مسجد زیبا به شکل امروزیش تبدیل شد. بعد از اعلام جمهوری توسط آتاتورک این مکان به موزه تغییر یافت و امروزه به عنوان یکی از اولین جاهای دیدنی ترکیه پذیرای بازدیدکنندگان بسیاری است. این مسجد که تحت پوشش یونسکو قرار دارد، به عنوان گنجینه ای از علوم باستانی قلمداد می شود.
در چند سال اخیر اما این سازه مجددا به یک مسجد تغییر کاربری داده شده و نماز های یومیه در آن برگزار می شوند، اگرچه آثار تاریخی و هنری مسیحی نیز در آن حفظ شده اند.


استانبول ( مسجدسلیمانیه ) :

مسجد سلیمانیه که شامل چهار منار می باشد و یک ترکیب هنرمندانه از معماری اسلامی- بیزانسی است، بین سال‌های 1550 تا 1557 توسط معمار سنان و به دستور سلطان سلیمان عثمانی بنا شد. این مسجد تاریخی که به عنوان دومین مسجد بزرگ در استانبول مطرح است، جلوه ای زیبا و چشم نواز از شهر استانبول را در مقابل چشمان شما به نمایش می گذارد. سبک معماری آن، مانند دیگر کارهای سینان و معماران عثمانی ترکیبی از سبک معماری بیزانسی و اسلامی است. بر پایهٔ رسم آن دوره این مسجد دارای ساختمان‌های جانبی مانند مدرسه، حمام، کتابخانه، کاروانسرا، بیمارستان و آشپزخانه عمومی نیز بوده‌است. این‌گونه ساختمان‌های جانبی را «کلیه ی مسجد» می نامیدند. معمار سینان در فضای درونی این مسجد سیستم تهویه هوا ایجاد می کند. در واقع در آن دوران که هنوز انرژی برق شناخته شده نبود، فضای مسجد با 275 شمع بسیار بزرگ روشن می شد و لذا هوای مسجد دودآلود می‌گشت. معمار سینان برای برطرف کردن دود ناشی از شمع‌های مذکور و جلوگیری از آسیب رساندن این دود به مسجد و جماعت یک اتاقک کوچک در بالای درب ورودی میانی می سازد. دریچه‌هایی که معمار سینان در گوشه های مختلف مسجد تعبیه می کند، باعث می شود که دود شمع‌ها در این اتاقک جمع شود.
نکته جالب تر اینکه معمار سینان در این اتاقک که به “اتاق دود” معروف شده یک سیستم مرطوب کننده هوا ایجاد می کند و با تقطیر دود گردآوری شده در این اتاقک بهترین مرکب آن دوران را بدست می آورد. آثار مشهوری که جای جای مسجد سلیمانیه را تزئین کرده با همین مرکب نگاشته و یا ترسیم شده است.

شرکت آلت گروپ (دقایق سفر ایرانیان ) نماینده رسمی کشور دومینیکا فعالیت های خود در زمینه مشاوره و اخذ پاسپورت و شهروندی کشور دومینیکا

برخی از شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا از لینک میتوانید مطالعه بفرمایید 

در صورت تمایل تماس کارشناسان ما با شما فرم مقابل را پر و ارسال کنید 

مقبره آتاتورک ( آنیت کابیر ) :

مصطفی کمال آتاتورک یکی از معروفترین رهبرهای سیاسی کشور ترکیه در دوران معاصر بوده است و اصلاحات بسیاری در نظام سیاسی و اجتماعی این کشور انجام داد به همین جهت از محبوبیت و جایگاه بسیار ویژه‌ای در میان مردم کشور ترکیه برخوردار است، این شخص محبوب در تاریخ 10 نوامبر سال 1938 میلادی چشم از جهان فروبست و پس از 6 سال از این تاریخ ساخت مقبره وی آغاز شد. جالب است بدانید که ساخت مقبره آتاتورک حدود 9 سال به طول انجامید و سرانجام در سال 1953 میلادی به اتمام رسیده و امکان بازدید از آن برای عموم مردم فراهم شد. در محوطه اطراف مقبره آتاتورک پارکی به وسعت 630 هزارمتر مربع، به نام پارک صلح وجود دارد که در آن 50 هزار گونه درخت مختلف و بیش از 100 گونه گل متنوع پرورش داده می‌شود، در قسمت روبه‌رویی برج آزادی مجسمه‌ای از سه زن ترکیه‌ای وجود دارد که هریک از آن‌ها نماد یکی از ویژگی‌های بارز زنان ترکیه‌ای است، مجسمه اول زنی را در حال طلب رحمت از خداوند برای آتاتورک نشان می‌دهد، مجسمه دوم متعلق به زنی است که از غم از دست دادن آتاتورک در حال گریه است و مجسمه سوم نیز زنی خوشه بدست را نشان می‌دهد که نماد برکت و فراوانی در کشور ترکیه می‌باشد. درست در کنار مجسمه زنان مجسمه‌ای گروهی از مردان ترکیه‌ای وجود دارد که یکی از آن‌ها نماد سربازان ترکیه‌ای، دیگری نماد جوانان روشنفکر کشور و سومین مجسمه نیز نمادی از روستاییان ترکیه می‌باشد، جالب است بدانید که در چهره هر یک از مجسمه‌ها غم ناشی از مرگ آتاتورک کاملا قابل مشاهده است. چنانچه قصد مراجعه به آدرس مقبره آتاتورک و بازدید از این مجموعه را دارید باید بدانید که این مقبره شامل قسمت‌ها مختلفی است که به برخی از آن‌ها اشاره شد.

سرای یرباتان ( قصر غرق شده ) :

در استانبول سرای یرباتان را بیشتر به اسم قصر غرق شده می شناسند. فضای داخلی این قصر را چنین توصیف می کنیم: 336 ستون قوس دار از جنس مرمر که کف آن از آب پوشیده شده و نور پردازی نارنجی رنگ، فضایی وهم آلود و در عین حال هیجان انگیز ایجاد کرده است. ارتفاع ستون ها 9 متر است و در کنار آن ها حوضچه هایی پر از ماهی های قرمز و سفید در اندازه های متفاوت دیده می شود. هنگام بازدید از این مکان زیبا و کمی رعب آور ممکن است نظرتان به سازه هایی که سر یک انسان را نشان می دهد جلب شود.

در مورد این دو سرستون که در افسانه های یونانی از آن یاد شده باید گفت مربوط به مدوسا می باشند. در افسانه های یونان باستان آمده مدوسا دختری بسیار زیبا بود که توسط جادوگری طلسم شد وچهره ی زشتی پیدا کرد و پس از آن هرگاه مدوسا به کسی نگاه می کرد، آن فرد به سنگ تبدیل می شد.  

شهر باستانی (Ephesus) :

بهترین مقصد گردشگری برای تاریخ دوستان در استان ازمیر ترکیه، بدون شک شهر به جا مانده از تمدن یونان باستان، اِفِسُس، است.

این شهر در قرن ۱۰ پیش از میلاد، توسط یونانیان باستان بنا شده و سپس به تصرف امپراطوری رم درآمد.

بزرگترین جاذبه گردشگری این شهر، یکی از عجایب هفتگانه دنیای باستان، یعنی معبد آرتمیس، است که ۵۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح بنا شده است.

بعضی باستان شناسان عقیده دارند که ۸۵ درصد این شهر باستانی در زیر خاک قرار دارد و هم اکنون نیز باستان شناسان مشغول تحقیق و تفحص در آن هستند.

برج گاتالا :

عمده جذابیت برج گاتالا مربوط به منظره ای است که در مقابل بازدیدکنندگان به نمایش می گذارد. با قدم زدن در کوچه پس کوچه های استانبول به برجی از قرون وسطی می رسید که به گفته ی بسیاری، سنبل ترکیه بشمار می رود. در این بخش از سفرتان پیشنهاد می کنیم از غذاهای خوشمزه رستوران و کافه ای که بر فراز برج برپا شده سفارش دهید و از منظره غروب آفتاب لذت ببرید. در بالای برج گالاتا منظره ی تنگه ی زیبای بسفر که گویی خورشید تلاش می کند خود را پشت آن مخفی کند، زیباترین تصویر استانبول را به رخ می کشد. برج ساخته شده به دستور امپراتور روم شرقی، در زمان خود بلند ترین برج بشمار می رفت و در سالیان دراز، کاربردهای مختلفی چون دیدبانی و شناسایی کشتی دشمنان، زندان و رصد خانه داشته است.

کوه نمرود :

واقع شده در شرق ترکیه، ارتفاعات اعجاب انگیز کوه نمرود، محل یادبود شاه آنتیوخوس چهارم ، پادشاه سلوکی نیز می باشند.

این محل که گاها از آن به عنوان هشتمین عجایب دنیا یاد می شود پر از مجسمه های باقی مانده از پادشاهان سلوکی و همچنین خدایان باستانی یونانی و ایرانی می باشد.

از جمله مجسمه های یونانی-ایرانی باقی مانده از این دوران که می توانید در کوه نمرود مشاهده کنید میتوان به مجسمه، زئوس، هرمس، میترا و ایریس اشاره کرد.