به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

آشنایی با کشور بریتانیا

اِنگلستان یکی از چهار کشور تشکیل‌دهندهٔ پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی و پراهمیت‌ترین بخش آن است که نیمه جنوبی جزیره بریتانیای کبیر را تشکیل می‌دهد.


انگلستان وسیعترین، پرجمعیت ترین و ثروثمندترین کشور پادشاهی متحد می باشد و پایتخت آن شهر لندن است.
این کشور از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز هم‌مرز است. مرزهای آبی این کشور در شمال غرب دریای ایرلند، در جنوب غرب دریای سلتی و در شرق دریای شمال است و در جنوب نیز کانال مانش آن را از اروپای قاره‌ای و کشور فرانسه جدا می‌کند.


انگلستان دارای بیش از یکصد جزیره کوچک و بزرگ است که از جمله آن‌ها می‌توان به جزیره وایت و جزیره من اشاره کرد. شهر لندن پایتخت انگلستان و در عین حال پایتخت بریتانیا است. پرآب‌ترین رود انگلستان، رود تیمز است که از میان شهر لندن می‌گذرد و به دریای شمال می‌ریزد.
پادشاهی‌های مستقل انگلستان و اسکاتلند در سال ۱۷۰۷ تصمیم گرفتند که به واسطه یک قرار داد سیاسی به نام پیمان اتحاد انگلستان و اسکاتلند با یکدیگر متحد شده و پادشاهی بریتانیای کبیر را به وجود آوردند . بعد ها پادشاهی بریتانیای کبیر در سال ۱۸۰۱ با پادشاهی ایرلند متحد شد و پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند پایه گذاری شد که تا زمان خروج ایرلند تا سال ۱۹۲۲ وجود داشت . با جدایی بخش وسیعی از ایرلند ، در نهایت نام این کشور متحد که امروزه انگلستان ، ولز ، اسکاتلند و ایرلند شمالی را در بر میگیرد به پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی تغییر یافت .

آب و هوا در بریتانیا

یکی از شناخته‌شده‌ترین ویژگی‌های بریتانیا، اقلیم آن است. در طول ماه‌های زمستان، هوا به‌ندرت، یخبندان می‌شود (سردترین ماه‌های سال، ژانویه و فوریه است) و در طول ماه‌های تابستان نیز هوا به‌ندرت به بالای 32 درجه‌ی سانتی‌گراد می‌رسد. از آنجایی‌که بریتانیا، ناحیه‌ی بزرگی را شامل می‌شود، اقلیم آن متنوع است اما تقریباً تمام کشور دارای اقلیم منحصربه‌فردی است. کسانی که برای مدت زمان طولانی در انگلستان زندگی کرده‌اند، به هوای مرطوب، بارانی و غالباً متغیّر عادت کرده‌اند. اگر فیلم‌هایی را که در بریتانیا فیلمبرداری شده‌اند، دیده باشید، متوجه خواهید شد که هوا غالباً در آن فیلم‌ها، بارانی است. پس شگفت‌زده خواهید شد اگر بدانید که چنین چیزی کاملاً درست است، به‌ویژه اگر نزدیک مرز غربی انگلستان در ناحیه‌ی Lake District زندگی ‌کنید. باران می‌تواند حتی در سردترین ماه‌های زمستان نیز ببارد؛ برف به‌ندرت و گاهاً در بریتانیا می‌بارد.

طولانی‌ترین تونل جهان در بریتانیا

تونل مانش طولانی‌ترین تونل جهان که از زیر آب می‌گذرد در بریتانیا قرار دارد.

آشنایی با فرهنگ مردم بریتانیا

همچون هر کشور دیگری، جذاب‌ترین نکته‌ای که باید درباره‌ی بریتانیا بدانید، فرهنگ آن است. با داشتن چنین تاریخ غنی و جامعه‌ی متکثّر و متنوعی، شما با یک فرهنگ استثنایی مواجه هستید. بریتانیایی‌ها به تعداد زیاد مکان‌های تاریخی خود افتحار می‌کنند که توریست‌های زیادی را از سرتاسر جهان به خود جذب می‌کند.
خیلی از افراد، بدلیل تاریخ غنی بریتانیا، از رفتن به این کشور لذت می‌برند. در بریتانیا، شما می‌توانید به‌هنگام تحصیل، کارهای زیادی انجام دهید، اما اگر به تاریخ علاقه‌مند هستید، بریتانیا جایی است که باید از آن دیدن کنید. این باور وجود دارد که زندگی مردم بریتانیا، ساده‌تر از زندگی مردمان کشورهای دیگری (همچون ایالات متحده‌ی آمریکاست). اگر خواهان خوردن غذاهای خوبی همچون Bangers و mash، hot buttered crumpets و Cornish pasties هستید، بریتانیا مکان خوبی برای رفتن است. و چه کسی عاشق چای نیست؟ در کل، افراد از فضای کلی حاکم بر این کشور لذت می‌برند و به همین دلیل است که دانشجویان بسیاری تصمیم به تحصیل در این کشور می‌گیرند.

اگر در یک محیط با فرهنگ بریتانیایی حضور پیدا کنید، با سنت‌های جالب، غذاهای خوشمزه، مناظر طبیعی زیبا و چشم‌نواز، موسیقی‌های محلی و داستان‌های قدیمی از فرهنگ غنی آن‌ها مواجه خواهید شد. بریتانیا سبک‌های زندگی گوناگونی را در خود جای داده است، از کلان‌شهرها تا روستاهای ساکت و قدیمی. ترکیب معماری ساختمان‌های این کشور نیز منحصربه‌فرد است. اکثر ساختارهای معماری شگفت‌انگیز بریتانیا، در شکل‌ها و استایل‌های گوناگون می‌آیند و نشان‌دهنده‌ی مراحل گوناگون معماری در بریتانیا هستند. شما نباید از لذت ملاقات از یکی از 8 شگفتی جهان صرف‌نظر کنید: the Stonehenge. یا ممکن است دوست داشته باشید از یکی از قصرهای قدیمی این کشور همچون برج لندن دیدن کنید. یا شاید بخواهید زیر پرچین‌های ایرلند قدم بزنید.
به عبارت دیگر، اگرچه زبان رسمی بریتانیا انگلیسی است، اما لهجه‌ها و گویش‌های بسیاری در این کشور وجود دارد که شما را شگفت‌زده می‌کند. در حقیقت، از آنجایی‌که بریتانیا از 4 کشور تشکیل شده است، دارای زبان‌های محلی بسیاری به غیر از انگلیسی است که هر کدام تفاوت‌های خاص خود را دارند. در کمتر از 100 کیلومتر، شما متوجه تغییرات خاصی در زبان گفتاری مردمان بریتانیا خواهید شد.

علاوه بر آن، دانشگاه‌های بریتانیا نیز جزو بهترین دانشگاه‌های جهان هستند. بریتانیا دومین کشور جهان بر حسب تعداد دانشجویان خارجی است. امروزه، افرادی با ملیّت‌های گوناگون در بریتانیا زندگی می‌کنند و فرهنگ آن، گسترده و غنی‌تر شده است. اگر بخواهیم صادقانه صحبت کنیم، بریتانیا مکانی است که فرهنگ قدیم و جدید با هم تلاقی پیدا می‌کنند.