به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

با کشور سوئیس آشنا شویم

این کشور یکی از زیباترین کشورهای جهان است. همچنین چیزی فراتر از شکلات‌های معروفش دارد. از رشته‌کوه‌های آلپ و پارک ملی سوئیس گرفته تا دریاچه‌ی ژنو و شهر دو هزار ساله‌ی زوریخ، تعداد جاذبه‌های گردشگری و اماکن دیدنی این کشور محصور در خشکی، بی‌نهایت است. پایتخت سوئیس برن است. بزرگترین شهری که در این کشور وجود دارد زوریخ است. کل جمعیت سوئیس برابر است با ۷۵۰۰۰۰۰ نفر. زبان رسمی کشور سوئیس آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانیایی است. حکومتی که در کشور سوئیس حاکم است به صورت جمهوری فدرال است. واحد پول سوئیس فرانک و یورو است. بهتر است درباره سوییس اطلاعات زیر را مطالعه کنیم.

سوئیس مدتها است که مقصدی جذاب برای مهاجران بوده و دلیل خوبی هم دارد. این کشور دارای مناظر طبیعی خیره کننده، جاذبه های گردشگری عالی، زیرساخت های مستحکم و کیفیت بسیار بالایی از زندگی است. در واقع، سه شهر زوریخ، ژنو و برن، در رتبه بندی کیفیت شهر زندگی در رده 10 شهر برتر قرار دارند. زوریخ همچنین در رتبه بندی شهرهای جهانی و شادی چهارم شد. بیشتر این امر به این دلیل است که سوئیس ایمنی، کارایی و زندگی خوب را در اولویت قرار داده است. این کشور به عنوان یکی از امن ترین کشورهای جهان در نظر گرفته می شود. حمل و نقل عمومی سوئیس نیز بسیار کارآمد است و پیوندهای عالی را در سراسر کشور و فراتر از آن فراهم می کند. از دیگر دلایل مهم مهاجرت به سوئیس می توان به سیستم آموزشی در سوئیس اشاره نمود که از سطح بسیار بالایی برخوردار است که منجر به یک اقتصاد بسیار نوآور نیز می شود. سیستم مراقبت های بهداشتی کشور سوئیس نیز یکی از بهترین ها در جهان است و در نهایت، سوئیس برای محافظت از طبیعت فراوان خود بسیار مراقب محیط زیست است. در واقع، این کشور در شاخص عملکرد زیست محیطی در رتبه سوم قرار گرفت. این تا حد زیادی به دلیل کیفیت هوای عالی، آب آشامیدنی سالم و مدیریت پسماند جامد آن است. سوئیس همچنین به دلیل تعهد خود به کاهش نشانگرهای تغییرات آب و هوا و انتشار آلودگی رتبه‌بندی می‌شود.مردم سوئیس فروتن و بسیار قانون مدار هستند و این مردمان به میراث غنی و بزرگ قوم خود افتخار می کنند و به همین دلیل فرهنگ بومی و هنرهای مرتبط به آن بسیار زنده بوده و مورد استفاده قرار گرفته و می گیرد و نیز سوئیس چیزی بیشتر از شکلات‌ های مرغوب و محبوب در میان گردشگران سوئیس برای ارائه به بازدید کنندگان خود دارد و به خوبی از مردم ، تاریخ غنی و هنرهای خود مراقبت و نگهداری می ‌کنند و ضمنا مردم با سه زبان اصلی در این کشور صحبت می ‌کنند : آلمانی ، فرانسوی و ایتالیایی . البته نا گفته نماند که زبان اصلی سوئیس ‌ها رومانش (Romansh) می باشد و تاثیراث این سه کشور را در فرهنگ و سنت‌ های سوئیس می ‌توان به خوبی از نزدیک حس کرد. مردم سوئیس به خاطر محافظه کاری و قانون‌ مداری شهرت عام و خاص دارند ، وقت شناسی و صداقت از ارزش ‌های مهم این کشور محسوب می شود و از بازدید کنندگان سوئیس نیز انتظار دارند که این قوانین را رعایت کنند .

شرکت آلت گروپ (دقایق سفر ایرانیان ) نماینده رسمی کشور دومینیکا فعالیت های خود در زمینه مشاوره و اخذ پاسپورت و شهروندی کشور دومینیکا

برخی از شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا از لینک میتوانید مطالعه بفرمایید 

در صورت تمایل تماس کارشناسان ما با شما فرم مقابل را پر و ارسال کنید 

مذهب و زبان در کشور سوئیس :

از جمله یکی از جذاب‌ترین موضوعات درباره سوئیس، می­‌توان به مذهب موجود در این کشور اشاره کرد. اکثر مردم سوئیس مسیحی هستند ۴۳٪ از آنان کاتولیک ۳۵٪ آنها پروتستان و ۲٪ آنها ارتودوکس هستند و دین ۴٪ مردم نیز اسلام است و بقیه نیز پیرو سایر دین ها و یا بدون دین زندگی می کنند و در قانون اساسي سوئيس از سه زبان رسمی و چهار زبان ملی ياد شده است . زبان های رسمی عبارتند از: فرانسه ، آلمانی ، ايتاليايی در نتيجه نام سوئيس ، سه اسم رسمي دارد : ” شوايز” به آلمانی ، ” سوئيس ” به فرانسه و ” سوايزر” به ايتاليايی تمام قوانين ملي به اين سه زبان نوشته می ‌شود و از ديگر زبانها در کشور سوئيس ، زبان ” رومانش  ” (Romansh) است که ارتباط نزديکی با لاتين دارد و می ‌توان گفت که تقريباً 1 درصد سوئيسی ها به آن صحبت می کنند و زبان اصلی سوئیسی هاست . حدود 70 درصد از مردم سوئيس به شکلی خاص از آلمانی صحبت می ‌کنند که آلمانی سوئيسی ناميده می ‌شود . تاثیراث این سه کشور را در فرهنگ و سنت‌ های سوئیس می ‌توان به خوبی از نزدیک حس کرد.

فرهنگ مردم سوئیس :

خانواده‌ها در سوئیس عموماً کوچک اند و والدین اغلب یک یا دو فرزند دارند. حریم خانواده در این کشور بسیار مهم است. بیشتر مردم سوئیس هنگام احوال پرسی باهم دست می‌دهند و آداب سنتی را رعایت می‌کنند. کشور سوئیس به خاطر ماهیت بشر دوستانه‌اش شناخته شده است. همه‌ی افراد در این کشور از احترام بالایی برخوردار هستند. افراد کمتر به ظاهر یکدیگر توجه می‌کنند و در امور یکدیگر کمتر تجسس به عمل می‌آورند. برای آشنایی، بیشتر به اخلاق و طرز برخورد و طرز فکر کردن فرد مقابل نگاه می‌کنند. کشور سوئیس از امنیت بسیار بسیار بالایی برخوردار است و جرم و خلاف در آن بسیار کم دیده می‌شود. قانون بسیار سخت گیر است و کسی جرات خطا کردن ندارد مگر اینکه از ثروت زیادی برخوردار باشد. با این حال، مفهوم “اعتماد به یکدیگر” بین همه جا افتاده است. مردم سوئیس فروتن و بسیار قانون مدار هستند و این مردمان به میراث غنی و بزرگ قوم خود افتخار می کنند و به همین دلیل فرهنگ بومی و هنرهای مرتبط به آن بسیار زنده بوده و مورد استفاده قرار گرفته و می گیرد و نیز سوئیس چیزی بیشتر از شکلات‌ های مرغوب و محبوب در میان گردشگران سوئیس برای ارائه به بازدید کنندگان خود دارد و به خوبی از مردم ، تاریخ غنی و هنرهای خود مراقبت و نگهداری می ‌کنند  مردم سوئیس به خاطر محافظه کاری و قانون‌ مداری شهرت عام و خاص دارند ، وقت شناسی و صداقت از ارزش ‌های مهم این کشور محسوب می شود و از بازدید کنندگان سوئیس نیز انتظار دارند که این قوانین را رعایت کنند .

شاخص امید به زندگی و کیفیت زندگی در کشور سوئیس :

شاید برایتان جالب باشد بدانید که یکی از بالاترین نرخ‌ های امید به زندگی در جهان متعلق به این کشور است و نرخ متوسط مرگ و میر برای مردان ، هشتاد سال و زنان هشتاد و چهار سال برآورد شده است، اهالی این کشور خیلی اهل بیرون رفتن و گشت و گذار نیستند و کمتر به شرکت در رویدادهای عمومی علاقه نشان می دهند ، مردانگی در زمینه رقابت و کسب موفقیت از دیگر ارزش‌ های مهم این کشور بشمار می رود و کودکان را استقلال تشویق و ترغیب می کنند و به آن ‌ها آموزش می ‌دهند که با دوچرخه و به تنهایی به مدرسه برود و مستقل باشند ؛ پوشاک سنتی سوئیس هنوز هم در برخی موارد خاص پوشیده در بین مرد ها و زنان سنتی پوشیده می شود ،سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. خرج و مخارج زندگی در این کشور بسیار بالاست ولی به همین نسبت حقوق افراد هم بالاست. اختلاف طبقاتی وجود دارد اما مثل کشور های دیگر پر رنگ نیست. همه تقریبا در رفاه زندگی می کنند. شاید بارزش‌ترین تفاوت سوئیس با دیگر کشورهای دنیا را بتوان در آزادی اقتصادی و سیاسی در این کشور دانست. شاخص آزادی رسانه‌ها در این کشور در میان تمامی کشورهای اروپایی بالاتر است و این کشور اروپایی از نظر سطح سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های اقتصادی و سطح توسعه‌یافتگی زیرساخت‌ها در میان تمامی کشورهای اروپایی بالاترین جایگاه را دارد.

غذاها و نوشیدنی‌ها در سوئیس :

از نکات دیگری که می­‌توان در مورد سوئیس نوشت مواد غذایی در این کشور است. مواد غذایی که مردم سوئیس از آن به وفور استفاده می‌کنند شامل نان گندم, شیر, پنیر مخصوص سوئیس, ماست و کره است. مردم سوئیس علاقه خاصی به انواع سبزیجات دارند مخصوصا گل کلم, اسفناج, هویج و سیب زمینی را مورد استفاده قرار می‌دهند. آن‌ها در خوردن میوه به صورت روزانه و اغلب قبل از غذا عادت دارند و استفاده آن‌ها بیشتر در مورد میوه های محلی مانند گلابی, سیب, انگور و انواع توت مثل توت سیاه, توت فرنگی و زغال اخته است. شیرینی جات سوئیس نیز بسیار معروف است و شکلات های سوئیس از محبوبیت خاصی در جهان برخوردار هستند.

و در پایان ..

کشور سوئیس به بهشت اروپا معروف است و زندگی در آن برای فردی که می‌خواهد در یک کشور آرام و دور از استرس زندگی کند بهترین گزینه است. در جدیدترین آماری که سازمان ملل در سال 2020 ارائه داد، از شادترین کشورهای جهان ارائه کرده است، کشور سوئیس در جایگاه سوم قرار دارد.