به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

معروفترین جشنها در کشور هلند

رویداد مو قرمزها :

رویداد مو قرمزها یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای دنیا است که هر ساله در آخرین هفته ماه سپتامبر در روستای بردا در هلند برگزار می‌شود. تمام مو قرمزهای کشور باهم متحد شده و این فستیوال خاص، موسوم به «روز مو قرمزها» را جشن می‌گیرند. هزاران مو قرمز در این مکان دورهم جمع می‌شوند. سالانه بسیاری از موقرمزهای سراسر دنیا نیز برای تعامل و جشن گرفتن این رویداد به همتایان هلندی خود می‌پیوندند. رویدادهای مشابه رویداد مو قرمزها در ایرلند، لندن، پورتلند و شیکاگو برگزار می‌شود، ولی به نظر می‌رسد که فستیوال هلند از همه محبوب‌تر است. شرکت در این فستیوال رایگان است و در مدت‌ زمان اقامت در روستا، چادرهایی به افراد داده می‌شود تا در آن‌ها استراحت کنند. تنها شرط لازم برای شرکت کردن در این رویداد مو قرمز بودن است!  این فستیوال یکی از عجیب‌ترین جشن‌هایی است که در شهر برِدا (Breda) در هلند اجرا می‌شود. از دیگر بخش‌های این فستیوال می‌توان به رویدادهای موزیکال، یک فشن شو، تور اسکوترسواری و دیگر برنامه‌های آن اشاره کرد. می‌توان شاهد پوشش‌های جذاب در فشن شوی این فستیوال بود یا اینکه از دیدن سایر رویدادها در خلال این روز شاد لذت برد. 


رویداد روز ملی آسیاب :

 روز ملی آسیاب (National Mill Day) هر سال در دومین شنبه ماه می برگزار می‌شود. در این روز تقریبا همه آسیاب‌های بادی و سایر آسیاب‌هاب کشور کار می‌کنند و بازدید از بیش از ۹۵۰ مورد برای مردم امکانپذیر است. عرضه پنکیک‌ها، بازی کودکان، نمایشگاه‌هایی با موضوع آسیاب و جشن نیز از ویژگی‌های این روز به حساب می‌آید. کشور هلند را به آسیاب‌هایش می‌شناسند و این موضوع فقط به‌خاطر تعداد زیاد آسیاب‌ها در این کشور نیست، بلکه آن‌ها نماد غلبه بر مشکل کمبود آب هستند. در دوران شکوه و اهمیت آسیاب‌های بادی، هلند ۱۰ هزار آسیاب بادی داشت، اما امروز تعداد آسیاب‌های بادی به ۱۰۴۸ و آسیاب‌های آبی به ۱۰۸ مورد می‌رسد. جالب است بدانید قدیمی‌ترین آسیاب هلند، ۱۴۵۰ سال قدمت دارد. در فستیوال‌هایی که در مناسبت‌های مختلف سال برگزار می‌شود یا در روز‌های ملی، آسیاب‌های بادی را غرق در تاج‌های گل، تندیس فرشتگان و تزئینات دیگری مثل پرچم کشور هلند می‌کنند.

شرکت آلت گروپ (دقایق سفر ایرانیان ) نماینده رسمی کشور دومینیکا فعالیت های خود در زمینه مشاوره و اخذ پاسپورت و شهروندی کشور دومینیکا

برخی از شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا از لینک میتوانید مطالعه بفرمایید 

در صورت تمایل تماس کارشناسان ما با شما فرم مقابل را پر و ارسال کنید 

رویداد روز یادبود و روز آزادی :

برگزاری این رویداد برای به خاطر سپردن دو روز مهم جنگ جهانی دوم در هلند هستند. برنامه‌های بزرگداشت این روزها با مراسم رسمی در روز چهارم می، به‌عنوان نمادی از احترام برای تمامی جان‌باختگان هلندی در این جنگ، آغاز شده و در این مراسم ملکه، اعضای کابینه، کهنه سربازان سال‌های جنگ جهانی دوم و مردم در میدان دام آمستردام و مقابل یادبود ملی (Nationaal Monumen) جمع می ‌شوند. ملکه و ولیعهد از طرف خود و مردم تاج گلی را در پای این ستون یادبود به نشانه احترام به کشته شدگان جنگ جهانی دوم قرار می‌دهند. علاوه بر رژه نظامی، پرچم‌های کشور به‌صورت نیمه افراشته درمی‌آیند و در ساعت ۸ شب، مردم برای احترام به سربازان و شهروندانی که جان خود را در جنگ از دست دادند دو دقیقه سکوت می‌کنند. در روز بعدی یعنی روز آزادی نیز با رویدادهای بزرگی نظیر جشنواره‌ی روباز موسیقی پاپ دنبال می‌شوند. فستیوال‌های موسیقی پاپ در روز آزادی در وسعت عظیمی در مکان‌هایی چون وسترگاسفابریک (Westergasfabriek) در آمستردام، مالیفِلد (Malieveld) در لاهه و پارک ترانسویک (Transwijk) در اوترخت برگزار می‌شوند. شهرهایی چون روتردام، هارلِم (Haarlem)، دِن بوخ (Den Bosch) و خرونینگن (Groningen) نیز میزبان دیگر فستیوال‌های مهم این روز هستند.

رویداد روز ملی آسیاب :

 روز ملی آسیاب (National Mill Day) هر سال در دومین شنبه ماه می برگزار می‌شود. در این روز تقریبا همه آسیاب‌های بادی و سایر آسیاب‌های کشور کار می‌کنند و بازدید از بیش از ۹۵۰ مورد برای مردم امکانپذیر است. عرضه پنکیک‌ها، بازی کودکان، تور دوچرخه سواری، نمایشگاه‌هایی با موضوع آسیاب و جشن نیز از ویژگی‌های این روز به حساب می‌آید. کشور هلند را به آسیاب‌هایش می‌شناسند و این موضوع فقط به‌خاطر تعداد زیاد آسیاب‌ها در این کشور نیست، بلکه آن‌ها نماد غلبه بر مشکل کمبود آب هستند. در دوران شکوه و اهمیت آسیاب‌های بادی، هلند ۱۰ هزار آسیاب بادی داشت، اما امروز تعداد آسیاب‌های بادی به ۱۰۴۸ و آسیاب‌های آبی به ۱۰۸ مورد می‌رسد. جالب است بدانید قدیمی‌ترین آسیاب هلند، ۱۴۵۰ سال قدمت دارد. در فستیوال‌هایی که در مناسبت‌های مختلف سال برگزار می‌شود یا در روز‌های ملی، آسیاب‌های بادی را غرق در تاج‌های گل، تندیس فرشتگان و تزئینات دیگری مثل پرچم کشور هلند می‌کنند.

رویداد کارناوال :

رویداد (Carnival) هر سال در ماه فوریه برگزار می‌شود و به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین جشن‌های ملی این کشور، سه روز طول می‌کشد. مردم هلند در این سه روز به خیابان‌ها می‌آیند و با پوشیدن لباس‌های فانتزی و رنگارنگ به جشن و پایکوپی می‌پردازند. این جشن بیشتر در شهرهای جنوبی هلند نظیر آیندهوون، بردا و دنبوش برپا می‌شود، به‌طوری که در شمال هلند اثری از وجود این جشن مشاهده نمی‌کنید. کارناوال تابستانی روتردام (Summer Carnival Rotterdam) یکی دیگر از رویدادهای بزرگ کشور هلند است که در ماه جولای برگزار می‌شود. این مراسم ناشی از ادغام دو جشنواره دنیا و کارناوال تابستانی با قدمت بیش از سه دهه است که در سال ٢٠١٣ با هم تلفیق شدند و کارناوال تابستانی روتردام شکل گرفت. بیش از ٩٠٠,٠٠٠ بازدیدکننده از سراسر اروپا برای شرکت در این جشن ٥ روزه هنری و فرهنگی شرکت می‌کنند. نمایش‌های زنده، کارناوال تابستانی، حضور هنرمندان مشهور و مهم بین‌المللی و سرگرمی‌های دیگر شهر روتردام را می‌توانید در این جشنواره تجربه کنید. برنامه‌های محوری رژه کارناوال تابستانی روتردام شامل طبل‌زنی، رژه خیابانی و انتخاب ملکه است. موسیقی کارائیب با حضور هزاران رقصنده از بسیاری از کشورهای مختلف نیز می‌تواند جذاب و دیدنی باشد.

رویداد گل بلومن کورسو :

رویداد گل بلومن کورسو هلند (Bloemencorso Zundert Flower Parade) در شهر زوندرت برگزار می‌شود و بزرگ‌ترین رویداد گل جهان به شمار می‌رود. مجسمه‌های غول‌پیکر ساخته شده از گل در خیابان‌های شهر حمل می‌شوند و به حدی زیبا هستند که تعجب هر بیننده‌ای را به همراه دارد. این رویداد از سال ١٩٣٦ آغاز به کار کرد و نخستین یکشنبه سپتامبر هر سال برپا می‌شود. هر سال در این مراسم حدود ٢٠ مجسمه شناور متفاوت به حرکت درمی‌آید که کار ساخت آن‌ها به‌صورت کاملا داوطلبانه صورت می‌گیرد و برای ساخت آن‌ها فقط از گل کوکب استفاده می‌کنند.

رویداد روز گل لاله هلندی :

هرساله در سومین شنبه‌ی ماه ژانويه، پرورش‌دهندگان گل لاله‌ی هلندی، یک باغ بزرگ متشکل از ۲۰۰,۰۰۰ گل لاله را در میدان دام در آمستردام خلق می‌کنند. بزرگ‌ترین باغ آمستردام، میدان دام را تبدیل به دریایی از رنگ می‌کند. همین امر هزاران نفر از مردم عادی را برای چیدن یک دسته‌ی گل مجانی به این میدان می‌کشاند. این جشنواره، روز رسمی شروع فصل گل لاله در هلند است.