به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

نگاهی به نحوه برگزاری رویداد 4 هزار ساله در کشور چین

 

هر سال، در کشور پهناور چین و شهرهای آن، جشنواره ها و رویدادهایی برگزار می شود که همه افراد می توانند در آن شرکت کنند. در حقیقت رویداد های چین از جمله جاذبه های رایگان چین هستند که بسیار رنگارنگ و جذاب برگزار می شوند. جشن های چینی در تمام جهان طرفداران خود را دارند و با شروع سال جدید چینی، آن ها نیز شروع می شوند .

 


جشنواره سال نو چینی

یکی از مهم‌ترین جشن‌های چینی‌ها که جشنواره سال نو چینی است و با افسانه ای شنیدنی روبروست که به جشنواره بهار نیز معروف است. این جشن بهاری از قدیمی ترین رویدادها در این کشور است که بیشتر از ۴ هزار سال تاریخ دارد و به همین دلیل، معنا و ارزش بسیاری برای چینی ها دارد. که  مردم چین به مدت یک هفته در این ایام  تعطیل می‌باشند. و همچنین فعالیت‌های بسیاری در این جشن انجام می‌شود.

تاریخچه این جشنواره بهاری

اگر بخواهیم بیشتر در گذشته این رویداد بهاری جستجو کنیم، باید تاریخ اصیل آن را به سلسله شانگ (the Shang Dynasty) در حدود قرن هفدهم تا یازدهم پیش از میلاد بدانیم. آن گونه که تاریخ، داستان ها و افسانه های چینی گفته اند، اولین بار این جشن برای دور کردن و مبارزه با هیولایی به نام نیان (Nian) شروع شد.
در این افسانه این گونه گفته شده که نیان هیولایی بود که کودکان را قبل از شروع سال جدید، می خورد.
این هیولا هر سال همزمان با شروع سال نو، ظاهر می شد و در نهایت مردم برای آن که از شر این هیولا خلاص شوند، ترقه می زدند و آتش روشن می کردند. در نهایت و در طول سال ها، مراسم دور کردن هیولا در روز آخر سال به یکی از مراسم های چینی تبدیل شد که هر ساله جشن گرفته می شود.

آداب و رسوم این جشن بهاره چینی ها.

 

شاید تعجب کنید اما اشتراکات بسیاری میان مراسم عید نوروز ما ایرانی ها با سال نوی چینی ها وجود دارد. برای این جشن، خانواده های چینی خانه های خود را تمیز می کنند و غذاهای خوشمزه را با یکدیگر آماده می کنند تا در سال جدید و با شروع جشن بخورند. این تاریخ برای خانواده های چینی بسیار مهم است و همه اعضای خانواده به دور یکدیگر جمع شده و برای شروع سال جدید آماده می شوند.


درست کردن غذایی به نام دومپلینگ (dumplings):

 دومپلینگ در حقیقت نوعی پیراشکی خمیری است که خانواده های چینی برای خوش یمنی و اتفاقات خوب در سال جدید می پزند. تهیه این غذا، برای اولین شام و گردهمایی فامیل به دور هم نیاز به همکاری تمام افراد دارد.

روشن کردن ترقه:

 مردم چینی معتقدند که روشن کردن ترقه و آتش بازی در شب هنگام، هیولای وحشتناک نیان را از آن ها دور می کند.


تمیز کردن و تزئین کردن خانه ها:

 قبل از اینکه این جشن شروع شود، تمام مردم خانه های خود را تمیز می کنند.


به کودکان اسکناس شانس داده می شود: بزرگسالان به عنوان هدیه به کودکان، درون پاکت های قرمز رنگی، اسکناس شانس می دهند.

بیدار ماندن تا اواخر شب:

مردم چین تا انتهای شب اولین روز عید بیدار می مانند و معتقدند که با این کار تمام ارواح بد را دور می کنند و برای سال جدید آماده می شوند.


نوشتن طومارهای نامه و آرزوی خوشبختی در سال جدید برای یکدیگر.


بازدید از تمام فامیل: جوانان و دوستان هر یک به زادگاه خود باز می گردند و از تمام آشنایان دیدن می کنند.