به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

آشنایی با کشور آلمان

آلمان کشوری مدرن در قلب اروپا است و دارای تاریخچه ای پراهمیت می‌باشد .آلمان دارای نه کشور همسایه است، هیچ کشور دیگری در اروپا این تعداد همسایه را ندارد. آلمان پرجمعیت ترین کشور در اتحادیه اروپا می باشد که  ۸۱.۲ میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند. آلمان یک کشور فدرال است و پایتخت آن برلین است. آلمان واقع در اروپای مرکزی و در کل با ۱۰ کشور مرز مشترک دارد. به طوری که همسایه های غربی آلمان، فرانسه، هلند، لوکزامبورگ و بلژیک هستند و از جنوب با اتریش و سوئیس همسایه است و همسایه های شرقی آلمان نیز لهستان و جمهوری چک هستند. دانمارک، دریای بالتیک و دریای شمال هم در شمال آلمان قرار دارند.


برلین، پایتخت کشور آلمان و پر جمعیت‌ترین شهر آلمان است که به لحاظ مساحت نیز، پهناورترین شهر به شمار می‌رود. همانطور که می‌دانید کشور آلمان شامل ۱۶ ایالت است که برلین نیز یک شهر ایالتی به حساب می‌آید. از طرفی مناظر زیبای طبیعی شامل جنگل‌ها، پارک و رودها و دریاچه‌ها و از طرف دیگر عبور راه‌های اصلی تجارتی از این شهر سبب شده تا برلین در گذر زمان پایتخت دولت‌های مختلف در آلمان شود.

از آنجایی که مراکز تاریخی و فرهنگی بسیاری در برلین وجود دارد، این شهر امروزه به یکی از مراکز فرهنگی در جهان تبدیل شده است.

هم اکنون برلین، پایتخت کشور آلمان است که مجلس و دولت فدرال در این شهر قرار دارند. علاوه بر این‌ها برلین یک شهر مهم در کل اروپا به حساب می‌آید که سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از این شهر به آلمان سفر می‌کنند و به دلیل دارا بودن زندگی شبانه و تفریحات منحصر به فرد خود همچنان یکی از جذاب‌ترین شهرهای دنیا به حساب می‌آید.

شرکت آلت گروپ (دقایق سفر ایرانیان ) نماینده رسمی کشور دومینیکا فعالیت های خود در زمینه مشاوره و اخذ پاسپورت و شهروندی کشور دومینیکا

برخی از شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا از لینک میتوانید مطالعه بفرمایید 

در صورت تمایل تماس کارشناسان ما با شما فرم مقابل را پر و ارسال کنید 

زبان و مذهب :

زبان رسمی در آلمان در سطح ایالت ها، آلمانی است. مقامات فدرال در آلمان به طور کلی به زبان رسمی، آلمانی ارتباط برقرار می کنند. آلمانی در هر ۱۶ ایالت آلمان زبان رسمی محسوب می شود. با این وجود علاوه بر زبان آلمانی، سایر زبانهای آلمان نیز دارای موقعیت منطقه ای شامل دانمارکی و فریزیایی در شلشویگ-هولشتاین، صربی در جنوب شرقی براندنبورگ و شمال شرقی ساکسونی است. با این وجود، آنچه این زبان های اقلیت و منطقه ای مشترک هستند، این است که تعداد گویندگان آنها کاملاً کم است و به طور پیوسته در حال کاهش است، زیرا آنها به طور عمده توسط نسل قدیمی حفظ و صحبت می شوند. و اما مذهب رسمی در کشور آلمان مسیحیت است که در حدود ۶۱ درصد از کل جمعیت را تشکیل می‌دهند. مذهب دوم در آلمان اسلام است که در حدود ۶.۲ درصد از جامعه را تشکیل می‌دهند. باقی افراد یا بی‌دین یا پیرو ادیان دیگر هستند.

آب و هوا :

آلمان آب و هوای معمولی و معتدل دارد. با این وجود، با توجه به گسترش شرق به غرب و گسترش قابل توجه جنوب-شمال و همچنین رشته کوههای بسیار زیاد، اختلافات اقلیمی منطقه ای قابل توجهی وجود دارد.آب و هوا در غرب آلمان به شدت تحت تأثیرات آتلانتیک با شرایط آب و هوایی اقیانوسی است. آب و هوا گرم و معتدل با زمستان های بارانی و تابستان های معتدل گرم مشخص می شود.در شمال آلمان، آب و هوا به شدت تحت تأثیر دریای شمال و دریای بالتیک قرار دارد. اما در اینجا نیز تفاوت هایی بین دریاهای شمال و بالتیک وجود دارد. تابستانهای بارانی و زمستان های معتدل با طوفان های شدید سواحل دریای شمال و مناطق داخلی آن را نشان می دهد.جنوب غربی آلمان با فاصله قابل توجهی بیشتر از دریا دارای آب و هوای مرطوب نیمه گرمسیری است. در تمام طول سال معتدل است. بالاترین میانگین سالانه دما در آلمان در این منطقه اندازه گیری می شود. جنوب شرقی آلمان دارای آب و هوای قاره‌ای قابل توجه با برف‌های فراوان در زمستان های سرد و تابستان‌های گرم و نسبتاً خشک است.

فرهنگ و آداب و رسوم :

کشور آلمان نیز مانند دیگر کشورها دارای آداب و رسوم خاص خود هستند. از سری فرهنگ و آداب و رسوم مردم آلمان در درجه اول اهمیت به برنامه ریزی و زمان است که بسیار بدان توجه می‌شود؛ به طوری که در آلمان هیچ قطار یا اتوبوسی با تاخیر به جایگاه خودش نمی‌رسد. فرهنگ دیگری که در میان مردم آلمان ستودنی است توجه به مرز بندی بین کار و زندگی است. تا بتوانند برنامه‌ریزی و زندگی منظم‌تری داشته باشند. از دیگر فرهنگ و آداب و رسوم ستودنی در آلمان احترام به طبیعت و حفظ محیط زیست است که بسیار به آن توجه می‌شود و تفکیک زباله در این کشور به درستی انجام می‌شود.


اخلاق مردم آلمان :

کسانی که به آلمان سفر کرده اند و یا در آن جا زندگی کرده اند، به اتفاق می گویند که بی تعارف، رفتار مردم آلمان سر جمع با دیگر مردم اروپا و یا حتی مردمان کشورهای دیگر، خیلی فرق می کند و ممکن است تا در برخورد اول رفتارشان متکبرانه و از سر غرور به نظر برسد. خیلی ها می گویند که پیدا کردن یک دوست در آلمان از کارهای بسیار سخت است. در واقع همه می گویند که آلمانی های همیشه یک فاصله ی معلوم و خاص از طرف خود با دیگران ایجاد می کنند. ناگفته نماند هنگامی که آلمانی ها حُسن نیت کسی را درک کنند و با او وارد رابطه ی دوستانه بشوند، بسیار هم مهربان و خونگرم هستند. اما همیشه در برابر آلمانی ها این اصل وجود دارد که آن ها حتی بعد از ۵۰ سال هم شما را یک مهمان محترم و عزیز می بینند و این دیدگاهشان فارق از شغل و جایگاه اجتماعیشان است.