به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

معرفی کشور سوئد

سوئد کشوری در شمال اروپاست که در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع شده است. سوئد از شمال با کشور فنلاند، از جنوب با کشور دانمارک، از شرق با خلیج بوتنی و از غرب با کشور نروژ همسایه است. پایتخت سوئد شهر استکهلم می باشد که بزرگترین شهر سوئد نیز هست. جمعیت سوئد در حدود ده میلیون نفر بوده و مساحت آن ۹۶۴,۴۴۹ متر مربع است. سوئد پنجمین کشور بزرگ اروپا است اما به دلایل شرایط آب و هوایی، بیشتر جمعیت این کشور در جنوب سوئد سکونت دارند. زبان رسمی مردم سوئدی است و واحد پول این کشور کرون سوئدی است. مردم سوئد از کیفیت زندگی و سطح رفاه و امنیت بسیار خوبی برخوردارند. اما هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی دیگر بالاتر است. راه های مختلفی برای مهاجرت به سوئد وجود دارد که از بین آنها می توان به مهاجرت کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری اشاره نمود.


تاریخ کشور سوئد :

از شروع قرون سیزدهم سوئد شروع به توسعه صنعت کشاورزی در کشور خود کرد. همزمان با پیشرفت این حوزه، بازرگانی و تجارت نیز رشد عالی پیدا کردند. در دوران توسعه کشاورزی و تجارت در کشور سوئد، ساخت‌وساز ساختمان‌های جدید و توسعه شهر‌ها نیز به طور قابل‌توجهی افزایش پیدا کردند. در نهایت در سال ۱۲۵۲ شهر استکهلم به وجود آمد. جمعیت سوئد تا قبل از شروع بیماری طاعون بسیار زیاد بود ولی در سال ۱۳۴۹ این جمعیت به میزان قابل‌توجهی کاهش پیدا کرد. با شروع قرن شانزدهم در کشور سوئد، قوانین اساسی برای اداره کشور شکل گرفت. در سال ۱۶۱۱ با جنگ میان سوئد و دانمارک مواجه بودیم. در اواخر قرن هجدهم با گسترش صنعت کشاورزی در کشور جمعیت روسیه افزایش یافت و در نهایت در سال‌های بعد آن انقلاب صنعتی در سوئد گسترش و رونق چشمگیری داشت. در دوران جنگ جهانی اول کشور سوئد خود را به طور کامل بی‌طرف اعلام کرد. همان‌طور که می‌دانید سوئد جزء اتحادیه اروپا است که این اتفاق در سال ۱۹۹۵ اتفاق افتاد. پس از این اتفاق سوئد در سازمان‌های شورای ملل متحد، سازمان تجارت جهانی، شورای اروپا و بسیاری از موارد دیگر عضو شد.

آداب و رسوم مردم سوئد :

یکی از مهمترین اصولی که مردم سوئد به آن پایند هستند نوشیدن قهوه است، به طوری که برای آن یک وعده ی جداگانه به نام Fika دارند. آنان بعد از وعده های صبحانه، ناهار و شام قهوه می نوشند و این به آن ها اجازه می دهند تا به اندازه یک نوشیدن قهوه در کنار دوستان و همکارانشان باشند. Fika معمولا با شیرینی های تازه خانگی مثل نان دارچینی که مخصوص سوئدی هاست همراه می شود. این سنت فراتر از نوشیدن قهوه است و معمولا به گپ و گفتگوی دوستانه و دور هم نشینی ها اطلاق می شود. سوئدی ها تعصب خاصی روی منزلشان دارند و با کفش وارد نمی شوند. اگر به خانه ی یک سوئدی دعوت شدید حتما قبل از ورود به خانه کفش هاتان را در بیاورید.

وضعیت شبانه روز در کشور سوئد :

سوئد به عنوان یک کشور بسیار شمالی، به خاطر روزهای بسیار طولانی در تابستان و از سوی دیگر روزهای بسیار کوتاه در زمستان مشهور است. در تابستان به خصوص در ژوئن و جولای، خورشید به قدری شمال است که به سختی تاریک می شود و در زمستان برعکس است و روزها آنقدر کوتاه است که بسیاری از ساکنان به سختی می توانند یا نمی خواهند با آن سازگار شوند. با این حال، سوئد وسعت قابل توجهی از شمال به جنوب بیش از 1500 کیلومتر دارد. بنابراین، وضعیت شب و روز در کشور سوئد بسیار متفاوت احساس می شود. شمالی ترین و تنها بخش بسیار کم جمعیت کشور لاپلند سوئد است و در بالای دایره قطب شمال قرار دارد. آنجا تا چند روز در اواسط تابستان اصلا تاریک نمی شود. این اثر عمدتاً به عنوان خورشید نیمه شب شناخته می شود. از طرف دیگر، در زمستان روزهای متوالی در آنجا تاریک می ماند. در نواحی جنوبی تر، این امر بسیار کمتر قابل توجه است. در اواسط تابستان خورشید در استان های جنوبی دیر غروب می کند اما قطعا اگر از شهرهای پر نور خارج شوید، حتی در اعماق شب می‌توانید نور آبی را در افق شمال غربی ببینید.

آب و هوای کشور سوئد :

به طور کلی، ماه های می تا سپتامبر بهترین زمان برای سفر به شمال یا جنوب سوئد می باشد. آب و هوای سوئد در تابستان شبیه به آب و هوای جنوب بریتانیا است با این تفاوت که خورشید ساعت های بیشتری در آسمان است و باران کمتر می بارد. در پایان آگوست، زندگی در شمال سوئد شروع به تغییر می کند و یخبندان های شبانگاهی امری عادی می باشد. اولین برف ها در ماه سپتامبر شروع به باریدن می کنند. در استکهلم، برف در اکتبر (حدودا مهر ماه) هم ممکن است ببارد! معمولا تا ماه نوامبر زمین پوشیده از برف است و بارش برف تا مارس یا حتی آوریل ادامه دارد. آب و هوای سوئد در زمستان، در جنوب معتدل است در حالیکه در شمال احتمالا تا ماه می برف می بارد و دمای هوا ممکن است تا منفی 30 درجه هم برسد!

تحصیل در کشور سوئد :

وضعیت تحصیل کشور سوئد مانند وضعیت اقتصادی و وضعیت کاری این کشور، در شرایط بسیار خوبی به سر می‌برد. سیستم آموزشی سوئد در بین سیستم های برتر جهان رتبه بندی شده است. این سیستم به گونه‌ای است که خروجی دانشجویان آن بسیار متفاوت از سایر کشورها فکر می‌کنند. در دانشگاه‌ها به دانشجویان اجازه داده می‌شود تا هر چیزی را زیر سوال برده و نسبت به همه مسائل کنجکاو باشند، در نتیجه کلاس‌ها در فضای تئوری محدود نمی‌شوند و خلاقیت بیش از هر چیزی برای استادان اهمیت داد. فارغ التحصیلان دانشگاه های سوئد به عنوان حلال مشکلات شناخته می‌شوند. به بیان کلی دانشگاه های سوئد فقط بر ارائه دانش عمومی به شما تمرکز نمی‌کنند؛ بلکه آن‌ها بر خلاقیت و نحوه به کارگیری این دانش تمرکز خواهند کرد که این موضوع شما را برای شغل آینده‌تان آماده می‌کند. برای درخواست و شرکت در آزمون ورودی دانشگاه‌های سوئد در تمامی مقطع‌های تحصیلی، هیچ محدودیتی سنی وجود ندارد و پس از پذیرش هم هزینه‌های تحصیل و زندگی مقرون به صرفه خواهد بود.

زبان و دین در کشور سوئد :

زبان سوئدی از خانواده زبان‌های هندواروپایی شاخه ژرمنی است و به زبان‌های نروژی و دانمارکی نزدیکی دارد. این سه زبان بسیار به هم نزدیک بوده و اغلب گویشوران آن‌ها می‌توانند هر کدام به زبان خود با هم ارتباط زبانی برقرار کنند. زبان سوئدی، زبان رسمی کشور سوئد است. در برخی نواحی شمالی کشور، به زبان فنلاندی نیز صحبت می‌شود. تعداد ۴ زبان اقلیمی اعم از فنلاندی، تورندال، رومانی (زبان کولی‌ها) و ییدیش (زبان یهودیان) در کشور سوئد صحبت می‌شود. مسیحیت پروتستان لوتری با عضویت ۶۶ درصد از جمعیت این کشور در کلیسای سوئد بزرگترین مذهب در سوئد است. مذاهب مسیحی دیگر موجود در سوئد شامل کاتولیک و ارتدکس شرقی می‌باشند. طبق سندی به نام «آزادی بین‌المللی دینی» از وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا اسلام در سوئد با دارا بودن ۵ درصد از جمعیت، دومین مذهب بزرگ به حساب می‌آید. بقیه جمعیت یا بی‌دین هستند یا متعلق به ادیان دیگر می‌باشند.