به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

استرالیا ( سرزمین آکاسیای طلایی )

کشور استرالیا یکی از بخش‌های پهناور قاره اقیانوسیه و از وسیعترین کشورهای جهان است که بین اقیانوس آرام و اقیانوس هند در نیمکره جنوبی زمین واقع شده است. به استرالیا سرزمین آکاسیای طلایی (Acacia pycnantha) می‌گویند. آکاسیای طلایی گل ملی کشور استرالیاست.

پایتخت استرالیا شهر کانبرا (Canberra) است که از جنوب غربی با شهر سیدنی و از شمال شرقی با شهر ملبورن هم مرز است. با اینکه زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی استرالیا مشخص نشده است اما عمده مردم استرلیا به زبان بین المللی انگلیسی صحبت می‌کنند. با این حال صدها زبان بومی در استرالیا وجود دارد که سال به سال از تعداد سخنوران آن ها کم شده است یا به طور کلی منقرض شده‌اند.

استرالیا یکی از بهترین کشور‌ها برای یک ماجراجویی فوق‌العاده و شگفت‌انگیز به حساب می‌آید؛ چون این کشور دارای جنگل‌های بارانی در کنار صحراهای سرخ و سوزانی است که باعث شده، یکی از شگفت‌انگیز‌ترین کشورها از دید گردشگران محسوب شود.

دیدنیهای استرالیا کم نیستند و برای آن دسته از کسانی که عاشق سفر کردن به کشوری پر از مناطق دیدنی و جاذبه‌های طبیعی شگفت‌انگیز هستند، واقعا فوق‌العاده است. 

مهم ترین شهرهای استرالیا :


استرالیا در مجموع از 5 شهر با جمعیت بالای یک میلیون و 14 شهر بین 100 هزار الی 1 میلیون نفر و 375 شهر کوچک بین 10هزار الی 100 هزار نفر تشکیل شده است. در زیر مهم‌ترین و اصلی‌ترین شهرهای استرالیا را معرفی کرده‌ایم:

سیدنی (Sydney)
ملبورن (Melbourne)
بریزبن (Brisbane)
پرث (Perth)
آدلاید (Adelaide)

شرکت آلت گروپ (دقایق سفر ایرانیان ) نماینده رسمی کشور دومینیکا فعالیت های خود در زمینه مشاوره و اخذ پاسپورت و شهروندی کشور دومینیکا

برخی از شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا از لینک میتوانید مطالعه بفرمایید 

در صورت تمایل تماس کارشناسان ما با شما فرم مقابل را پر و ارسال کنید 

نگاهی کوتاه به تاریخ کشور استرالیا:

طبق منابع تاریخی؛ در سال 1606 هلندی‌ها جز اولین نفراتی بودند که استرالیا را کشف و شناسایی کردند اما قبل از این گروه صدها هزار بومی استرالیا در این کشور زندگی می‌کردند.

ملکه ویکتوریا در سال 1900 میلادی طی قانونی استقلال سیاسی استرالیا را اعلام کرد و این کشور در ژانویه سال 1901 به طور رسمی به استقلال رسید. فرماندار کل استرالیا در سال 1999 با رای 82 درصدی مردم ملکه الیزابت شد و در حال حاضر ملکه انگلستان فرماندار کل استرالیا است.

شرایط اقلیمی استرالیا در شهرهای مهم :

استرالیا یک کشور چهارفصل به حساب می‌آید و دارای تابستان‌های گرم و زمستان‌های معتدل است و آنچه بیشتر مردم دنیا را به استرالیا جذب می‌کند، همین شرایط اقلیمی معتدل است که زیاد به سمت سرما نمی‌شود. در سال‌های اخیر البته تابستان‌هایش بسیار گرم‌تر از گذشته بوده است اما آب و هوای استرالیا به‌صورت کلی متعادل و آفتابی است و کمتر دچار سرمای شدید می‌شود.

در کشور استرالیا باید آماده مواجه شدن با هر آب و هوایی باشید. زیرا در بعضی از مناطق استرالیا ممکن است چند شرایط آب و هوایی را در طول یک روز تجربه کنید. مثلا احتمال دارد که صبح که از خانه بیرون می‌روید، یک روز آفتابی زیبا به نظر برسد اما به سرعت شرایط تغییر کند و باران شروع به بارش کند و هوا کمی سرد شود.


زندگی در کشور استرالیا :

استرالیا یکی از بهترین و عالی‌ترین کشورهایی است که هم از نظر درآمد و هم از جنبه‌های شاخص‌های کیفیت زندگی در رتبه بندی‌های بالایی قرار دارد. طبق آخرین گزارش worldhappiness در سال 2021؛ استرالیا دوازدهمین کشور شاد در جهان است. همچنین بر اساس گزارش OECD؛ شاخص امید به زندگی در استرالیا 83 سال است. طبق گزارش های منتشر شده استرالیا در بین 156 کشور بررسی شده از این نظر در رتبه 115 جهان جای گرفته است. این آمار و ارقام نشان دهنده این است که استرالیا یکی از بهترین مقاصد برای زندگی و کار است.

در نهایت …

استرالیا کشور شگفتی‌هاست و سفر به این سرزمین قطعا یکی از زیباترین تجربیات هر آدمی خواهد بود. اگر قرار است به زودی به این کشور دوست‌داشتنی سفر کنید، بخت با شما یار است. پس تا جایی که می‌توانید فرصت را غنیمت بشمارید و از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. جاهای دیدنی استرالیا و گوشه و کنار آن را حسابی بگردید و خوش بگذرانید.