به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

آشنایی با برخی از فستیوالها و رویدادهای مهم در کشور روسیه:

روز پیروزی (Victory Day) :

رویداد روز پیروزی در روسیه که روز نهم MAY برگزار می گردد، نمایانگر احساسات ناب میهن پرستانه ملت روسیه است که به مناسبت بزرگداشت پیروزی اتحاد جماهیر شوروی سابق پس از مبارزه عظیم با نیروهای قدرتمند نازی هاست و به همین منظور جشن گرفته می شود.

بزرگترین جشن در میدان سرخ روسیه با رژه نظامی، که جانبازان جنگ مدالهای خود را بر سینه می زنند و در این رژه شرکت می کنند. از سنت های دیگر در این مراسم دادن گل (( بخصوص گل قرمز )) است. همچنین انداختن حلقه گل به دور گردن جانبازان جنگ می باشد.خانواده ها در خانه هم دور میز جمع شده و این روز را به یاد جنگ جهانی دوم جشن می گیرند .

 

نشانه های این جشن:

1- روبان سنت جورج : مردم این نوار سیاه و زرد را به ادای احترام بر روی لباسهایشان می زنند و یا بر روی آنتن ماشینهایشان آویزان می کنند.

2- گل های قرمز : که نمایانگر قرمزی خون شهیدان جنگ است که در این جشن به کار می رود.

3-مدال ستاره سرخ : به عنوان نمادی نظامی برای شجاعت بر روی لباسهایشان زده می شود.

جشن کریسمس ارتدوکس (Orthodox Christmas):

رویداد کریسمس ارتدوکس تعطیلات عمومی است و مدارس و اکثر شرکت ها بسته هستند.این رویداد در روسیه در تاریخ 7 ژانویه برگزار میگردد و شما می توانید یکبار جشن کریسمس را طبق برنامه سایر کشورها در تاریخ 25 دسامبر مشاهده کنید و سپس به روسیه بروید و در 7 ژانویه شاهد برگزاری مراسمهای با شکوه کریسمس به سبک روسی باشید.

همه پلها ، پارک ها و اماکن عمومی با چراغهای زیبا، آذین بندی می شود که همین امر باعث شده این مراسم به شکلی بسیار باشکوه برگزار شود.نمادهای مشترکی که تمامی مسیحیان ارتدوکس دنیا در جشن کریسمس دارند درخت صنوبر تزئین شده ، ستاره و مجسمه کودکی حضرت مسیح است.

شرکت آلت گروپ (دقایق سفر ایرانیان ) نماینده رسمی کشور دومینیکا فعالیت های خود در زمینه مشاوره و اخذ پاسپورت و شهروندی کشور دومینیکا

برخی از شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا از لینک میتوانید مطالعه بفرمایید 

در صورت تمایل تماس کارشناسان ما با شما فرم مقابل را پر و ارسال کنید 

رویداد ماسلنیستا یا جشن پنکیک! (Maslenitsa):

این رویداد زمستانی، یکی از مراسم مهم کشور روسیه و زمان رقص و پایکوبی یک هفته ای است که در روزهای پایانی ماه فوریه در سراسر کشور روسیه برگزار می شود. فستیوال ماسلنیستا که به آن فستیوال پنکیک هم می گویند، به پنکیک ها و خوراکی های خوشمزه ی روی آنها معروف است.

فلسفه ی فستیوال ماسلنیستا و پنکیک های آن این است که در طول این هفته خوردن گوشت ممنوع است، اما خوردن لبنیات نه. همان طور که گفتیم این فستیوال در هفت روز برگزار می شود و از آنجایی که آخرین هفته ای است که روسی های پیرو ارتدوکس قبل از مراسم روزه گیری عید پاک می توانند لبنیات بخورند، در واقع در هر روز این فستیوال، پنکیک های رنگارنگ سرو می شود و این به این خاطر است که روسی ها آغاز بهار و وفور نعمت در این فصل را جشن می گیرند. غذا یک بخش مهم از فستیوال ماسلنیستا است. 


فستیوال و جشن سال نو میلادی (The New Year) :

این جشن که بین تاریخ 31 دسامبر تا اوایل ژانویه شروع می شود ، یکی از مهمترین جشنواره های بسیار زیبا و خاطره انگیز در روسیه است. این جشن در سراسر کشور برگزار می شود و اگر قصد سفر به روسیه در ایام ژانویه را دارید ، نورافشانی ها و آتش بازی های شب سال نو در میدان سرخ را به هیچ عنوان از دست ندهید.

در گوشه گوشه این میدان گروههای گوناگون مشغول اجرای برنامه های شاد و مفرح و متنوع هستند ، همچنین در پارکهای مختلف در گوشه و کنار شهرهای روسیه مراسم گوناگونی برای گرامیداشت آغاز سال نو برگزار می شود که دیدن آن خالی از لطف نیست.


جشن گوزن های شمالی (Reindeer Herder’s Festival) :

یکی از معروفترین فستیوال های زمستانی روسیه فستیوال گوزن های شمالی می باشد . اما اگر قصد دیدن این فستیوال زمستانی را دارید ، در شهرهایی مانند مسکو و سن پترزبورگ امکان پذیر نمی باشد و باید به شهرها و مناطق دورافتاده کشور سفر کنید که هنوز هم ترجیح می دهند گله های گوزن شمالی را داشته باشند.

در طول برگزاری این فستیوال شما می توانید نژادهای گوناگون گوزن شمالی را ببینید و یا تجربه اسکی کردن با گوزن های شمالی که یک تجربه خاص و منحصر به فرد است و بسیار لذت بخش و خاطره انگیز می باشد و همچنین لذت خوردن تنقلات و غذاهای خوشمزه که از گوشت گوزن تهیه می شوند را داشته باشید.

روز خنده :

روز خنده در روسیه دقیقاً مترادف با روز دروغ آوریل در کشورهای غربی است. به‌علاوه، این روز نیز دقیقاً در همان روز اول آوریل برگزار می‌شود. روز خنده روزی سرشار از شادی است که مردم تلاش می‌کنند با بهترین لطیفه‌ها یکدیگر را بخندانند. همه‌ی دستگاه‌ها، حتی روزنامه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی، در این مراسم نقش ایفا می‌کنند، اما هیچ کجا برای خندیدن بهتر از پایتخت طنز اتحاد جماهیر شوروی سابق، یعنی شهر اودسا، نیست.

این شهر میزان فستیوال کمدی یومورینا (Yumorina) است که در آن یک رژه همراه با نمایش‌های فراوان کمدی برگزار می‌شود. این فستیوال سالانه هزاران نفر را به اودسا می‌کشاند.