به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

معرفی برخی از فستیوالها در کشور سوئد

فستیوال سامربرست (Summerburst Festival) :

 

یکی از بهترین فستیوال‌های کشور سوئد است که با شروع فصل تابستان برگزار می‌شود. در این فستیوال توانمندترین هنرمندان رقص هنر خود را به نمایش می‌گذارند. سامربرست هرساله به مدت دو روز در ورزشگاه اوله‌وی (Ullevi) در شهر گوتنبرگ برگزار می‌گردد. جشنواره‌ی سامربرست میزبان موسیقی پُرتپش الکترونیک و اجرای ستارگان مطرحی مثل تیِستو (Tiesto)، دیوید گیتا (David Guetta) و گروه‌های مشهور محلی بوده است. سامربرست هرسال تبدیل به رویدادی بزرگ در اروپا می‌شود.


فستیوال بازار سیب (Kivik Apple Market Festival) :

فستیوال بازار سیب، اولین بار در شهر سیویک (Kivik) برگزار شد که صرفاً به صنعت غذایی سوئد اختصاص داشت. در این فستیوال یک‌روزه خلاقیت و نوآوری به‌خوبی با‌هم تلفیق می‌شوند. این رویداد در انتهای فصل برداشت در سوئد برگزار می‌شود و شرکت در آن برای عموم آزاد است. انواع غذاهای خوشمزه که از میوه‌ی سیب الهام گرفته‌اند، از جمله دسرهای سیب، شیرینی پای، آب‌میوه‌ی سیب و بسیاری چیزهای دیگر، در سیویک عرضه می‌شود. هنرمندان خلاق، توانمندی‌های هنری خود را از طریق خلق تابلوهای رنگارنگ و موزاییک‌هایی که با میوه سیب درست‌ شده‌اند، در معرض دید عموم قرار می‌دهند.

شرکت آلت گروپ (دقایق سفر ایرانیان ) نماینده رسمی کشور دومینیکا فعالیت های خود در زمینه مشاوره و اخذ پاسپورت و شهروندی کشور دومینیکا

برخی از شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا از لینک میتوانید مطالعه بفرمایید 

در صورت تمایل تماس کارشناسان ما با شما فرم مقابل را پر و ارسال کنید 

فستیوال نیمه‌ تابستان ( Midsummer Festival) :

این رویداد برای مردم سوئد به‌اندازه‌ی جشن کریسمس اهمیت دارد و در جمعه‌ای بین نوزدهم تا بیست و پنجم ژوئن برگزار می‌شود. فستیوال نیمه‌ی تابستان (Midsummer) تقریباً توسط بیشتر خانواده‌های سوئدی جشن گرفته می‌شود. این جشن که مدت‌ها پیش از ورود مسیحیت، در سوئد برپا می‌شد، بیشتر به یک مهمانی ناهار شباهت دارد که تا شب ادامه می‌یابد. در طی این رویداد، اقلیت‌ها و جوامع مختلف گرد هم آمده، دختران روی موهای خود تاجی از گل می‌گذارند، مردم درحالی‌که تیرکی را که با گل آراسته‌شده، برپا می‌کنند، در زیر نور خورشید می‌رقصند. این رویداد بزرگ در تمام پارک‌ها یا باغ‌های سوئد برگزار می‌شود؛ مردم در این مکان‌ها به دور هم جمع می‌شوند، آواز می‌خوانند و تمام‌روز، ترشی شاه‌ماهی می‌خورند.

فستیوال عشق و صلح (Love and Peace Festival) :

این فستیوال، عشق و صلح را در بین اقلیت‌ها و جوامع گوناگون سوئدی در شهر  یا بورلنگه (Borlange) گرامی می‌دارد و یکی از بزرگ‌ترین جشنواره‌های موسیقی در این منطقه به‌حساب می‌آید. جشنواره‌ی عشق و صلح میزبان رویدادها و کارگاه‌های آموزشی فراوانی است که احترام متقابل را در میان مردم سوئد ترویج می‌دهد و عشق و سازگاری را در میان آن‌ها به‌ وجود می‌آورد. این فستیوال، با اجرای کنسرت‌های زنده‌ از هنرمندان داخلی، محلی‌ها و گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. فستیوال عشق و صلح در سال ۱۹۹۹ برگزار شد و در سال ۲۰۱۳ متوقف شد؛ اما در سال ۲۰۱۴ با شور و شوقی تازه‌ از سر گرفته شد.


فستیوال فرهنگی گوتنبرگ ( Gutenberg Cultural Festival) :

این فستیوال هرسال در ماه آگوست و در خیابان‌های شهر گوتنبرگ برگزار می‌شود. فستیوال فرهنگی گوتنبرگ بیشتر شبیه به یک مهمانی خیابانی بزرگ است که با اجرای موسیقی، نمایش و رقص، تئاتر خیابانی، باله، موسیقی جاز، موسیقی هیپ‌هاپ و سمفونیک همراه می‌شود. در طی این جشن نمایشگاه‌های هنری برپا می‌شوند که آثار پر نبوغ و خلاقانه‌ی هنری را به بهترین شکل ممکن به نمایش می‌گذارند. همچنین در طول این رویداد، جلسات شعرخوانی فراوانی وجود دارد که بازدیدکنندگان نهایت لذت را از آن می‌برند. خوردن غذاهای خیابانی متنوع از سراسر دنیا و غذاهای محلی سوئدی مثل کوفته‌ی گوشت سوئدی و سس خامه‌ای را در این فستیوال  از دست ندهید.


فستیوال شب والپورگیس (Walpurgisnacht Festival) :

این فستیوال ریشه در آئین‌های کهن و بت‌پرستانه دارد. مردم فرا رسیدن فصل بهار را در روز سی‌ام آوریل جشن می‌گیرند. سوئدی‌ها در این شب آتش‌های بزرگ برپا می‌کنند و در اطراف آن‌ها رقص‌های مهیج و پرشوری انجام می‌دهند تا نیروهای اهریمنی را از خود دور ‌کنند. این فستیوال تا حدودی شبیه به جشن هالووین است. شب والپورگیس یکی از مشهورترین فستیوال‌های سوئد به شمار می‌رود؛ زیرا با زادروز پادشاه کنونی سوئد، کارل گوستاو شانزدهم، مصادف می‌شود. این جشن که ارزش دیدن دارد، در شهرهای دانشگاهی سوئد مثل گوتنبرگ برگزار می‌شود. دانشجویان دانشگاه فناوری چالمرز با پوشیدن لباس‌های فانتزی و آذین‌بندی وسایل نقلیه‌، رژه‌ی نمایشی جالبی را ترتیب می‌دهند.

فستیوال ری‌ اورینت (ReOrient Festival) :

بهترین اجراهای فرهنگی، رقص و موسیقی در این فستیوال باشکوه برگزار می‌شود و فرهنگ شرق و غرب را با یکدیگر به‌خوبی تلفیق می‌کند. در طی برگزاری رویداد ری اوریِنت (ReOrient Festival)، سمینارها و گفتگوهای آموزشی در رابطه با امور جاری برپا می‌شود که برای آگاه ساختن نسل جوان از مباحث روز، شیوه‌ای بی‌نظیر است. از این فستیوال جالب که از طریق رویدادهای متنوع فرهنگی و هنری، سنت و مدرنیته را در هم می‌آمیزد، حتماً بازدید به عمل آورید.