به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

معرفی کشور مرموز و سحر آمیز چین

 کشور چین در شرق آسیا واقع شده و با نام رسمی جمهوری خلق چین شناخته میشود. این کشور با جمعیت بیش از ۱٬۳ میلیارد نفر پر جمعیت ترین کشور دنیا شناخته می شود. جمهوری مردمی چین با حدود ۹٫۶میلیون کیلومتر مربع سومین یا چهارمین کشور وسیع دنیا و دومین کشور بزرگ دنیا ازلحاظ وسعت خاکی ،بدون احتساب آب‌های داخلی می باشد.
از زمان اجرای اصلاحات اقتصادی در چین برای پی‌ریزی اقتصادی مدرن، این کشور یکی از سریع‌ترین رشدهای اقتصادی دنیا را داشته‌ است و بسیاری از دانشجویان نیز از سراسر دنیا برای تحصیل در چین وارد این کشور می شوند.

 

تمدن چین باستان یک از کهن ترین تمدن های تاریخ است. زبان چینی با ۱٬۷۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ نفر گوینده پرشمارترین زبان دنیا به حساب می آید.
چین عضو دائم شورای امنیت،سازمان ملل و سازمانهای چند جانبه ای مانند سازمان تجارت جهانی ،اپک ،سازمان همکاری شانگهای و گروه ۲۰ می باشد.
چین هم‌اکنون بزرگترین صادرکننده و دومین واردکنندهٔ بزرگ کالاست و دومین اقتصاد بزرگ دنیا بر پایه تولید ناخالص داخلی را در اختیار دارد .
چین به عنوان کشوری با سلاح هسته ای از بزرگترین ارتش دائمی دنیا و دومین بودجه دفاعی بزرگ دنیا برخورار است. این کشور همچنین از طرف برخی از دانشگاهیان، تحلیل‌گران نظامی، سیاسی و اقتصادی یک ابرقدرت بالقوه نام گرفته‌است.

صنعت توریسم در کشور چین

پس از سال‌ها پنهان ماندن از چشم غربی‌ها، چینی‌ها توانستند خودشان را به یک وزنه سنگین در توریسم جهانی تبدیل کنند.
میراث تاریخی چین که از اعصار متعددی به جا مانده است این کشور را به یکی از باستانی‌ترین کشورهای جهان تبدیل کرده است. چین، میزبان سازه‌های دوران نوسنگی همچون راه ابریشم و نیز سلسله‌های متعدد در ۲۰۰۰ سال گذشته بوده است. بیش از ۵۰ اثر ثبت شده در یونسکو، نشان از میراث فرهنگی غنی و پرافتخار این کشور می‌دهد. آنقدر تعدد جاذبه‌های گردشگری این کشور بالاست که امکان ندارد بازدیدکنندگان به یک سفر همه آن‌ها را ببینند. از جمله این جاذبه‌های گردشگری می‌توان به قلعه سامر، جنگل سنگی و استادیوم ملی پکن اشاره کرد.

این کشور با بیش از ۵۵ میلیون بازدیدکننده خارجی در هر سال، در بین کشورهای آسیایی بیشترین بازدیدکننده را به خود اختصاص داده است و از مهم‌ترین مقاصد توریستی جهان به شمار می‌آید. مطابق داده‌‌های آماری، چین می‌تواند تا سال ۲۰۲۰ فرانسه که هم‌اکنون توریستی‌ترین کشور جهان است را پشت سر بگذارد.

توریست‌هایی که برای دیدن مناظر طبیعی وافر چین به این کشور می‌آیند می‌آیند، با دیدن کوهستان‌های Five Sacred، دره Jiuzhaigou و مناطق طبیعی و سحر‌آمیز همراه با قله‌های برفی، دریاچه‌هایی به رنگ آبی کریستالی، آبشارهای دیدنی، گیاهان باشکوه آن این کشور، سر از پا نخواهند شناخت.
چین کشوری مرموز و سحرآمیز می‌باشد؛ جایی که مدرنیته و سنت، همانند محافظه‌کاری و پیشرفت همه و همه درهم آمیخته‌اند. چین همان کشوری است که بازدیدکننده‌هایش هنگام بازگشت به خانه، دیدی بسیار وسیع‌تر و گسترده‌تر و زیباتر نسبت به جهان خواهند داشت.

آب و هوا در کشور چین

شاید برای خیلی از گردشگرانی که قصد سفر به این کشور را دارند، شرایط آب‌وهوایی چین پراهمیت باشد. البته باید بگوییم چین منطقۀ خیلی‌خیلی‌ وسیعی است و توپوگرافی بسیار پیچیده‌ای دارد و به همین دلیل هم آب‌وهوایش از منطقه‌ای به منطقه دیگر متفاوت است. بخش جنوب شرقی (در زیر کوه‌های نانلینگ) همۀ سال بسیار گرم و مرطوب است. یانگتزۀ مرکزی و گودی‌های رودخانۀ هوآیهه هم مناطقی چهارفصل با زمستان‌های خیلی سرد و تابستان‌های بسیار گرم است.

همۀ سال در این مناطق بارندگی‌های زیادی را شاهد هستیم. مناطق شمالی آب‌ وهوای خشکی دارند: تابستان‌هایشان آفتابی و کوتاه و زمستان‌هایش طولانی و البته خیلی هم سرد است (از دسامبر تا مارس) تا جایی که دمای هوا در شهر پکن به منفی ۲۰ درجۀ سانتی‌گراد (منفی ۴ درجۀ فارنهایت) می‌رسد. هوای مناطق ساحلی هم شرجی است و در تابستان‌های این مناطق شاهد طوفان‌های تایفونی هستیم.

چین بزرگترین اقتصاد آسیا

پیش‌بینی می‌شود این کشور به زودی به بزرگترین اقتصاد جهان شود. به نقل از ویژوال کپیتالیست، از زمان اجرای سیاست ” درهای باز” در سال ۱۹۷۸، چین از کشوری کم توسعه یافته به یک کشور با درآمد سرانه متوسط تبدیل شده و انتظار می‌رود که با تداوم روند رشد سریع کنونی، این کشور تا سال ۲۰۵۰ به یک کشور با متوسط درآمد سرانه بالا تبدیل شود.

طبق اعلام خبرگزاری بلومبرگ، چین پس از آمریکا دارنده دومین بازار بورس بزرگ در جهان به ارزش تقریبی ۹.۵ تریلیون دلار است. حدود ۳۵۰۰ شرکت بسیار بزرگ در بورس های مختلف این کشور دارای فعالیت هستند.

چین به عنوان یکی از دو کشور جهان با جمعیت بالای یک میلیارد، یکی از بزرگ ترین بازارهای مصرفی در جهان را دارد که بسیاری از برندهای مطرح جهانی را به خود جذب کرده است. به گفته فایننشیال تایمز، تنها در سال ۲۰۱۷ مصرف‌کنندگان چینی ۴.۷ تریلیون دلار هزینه کردند که بیشتر از هر کشور دیگری در جهان بوده است.