به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

گل لاله هلندی

 

گل لاله، یکی از خاص ترین و زیباترین گل های دنیا می باشد . لاله ها گل هایی محبوب در سراسر جهان هستند که به عنوان گیاهان زینتی باغچه و هم به عنوان گل های شاخه بریده نیز شناخته می شوند. لاله‌ها معمولاً در اواخر زمستان یا اوایل بهار از زمین بیرون می‌آیند. اگر هوای معتدل غیر فصلی باعث رشد زودرس در زمستان شود، انقدر مهم و آسیب زننده نیست. لاله ها و نرگس ها نسبتاً سرما را تحمل می کنند. با این حال، اگر دمای سرد زمستانی بازگردد، ممکن است رشد را به تاخیر بیندازد. برف در این مورد واقعا مفید است، زیرا می تواند شاخ و برگ را از سرمای شدید عایق کند.گل لاله از تیره سوسنی ها و . دارای رنگهای متفاوتی است.  لاله زرد، سفید، صورتی، نارنجی و بنفش است. تولید پیازهای پیش رس آن بیشتر در آمریکا و هلند است. لاله دارای تنوع بسیار در رنگ و شکل می باشد و بیش از 100 نوع از آن در مناطق مختلف جهان یافت می شود. و جالب است بدانید بجز رنگ آبی واقعی، این گل بقیه رنگ ها را دارا می باشد.

 


تاریخچه گل لاله :

 محل اصلی رویش لالهٔ خودرو در آسیای مرکزی در نظر گرفته می شود. این گل در افغانستان، ترکیه، ایران، قسمتی از غرب سوریه، سواحل دریاچه آرال، دریاچه خزر و دریای سیاه، یونان، ایتالیا، اسپانیا و سواحل دریای مدیترانه در شمال آفریقا بصورت خودرو یافت می شود. لاله در اطلاعاتی که از دوران کهن بوده است به گل شقایق نیز معروف است . از این رو مردم ایران اکثرا با گفتن لاله دشتی پر از شقایق وحشی به ذهنشان خطور می کند نام گل لاله از کلمه لال یا همان کلمه لعل از زبان سانسکریت به معنی «قرمز» گرفته شده‌ است. واژهٔ لاله امروزه به گل های پیازداری گفته می‌شود که نام علمی آنها تولیپا و از راستهٔ سوسن سانان و از تیرهٔ سوسنیان است و کاسه و جام آن تشکیل جامی کامل می دهد. شکی نیست که واژهٔ لاله به لال که به معنی «سرخ» است وابسته‌است و گلی که لاله خوانده شده به مناسبت همین رنگ است. گل لاله دارای تاریخی طولانی است، گل لاله در کشور ایران و ترکیه به صورت وحشی در کوهپایه‌ها وجود داشته است. تا اینکه گل لاله در اوایل سال 1554 م توسط امپراتوری عثمانی به اروپای شرقی منتقل شد و در سال 1562 به هلند نیز رسید. هلندی ها به دلیل زیبایی شیفته این گل شدند و شروع به کاشت و پرورش این گل نمودند. جا دارد از زیبایی حیرت آور این گل بیشتر بگوییم چرا که تجمع این گل‌های زیبا در کنار هم زیبایی فوق العاده‌ای به محیط اطراف می دهند. بر اساس آمارهای موجود در جهان این گل در جایگاه سوم در بین پر طرفدارترین گل‌ها قرار دارد. بسیاری از افراد در روز عشق برای یک دیگر گل لاله پیشکش می کنند و آن را سمبل عشق و وفاداری می دانند. در زمان های ابتدایی که این گل زیبا را به کشور هلند بردند بسیار مشهور گشت و قیمت آن نیز بالا بود. این گل که زیبایی بسیاری دارد در ابتدا از کشور عزیز ما ایران رشد یافته است. در زمان سلجوقیان به کشور ترکیه آورده شده و در قرن 16 به اروپا رفته است. امروزه به دلیل طرفداران زیادی که این گل در جهان پیدا کرده است در اکثر نقاط جهان می توان این گل را دید. این گل زیبا از جمله گل هایی است که دارای پیشینه بسیار قوی و طولانی می باشد. 

شرکت آلت گروپ (دقایق سفر ایرانیان ) نماینده رسمی کشور دومینیکا فعالیت های خود در زمینه مشاوره و اخذ پاسپورت و شهروندی کشور دومینیکا

برخی از شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا از لینک میتوانید مطالعه بفرمایید 

در صورت تمایل تماس کارشناسان ما با شما فرم مقابل را پر و ارسال کنید 

سمبل و نماد لاله ها :

اگر در قرن شانزدهم به کسی گل لاله می دادی، به او ثروتی می دادی. در آن زمان این گل فوق العاده محبوب بود و تجارت سوداگرانه پیاز لاله توسعه یافت. آن روزها می‌توانستید یک خانه کامل کنار کانال در آمستردام به قیمت یک پیاز گل لاله بخرید. یک دسته زیبا از لاله ها اکنون فقط چند پوند قیمت دارد، اما نمادگرایی ارزش بیشتری پیدا کرده است. مانند بسیاری از گل های دیگر، لاله ها دارای معانی قوی هستند. همانطور که در داستان فرهاد و شیرین بیان می شود، یکی از رایج ترین معانی گل لاله قرمز، عشق عمیق و کامل است. علاوه بر این، لاله ها یکی از اولین گل هایی هستند که در فصل بهار شکوفا می شوند. این به معنای تولد دوباره و شروع از نو تلقی می شود، به همین دلیل است که گل لاله به عنوان یک هدیه عالی برای هر کسی که به تازگی به خانه جدیدی نقل مکان کرده یا شغل جدیدی را آغاز کرده است. همانطور که در داستان عشق دراماتیک بالا نشان داده شده است، لاله های قرمز از دیرباز نماد عشق قدرتمند و جاودانه بوده اند. از سوی دیگر، هر رنگ شکوفه های لاله نمادی از چیزی است. 


رنگ های دیگر لاله ها به چه معناست؟

 

لاله های بنفش: رنگ بنفش از دیرباز به دلیل عمق و غنای رنگ با سلطنت همراه بوده است. لاله های بنفش، مانند بسیاری از جواهرات بنفش، به عنوان نمادی از سلطنت در نظر گرفته می شوند.

لاله های صورتی: لاله های صورتی نماد احساس شادی، اعتماد به نفس و مثبت اندیشی هستند.

لاله های سفید:  لاله های سفید نمادی از پیشکش صلح یا حس بخشش هستند.

لاله های زرد: لاله های زرد زیبا و جوانه زده نشان دهنده شادی، افکار شاد و حس موفقیت هستند.

انواع گل لاله :

انواع لاله با توجه به مباحثی که در گیاه شناسی وجود دارد می تواند به صورت لاله‌ های پرورشی و لاله‌ های خودرو تقسیم‌بندی گردد. لاله‌ هایی که ساقه گل دهنده بلندی دارند یکی از انواع این گل زیبا است که می توان در تقسیم بندی برای این گل در نظر گرفت. یکی از انواع دیگر تقسیم بندی گل‌های لاله که با توجه به مبحث باغبانی است لاله‌هایی با دمگل کوتاه و گل های درشت می باشد. یک نوع گل لاله وجود دارد که بویی بسیار زیبا و مدهوش کننده همچون بوی زرد آلو دارد از این رو به آن “زیبا همچون زرد آلو ” گویند. اگر بخواهیم در مورد لاله tulip صحبت کنیم باید بگوییم که این گل دسته ای از گیاهان محسوب می گردد که چندین ساله بوده و دارای پیاز می باشد. این نوع از گل لاله از خانواده Liliaceae بوده و مربوط به راسته Liliales است. بیش از ۱۰۹ گونه از این گیاه را میتوان در سراسر کشورهای جنوب اروپا، شمال آفریقا، آناتولی و ایران یافت. امروزه لاله های بسیاری که مورد کاشت و برداشت قرار میگیرد از نوع Tlipa gesneriana هستند. 


تجارت کشور هلند با گل لاله هلندی :

 هلند تولید کننده اصلی تجاری لاله هلندی در دنیا می باشد که دارای شش گلبرگ جام مانند است  به طوریکه در سال ۳ میلیارد شاخه از این گل تولید می نماید که اغلب صادر می شوند. این گل در اواخر زمستان و اوایل بهار در ایران موجود است. با خرید و انتخاب لاله هلندی متفاوت ترین گل را در پایان فصل زمستان به خانه خود مهمان کنید.

روش افزایش ماندگاری لاله هلندی :

گل لاله هلندی طول عمر طولانی بین 5 تا 12 روز را دارند. برای به تعویق انداختن باز شدن کامل غنچه های لاله هلندی، می توان آن را در آب سردی که در آن غذای گل حل شده باشد، قرار داد. می توانید برای خنک نگه داشتن آب در آن چند تکه یخ بیاندازید. لاله ها نورگرا بوده و در جهت نور رشد می کنند. این گل مصرف آب زیادی دارد، بنابراین هر روز آب آن را عوض کنید. اجازه ندهید آب آن کدر شود و بو بگیرد تا گل های لاله شما ماندگار تر شود.