به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

آشنایی با کشور کره جنوبی

کره جنوبی که با نام رسمی جمهوری کره نیز شناخته می‌شود، کشوری است در بخش جنوبی شبه‌جزیره کره در شرق آسیا که پایتخت آن شهر سئول است. کره جنوبی 9 استان و 6 کلانشهر دارد. سئول پایتخت کشور بعنوان یک شهر ویژه. جیجو یکی از 9 استانی است که بصورت استان ویژه مستقل اداره می‌شود.
شهر جدید سجونگ نیز که همچنان در حال احداث و تکمیل می‌باشد بعنوان شهر ویژه مستقل نامگذاری شده است. مدیریت این شهرهای ویژه برعهده یک فرماندار انتصابی از سوی دولت مرکزی است.

ملیت مردم این کشور، کره ای می باشد، گروه های قومی این کشورشامل: کره ای و اقلیت کوچک چینی در حدود 20000 نفر میباشد و ادیانی که اکثر مردم کره از آن تبعیت میکنند مسیحیت، بودیسم، جادو گری، چوندوکیو و کنفوسیوس است. زبان مردم این کشور، کره ای می باشد ولی زبان انگلیسی هم به طور گسترده ای در دبیرستانهای مقدماتی و متوسطه تدریس می شود و نکته دیگر که بد نیست در مورد این کشور بدانید این است که آموزش و پرورش در کشور کره اجباری است. زبان کره ای (هانگول) که توسط پادشاه چوسان اختراع گردید و دارای 28 الفبا می‌باشد و تلفیقی از زبانهای مغولی و ژاپنی است اما زبان چینی بطور وسیعی در آن وارد شده است. حدود 1300 کاراکتر چینی در زبان کره ای مدرن مورد استفاده قرار گرفته است. زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در اکثر مدارس ابتدایی و متوسطه تدریس می شود و همچنین چینی و ژاپنی نیز به طور گسترده در مدارس متوسطه تدریس می گردد.

سابقه تمدنی

گفته می شود سابقه تمدنی کشور کره به حدود 5000 سال قبل بر می گردد. افسانه یا داستان زمان شکل گیری پادشاهی کره به 2333 قبل از میلاد بر میگردد. مهمترین دوره پادشاهی کره به دوره سه پادشاهی (شیلا، کوگوریو و پائیک چه) بر می گردد. پادشاهی شیلا در سال 57 قبل از میلاد تاسیس شد تا 668 که شیلا دو پادشاهی دیگر را شکست داد و یک امپراطوری تشکیل داد که تا 935 میلادی ادامه داشت و از آن تاریخ تا 1392 نیز امپراطوری کوگوریو حضور داشت و از سال 1392 تا 1910 سلسله چوسون برکشور حاکم بود که پس از آن تا سال 1945، کره تحت استعمار مستقیم ژاپن قرار داشته است. پس از آزادی، بخش شمالی کره، تحت اشغال روسیه و چین و بخش جنوبی تحت اشغال آمریکائی‌‌ها قرار گرفت که بالاخره براساس مدار 35 درجه کشور تقسیم شد. از سال 1945 تا 1948، کره جنوبی تحت نظارت آمریکائی‌ها قرار داشت که پس از آن، اولین جمهوری کره توسط سینگ مان ریح تاسیس شده است.

تغییرات فرهنگی

از سال ۱۹۴۵ که دو کره از هم جدا شدند، تغییرات فرهنگی را تجربه کرده‌اند، ولی فرهنگی مشترک داشته‌اند. از نگاه فرهنگی، شبه‌جزیره کره بخشی از همسایه بزرگترش، یعنی چین بوده‌است. دو کره هیچ‌وقت نتوانسته‌اند از این حیث، جدا از چین باشند. در برنامه‌های فرهنگی و آموزشی، وزیران فرهنگ کره جنوبی، مردم را هم به هنر سنتی تشویق می‌کنند و هم به هنر مدرن.
هنر سنتی تحت تأثیر آیین کنفسیوسی و تائوئیسم بوده‌است. سفالگری کره نظیر سفالگری جوسون، بیکجا، بونچونگ و گوریو در عالم زبانزد است. با توجه به این که کره در تاریخش ویرانی و سازندگی زیادی را تجربه کرده، معماری این کشور از آمیزه زیبای طبیعت و معماری به وجود آمده‌است.

 

موسیقی کره‌ای

(کی پاپ) هم در سال‌های اخیر با درخشش گروه‌ها و خواننده‌هایی مانند سای، آی یو، بی‌تی‌اس (گروه موسیقی) اکسو (گروه موسیقی) و بلک پینک پیشرفت زیادی داشته‌است که از آن با عنوان موج کره‌ای یاد می‌شود و باعث ترویج فرهنگ این کشور در تمام دنیا شده است.