به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

آنچه که در مورد پاریس باید بدانید

 

درباره هر شهری در جهان، یک سری حقایق شگفت انگیز و جالب وجود دارد که افراد کمتری از آن ها مطلعند و در هیچ کتاب راهنمایی در مورد آن ها نوشته نشده است. پاریس نیز از این قاعده مستثنی نیست و با اینکه در طول سال توریستان زیادی از آن بازدید می کنند، باز هم یک سری حقایق ناشناخته در مورد آن وجود دارد. با ما همراه باشید تا در مورد برخی از آنها اطلاعاتی بدست آورید.


در کل شهر پاریس فقط یک تابلوی "ایست" وجود دارد!!!

 

جالب است که بدانید فقط یک تابلوی ایست در سراسر شهر پاریس وجود دارد که آن هم در ناحیه 16 پاریس واقع شده است. قسمت جالب ماجرا این است که شهرسازی پاریس و قوانین ترافیکیش به شکلی است که اصلا نیاز به تابلوی ایست وجود ندارد و در هر حال، مشخص است که حق تقدم با چه کسانی است.

پلی به نام پونت نوف (پل جدید) قدیمی ترین پل پاریس است.

جالب است که بدانید قدیمی ترین پل پاریس، پلی به نام پل جدید است! دلیل نامگذاری اسمش هم این بوده که در زمان ساختش، بقیه پل های پاریس سنگی نبوده اند و پیاده رو خوبی نداشته اند. در واقع با این نامگذاری می خواسته اند که این پل را از بقیه پل های پاریس که البته امروزه اثری از آن ها وجود ندارد، متفاوت کنند.

توریستی ترین جاذبه گردشگری پاریس برج ایفل نیست!

جالب است که بدانید در سال 2014، برج ایفل به عنوان چهارمین جاذبه گردشگری پر بازدید پاریس معرفی شد. در واقع این کلیسای نوتردام پاریس بود که در کمال ناباوری همه، در سال 2014، عنوان توریستی ترین جاذبه گردشگری پاریس را از آن خود کرد.

شرکت آلت گروپ (دقایق سفر ایرانیان ) نماینده رسمی کشور دومینیکا فعالیت های خود در زمینه مشاوره و اخذ پاسپورت و شهروندی کشور دومینیکا

برخی از شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا از لینک میتوانید مطالعه بفرمایید 

در صورت تمایل تماس کارشناسان ما با شما فرم مقابل را پر و ارسال کنید 

پل عشق معروف پاریس دیگر وجود خارجی ندارد.

در واقع باید بگوییم که این پل سر جایش است، اما قفل هایی که به عنوان نماد عشق حقیقی به آن متصل شده بودند، از آن جدا شده اند! جالب است که بدانید جدا کردن این قفل ها به دلایل امنیتی و جلوگیری از تخریب این پل انجام شده است. چراکه نزدیک به 1 میلیون قفل روی این پل وجود داشته است که وزنشان در مجموع به 45 تن می رسیده است! با این حساب، باید بگوییم که در واقع مقامات شهر پاریس مجبور شده اند که برای حفظ سازه این پل، یکی از سمبل های اصلی شهر پاریس را خراب کنند و از خیر یکی از جاذبه های گردشگری شهرشان بگذرند!

در پاریس هم یک مجسمه آزادی وجود دارد.

جالب است که بدانید یک مجسمه آزادی مثل مجسمه آزادی آمریکا در پاریس وجود دارد که به نوعی نمایانگر رابطه دوستانه بین دو کشور فرانسه و آمریکا است. جالب تر از همه اینکه مجسمه آزادی که در نیویورک وجود دارد، در حقیقت هدیه ای از سمت مردم فرانسه بوده است و این مردم فرانسه بوده اند که مجسمه آزادی نیویورک را ساخته اند!

پاریس یک ساحل دارد.

 

البته در حقیقت این ساحلی که از آن صحبت می کنیم، ساحل نیست و کناره یک رودخانه است! اما به هر حال در پاریس به آن به منزله یک ساحل نگاه می شود و تابستان ها پر از مردمی می شود که برای تفریحات ساحلی به آن مراجعه می کنند.

ناقوس اصلی نوتردام حدودا 13 تن وزن دارد.

جالب است که بدانید ناقوس اصلی نوتردام حدودا 13 تن وزن دارد و وزنش بیشتر از وزن 3 تا فیل است! قسمت جالب ماجرا این است که این ناقوس از قدیم الایام در تمامی مناسبت های مهم مثل کریسمس و عید پاک به صدا در می آمده است.

میدان کنکورد پاریس یکی از بزرگترین زمان سنج های دنیا است.

جالب است که بدانید یک میدان به نام میدان کنکورد در پاریس وجود دارد که ستون مصری 23 متری آن به منزله یک زمان سنج تلقی می شود. در واقع از روی سایه این ساعت می توان متوجه شد که خورشید چه حالتی دارد و حدودا ساعت چند است. جالب است که بدانید حتی روی زمین این میدان هم یک سری ساعات رومی درج شده است که در حقیقت با استفاده از سایه های این برج تعیین می شود که کدامشان بیانگر زمان فعلی هستند. به خاطر همین هم هست که می گویند پاریس یکی از بزرگترین زمان سنج های دنیا را دارد.