به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

جشن سنت جان در کشور اسپانیا مراسمی مشابه جشن چهارشنبه سوری ما ایرانیان

آتش بازی سنت جان :

در کوتاه ترین شب سال، اسپانیایی ها مانند اجداد دور خود با جشن های آتشین در طبیعت به استقبال تابستان می روند. یکی از محبوب ترین تعطیلات مذهبی در اسپانیا به میلاد (( یحیی تعمید دهنده )) اختصاص دارد. آتش سوزی سنت جان در سراسر کشور در شب انقلاب تابستانی، 23 تا 24 ژوئن، روشن می شود. این مراسم معمولاً در سواحل، خاکریزهای رودخانه یا پارک های زیبای شهر اتفاق می افتد. آتش سوزی ها، بخشی جدایی ناپذیر از تعطیلات، نمادی از نابودی همه چیز قدیمی و انتقال به یک زندگی جدید است. اسپانیایی ها معتقدند که اگر سه بار از روی چنین شعله ای بپرید، می توانید از بسیاری از گناهان گذشته پاک شوید. مرسوم است که برای ایجاد احساسات متقابل، اثاثیه، اشیاء، لباس های قدیمی و همچنین یادداشت هایی با خواسته ها و نام های عزیزان را در شعله های آتش بزرگ می اندازند. آب نیز نقش مهمی دارد. در این جشن مرسوم است که از آب «شفابخش» که از هفت چشمه گرفته شده است بنوشند و در هفت موج دریا شنا کنند. به افتخار شب سنت جان، زنان دامن های بلند زیبا می پوشند و تاج گل بر سر می گذارند. جشن سنت خوان همیشه با آتش بازی همراه است.

آتش بازی سنت جان، از جمله جشن های اسپانیایی است که دارای شباهت زیادی به چهارشنبه سوری ایرانیان می باشد و افراد با درست کردن تپه های آتش و پریدن از روی آن ها، این روزهای سال را جشن می گیرند. آتش بازی سنت جان شاید در مرکز شهرهای شلوغ و مدرن اسپانیا برگزار نشود اما، این جشن در تمامی روستاها و شهرهای کوچک تر به رسمیت شناخته می شود و مردم بسیاری به برگزاری این جشن در بین اعضای خانواده ی خود علاقه مندند.

تاریخچه تعطیلات سنت جان :

مراسم سنت جان آغاز تابستان است. این طولانی ترین روز سال است که به (( انقلاب تابستانی )) معروف است. این یکی از مهم ترین تعطیلات برای کاتالان ها است و در سراسر شهر جشن گرفته می شود. مفهوم این است که در شب سنت جان، خورشید قبل از شروع نزول، به بالاترین نقطه خود می رسد. خورشید نماد باروری و ثروت است، بنابراین باید به آن قدرت داد. قدرت با آتش‌بازی‌هایی که در سرتاسر شهر روشن می‌شوند، ایجاد می‌شود. اعتقاد بر این است که سنت جان با سه نماد – آب، آتش و گیاهان شناخته می شود. آتش نماد پاکی است، بنابراین آتش روشن می شود. آب نماد شفا است. از این رو در برخی مناطق شب ها مردم در دریا شنا می کنند. گیاهان نمادی از داروها هستند و برخی معتقدند که در شب سن خوان خواص درمانی آنها صد برابر می شود. گیاهان معمولاً در شب سنت جان برداشت می شوند. بسیاری از این آیین ها تبلیغ نمی شوند و بعید است در سفر به بارسلونا با آنها روبرو شوید. با این حال، یکی از عناصری که قطعا مراقب آن خواهید بود آتش است.

 

شرکت آلت گروپ (دقایق سفر ایرانیان ) نماینده رسمی کشور دومینیکا فعالیت های خود در زمینه مشاوره و اخذ پاسپورت و شهروندی کشور دومینیکا

برخی از شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا از لینک میتوانید مطالعه بفرمایید 

در صورت تمایل تماس کارشناسان ما با شما فرم مقابل را پر و ارسال کنید 

فعالیتهای تعطیلات سنت جان :

تعطیلات سنت جان توسط کاتالان ها اغلب به عنوان “شب آتش” شناخته می شود. جنبه اصلی جشن آتش بازی است. چند روز مانده به شروع جشن ها، چادرهای آتش بازی زیادی در شهر با صف های طولانی وجود دارد. بسیاری از خانواده ها و دوستان جشن های خود را به نام “روولتس” ترتیب می دهند. بارسلونا شهر بالکن ها و تراس ها است، بنابراین کسانی که بزرگ ترین بالکن را دارند یا بهترین منظره شهر را دارند، دوستان و خانواده را به تماشای آتش بازی، غذا خوردن و رقص دعوت می کنند.

تنها خوراک رسمی سنت جان "کوک" است :

اینها کیک هایی شبیه نان هستند که بر روی ویترین تمام نانوایی های شهر خودنمایی می کنند. این کیک ها در انواع مختلف شیرین و شور وجود دارند. برخی میوه، آجیل یا خامه اضافه می کنند. تنها ماده ای که آنها به اشتراک می گذارند انیسون است که به همه کیک های کوک طعم خاص آنیس می دهد.

این تنها غذای سنتی برای تعطیلات سنت جان است. متوجه خواهید شد که بسیاری از کاتالان ها در عصر روز 23 ژوئن به رستوران ها می روند. اگر قرار است برای صرف غذا به رستوران بروید، بهتر است از قبل میز رزرو کنید. به این دلیل که روز بعد از تعطیلات سنت جان، 24 ژوئن، یک روز غیر کاری است. بنابراین بسیاری از رستوران ها در این روز تعطیل هستند.

 

ساحل بارسلونا و جشن سنت جان :

اگر دوستانتان مهمانی برپا نمی کنند، پس محبوب ترین نقطه برای سنت جان ساحل است. ساحل بارسلونا از اوایل عصر روز 23 ژوئن پر می شود، مردم برای پیک نیک می آیند، نوشیدنی می نوشند، آتش بازی تماشا می کنند و به موسیقی که از چیرینگیتوها (بارهای ساحلی) می آید گوش می دهند. گروه‌هایی از نوازندگان و نوازندگان درام نیز در ساحل جمع می‌شوند تا موسیقی متن این اکشن را ارائه کنند. از اوایل عصر، رستوران‌های ساحلی محلی میز و صندلی‌های اضافی می‌چینند و تزئینات را آویزان می‌کنند. این رستوران ها در بین مردم محلی بسیار محبوب هستند و شب را با یک شام مقوی شروع می کنند تا قبل از یک شب طولانی نوشیدن و رقصیدن شکم خود را پر کنند. از آنجایی که به مرور زمان ساحل شلوغ می شود، منطقی است که قبل از تاریک شدن هوا برای نشستن به آنجا بروید، برای مجالس شبانه سفره پیک نیک و لباس گرم همراه داشته باشید. اگر بچه های کوچک همراه خود دارید، پس باید بدانید که شب ها در ساحل بسیار پر سر و صدا می شود، ترقه ها و آتش بازی ها در اطراف منفجر می شوند. ارزش آن را دارد که زودتر به ساحل برسید تا نیمه شب از آنجا خارج شوید. برخی از بارها در کنار ساحل و اطراف آن غرفه های خیابانی خاصی در ورودی دارند که نوشیدنی و تنقلات را به مردم ساحل می فروشند.