به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١

برترین و قوی ترین پاسپورت ها در سال 2022

پاسپورت کشورهای مختلف بر اساس میزان قبولی آن‌ها برای سفر به دیگر کشورها بدون ویزا طبقه‌بندی می‌شوند؛ فاکتوری که نمایانگر قدرت گذرنامه آن کشور است. بر اساس گزارش فصلی جدید منتشرشده از «هنلی و شرکا» (Henley & Partners)، شرکت مشاوره شهروندی و اقامت جهانی مستقر در لندن، سه پاسپورت آسیایی در صدر قوی‌ترین پاسپورت‌های جهان قرار دارند؛ سه پاسپورتی که به دارندگان خود اجازه می‌دهند بدون ویزا به کشورهای بیشتری در سراسر جهان سفر کنند.

 


کشور ژاپن، کره جنوبی، سنگاپور :

کشور ژاپن با امکان سفر به ۱۹۳ مقصد در سراسر جهان بدون نیاز به ویزا یا امکان صدور ویزای فرودگاهی، از سنگاپور و کره جنوبی پیشی گرفته است و قوی‌ترین پاسپورت‌ جهان را در اختیار دارد. در ادامه این لیست در رتبه دوم، کشور کره جنوبی و سنگاپور با امکان سفر بدون نیاز به ویزا یا امکان صدور ویزای فرودگاهی به ۱۹۲ مقصد به چشم می‌خورند.

شرکت آلت گروپ (دقایق سفر ایرانیان ) نماینده رسمی کشور دومینیکا فعالیت های خود در زمینه مشاوره و اخذ پاسپورت و شهروندی کشور دومینیکا

برخی از شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا از لینک میتوانید مطالعه بفرمایید 

در صورت تمایل تماس کارشناسان ما با شما فرم مقابل را پر و ارسال کنید 

محدودیت های سفر در زمان همه گیری کووید 19 :

 واکنش محتاطانه‌تر آسیا به همه‌گیری کووید ۱۹ به این معنا است که شهروندان این قاره در حال حاضر کمتر از مردم اروپا یا قاره آمریکا از این آزادی سفر استفاده می‌کنند.بر اساس آخرین آمار انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (IATA)، تقاضای مسافران بین‌المللی برای سفر هوایی در منطقه آسیا و اقیانوسیه کماکان کمتر از یک پنجم سطح تقاضا در دوره قبل از همه‌گیری کرونا است. در مقایسه، گزارش شاخص پاسپورت «هنلی» نشان می‌دهد در حال حاضر، تقاضا در بازارهای سفر اروپا و آمریکای شمالی به حدود ۶۰ درصد از سطح تقاضای سفر در دوره قبل از همه‌گیری کرونا بازگشته است.

جدول قوی ترین پاسپورت های جهان :

 در این جدول، سه کشور برتر آسیایی به‌همراه تعداد زیادی از کشورهای اروپایی در بالای جدول امتیازات قرار دارند. پاسپورت کشورهای آلمان و اسپانیا با امکان سفر به ۱۹۰ مقصد از نظر اعتبار مساوی هستند و پس از آن‌ها فنلاند، ایتالیا و لوکزامبورگ با امکان سفر به ۱۸۹ مقصد دیده می‌شوند.

در ادامه لیست در جدول قوی‌ترین پاسپورت‌های جهان، اتریش، دانمارک، هلند و سوئد همگی در رتبه پنجم، قرار گرفته‌اند؛ در حالی که فرانسه، ایرلند، پرتغال و بریتانیا رتبه ششم را به خود اختصاص داده‌اند. نیوزیلند و ایالات متحده نیز در کنار بلژیک، نروژ و سوئیس در رتبه هفتم قرار دارند. شهروندان افغانستانی همچنان در انتهای این فهرست جای گرفته‌اند و تنها امکان سفر به ۲۷ کشور بدون نیاز به ویزا برای آن‌ها مهیا است.

پیشرفت پاسپورت‌های با اعتبار کمتر :

با این حال، با کاهش محدودیت‌های سفر، نشانه‌های امیدوارکننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد پاسپورت‌های با اعتبار کمتر در حال پیشرفت هستند. بر اساس این گزارش، دارندگان پاسپورت هندی هم‌اکنون می‌توانند به ۵۷ مقصد در سراسر جهان بدون نیاز به ویزا سفر کنند؛ آن‌ها پیش از همه‌گیری کرونا نیز امکان سفر به ۵۷ مقصد را داشتند؛ اما در سال ۲۰۲۰ تنها امکان سفر به ۲۳ مقصد بدون نیاز به ویزا برای آن‌ها مهیا بود.

رتبه دارندگان پاسپورت روسیه در لیست قوی‌ترین پاسپورت‌های جهان، به‌دلیل تهاجم روسیه به اوکراین، بیش از هر زمان دیگری سقوط کرده است. هرچند که این گزارش محدودیت‌های موقت یا بسته شدن حریم هوایی به روی شهروندان یک کشور را در نظر نمی‌گیرد؛ و این در حالیست که پاسپورت روسی  با امکان سفر به ۱۱۹ مقصد بدون نیاز به ویزا یا با ویزای فرودگاهی، در رتبه پنجاهم قرار دارد، واقعیت این است که ورود شهروندان روسیه به بسیاری از این مقاصد ممنوع است.

شاخص پاسپورت «هنلی» :

فهرست ارائه شده توسط شرکت «هنلی اند پارتنرز» یکی از چندین شاخصی است که توسط شرکت‌های مالی برای رتبه‌بندی پاسپورت‌های جهانی ایجاد شده است؛ این رتبه‌بندی بر اساس دسترسی‌هایی است که این پاسپورت‌ها به شهروندان خود ارائه می‌دهند.

شاخص پاسپورت «هنلی»، ۱۹۹ پاسپورت را بر اساس تعداد مقاصدی که دارندگان آن‌ها می‌توانند بدون ویزا به آ‌ن دسترسی داشته باشند، رتبه‌بندی می‌کند. این فهرست در طول سال، با اعمال تغییرات سیاست ویزا بلافاصله به‌روز می‌شود.

پاسپورت ایرانی :

کشور ایران با امکان سفر به ۴۳ کشور بدون نیاز به ویزا یا با ویزای فرودگاهی در رتبه ۱۰۲ قرار دارد.