به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

سیر و سیاحت یک روزه در شهر فلورانس

بسیار پیش آمده که برای مدتی بسیار کوتاه در فلورانس اقامت دارید باید بدانید که این شهر حتی در بازدیدهای کوتاه هم گردشگران را حیرت زده خواهد کرد.
فلورانس مهد برخی از بهترین غذاها و موزه‌های جهان با آثار هنری رنسانسی مطرح در سطح جهانی است. همچنین معماری زیبای ساختمان‌های تاریخی آن نیز تا چشم کار می‌کند منظره شهری را در برگرفته‌اند. خیلی ساده می‌توانید علت علاقه فراوان بسیاری از مردم را به فلورانس درک کنید. حتی در یک سفر کوتاه یک روزه هم می‌توان برخی از جاذبه‌های برجسته این شهر دیدنی و آرام را تماشا کرد.

 

نوشیدن کاپوچینو در قدیمی ترین کافه شهر فلورانس

زمان کوتاه خود را در فلورانس با یک کاپوچینوی عالی در قدیمی‌ترین کافه شهر، یعنی «کافه جیلی» (Caffè Gilli) که در سال ۱۷۳۳ ساخته شد آغاز کنید. اینجا از نقاط محبوب مردم بومی است که کافه‌شان را بر اساس نوع قهوه، دستگاه قهوه، کسی که آن را درست می‌کند و نوع و کیفیت شیرینی‌اش انتخاب می‌کنند. پس اگر مردم شهر به‌ آن توجه نشان داده‌اند می‌توانید مطمئن باشید که چیزهای خوبی انتظارتان را می‌کشد. اگر گرسنه بودید از شیرینی‌های تازه سفارش داده، و آن را با یک فنجان قهوه بی‌نظیر میل کنید.

بازدید از چهارمین کلیسای جامع بزرگ جهان


بعد از صرف صبحانه با یک پیاده روی ۱۰ دقیقه‌ای به (( پیاتزای دوئومو )) سر بزنید و شاهد چهارمین کلیسای جامع بزرگ جهان باشید در اینجا می‌توانید اولین گنبد جهان (( بنام سانتا ماریا دل فیوره )) که یک شاهکار در معماریست و با سنگ ساخته شده را تماشا کنید این گنبد نمادی از رنسانس بوده و تصویری واضح از مبدعان نابغه، هنرمندان و معمارانی را می‌دهد که به شکل‌دهی شهر کمک کردند.
علاوه بر این می‌توانید (( برج ناقوسی )) را ببینید که در سال ۱۳۷۷ ساخته شد.
همچنین بازدید از دروازه‌های بهشت (( لورنتزو گیبرتی)) در «تعمیدگاه» که روبروی کلیسای جامع واقع شده است شما را شگفت زده می‌کند. می‌توانید بدون هزینه وارد کلیسای جامع شوید یا از موزه اپرا (( دل دوئومو ))در پشت آن دیدن کنید. البته این موزه هزینه ورودی معادل ۱۵ یورو را از شما دریافت خواهد کرد. در اینجا ابزارآلاتی که برونلسکی برای ساخت گنبد به کار گرفت را به نمایش عموم گذاشته‌اند.

(( کازلا ۱۸ )) یکی از بهترین جاها برای خوردن یک ناهار تازه و محلی خوشمزه است که درست پشت مجموعه کلیسای جامع واقع شده و توسط یک خانواده فلورانسی اداره می‌شود. این رستوران غذاهای محلی تازه را به همراه سالاد یا پیتزایی که از خمیر عمل آمده با ۱۰۰ درصد آرد ایتالیایی درست شده، به مشتریانش عرضه می‌کند. این پیتزاها با مواد خوشمزه‌ای که از محصولات بومی تهیه شده‌اند پوشیده می‌شوند.

شرکت آلت گروپ (دقایق سفر ایرانیان ) نماینده رسمی کشور دومینیکا فعالیت های خود در زمینه مشاوره و اخذ پاسپورت و شهروندی کشور دومینیکا

برخی از شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا از لینک میتوانید مطالعه بفرمایید 

در صورت تمایل تماس کارشناسان ما با شما فرم مقابل را پر و ارسال کنید 

با پای پیاده ، جاذبه های تاریخی شهر فلورانس را تماشا کنید.

از یک پیاده‌روی ۱۰ دقیقه‌ای از رستوران که در (( ویا سانتا الیزابتا )) واقع شده به سمت (( پیاتزا دلا سینیوریا )) لذت ببرید. این پیاتزا با برخی از معروف‌ترین ساختمان‌های فلورانس احاطه شده و از دوران قرون وسطی قلب سیاسی شهر به شمار می‌رفته است. در اینجا می‌توانید ساختمان با ابهت ((کاخ وکیو ))را به همراه مجسمه‌های اصل ((جامبولونیا ))و ((بنونوتو چلینی)) تماشا کنید. همان‌طور که به مسیرتان ادامه می‌دهید به مجموعه ((گالری اوفیتزی)) و (( پونته وکیو ))معروف‌ترین پل قدیمی جهان در فلورانس خواهید رسید. از پل عبور کنید و به سمت منطقه ((سانتو اسپیریتو )) بروید.

مسیرتان را به سمت (( کاخ پیتی ))  ادامه دهید تا بتوانید آخرین عمارت خاندان معروف ((مِدیچی))  را تماشا کنید که طی دوره‌ای ۳۵۰ ساله در توسکانی حکمرانی می‌کردند. در اینجا هشت گالری برای بازدید وجود دارند که با باغ‌های زیبای (( بوبولی )) کامل می‌شوند. پیشنهاد می‌کنیم بلیطی برای (( پالاتینه گالری)) یا آپارتمان‌های سلطنتی بگیرید. پالاتینه جناح چپی طبقه اول کاخ پیتی را در بر گرفته و می‌توانید مجموعه‌ای از شاهکارهای هنرمندانی چون «رافائل»، «تیسین»،«پروجینو»،«پیتر پل روبنس» یا «پیترو دلا کورتونا» را در آن تماشا کنید. از پنجره‌های بزرگ نیز مناظری دلپذیر از باغ‌های بوبولی به چشم می‌خورند که زمانی به عنوان شکارگاه اختصاصی مدیچی‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت و بزرگ‌ترین باغ یادمانی فلورانس محسوب می‌شود.

گردشگری یک روزه خود را با خوردن غذاهای لذیذ ایتالیایی به پایان برسانید.

 بعد از چند دقیقه پیاده‌روی کوتاه از کاخ پیتی در (( پیتی اِگولا ))  توقف کنید تا با کمی نوشیدنی و اسنک دوباره انرژی بگیرید. بعد از آن باید مسیری ۱۵ دقیقه‌ای را طی کرده تا به یک غذاخوری بومی به نام (( رستوران تراتوریا آنجولینو)) برسید. این رستوران، گلچینی عالی از نوشیدنی‌های منطقه‌ای و ملی را به همراه غذاهای لذیذ و اصیل به مشتریانش ارائه می‌دهد. برای غذا می‌توانید از میان گلچینی از پاستاهای خانگی و سبزیجات فصلی انتخاب کنید یا استیک‌های مخصوص فلورانس را سفارش دهید. و با غذاهای لذیذ ایتالیایی هم کمی آشنا شوید.