به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

مطالب جالب و خواندنی درباره هند

32 جاذبه در هندوستان به ثبت یونسکو رسیده است .

 

اگرچه اغلب هند را با تاج محل می‌شناسند اما جاذبه‌های تاریخی و ثبت شده در یونسکو در هند بیش از تاج محل است. در خاک این کشور پهناور 31 جاذبه دیگر علاوه بر تاج محل وجود دارد که در یونسکو به ثبت رسیده است. این در حالیست که جاذبه‌های ثبت شده در یونسکوی کشور آمریکا 23 عدد است. این دیدنی‌های محافظت شده در یونسکو شامل اماکن طبیعی نظیر غارها و پارک‌های ملی و ساختمان‌های تاریخی همانند تاج محل می‌شود. که همگی بسیار چشم نواز هستند.

 

تمام ادیان در هند جمع شده‌اند.
اگرچه نزدیک به 80% مردم هند پیرو هندو هستند اما در این کشور تقریبا تمامی مذاهب وجود دارند و همگی می‌توانند طبق مذهبی که دارند مراسم سنتی خود را در اماکن مقدسشان برگزار کنند. به همین دلیل است که در کنار معابد مختلفی که در این کشور وجود دارد می‌توانید مسجد، کلیسا و حتی آتشکده‌های پارسی بیابید. اجتماع مسیحیان هند اغلب در شهرهای کرالا و گوا شکل گرفته است. تاریخ طویل یهودیان هند نیز در جوتاون (Jewtown) در کرالا دیده می‌شود. در شهر بمبئی نیز می‌توانید آتشکده‌های پارسی و برج‌های سکوت که مربوط به دین زردتشتیان است را بیابید. بوداییان بیشتر در اوتار پرادش (Uttar Pradesh) و بیهار (Bihar) سکونت دارند. مذهب سیخیسم (Sikhism) نیز در پنجاب (مرز بین هند و پاکستان) وجود دارد.
همچنین 14% جمعیت این کشور مسلمان هستند که این موجب شده هند دومین کشور پس از اندونزی باشد که بیشترین تعداد مسلمان را در خود جای داده است. به طور کلی هند تنها کشوری است که تقریبا تمامی مذاهب در آن شکل گرفته‌اند و هر کدام اماکن مقدس مخصوص به خودشان را دارند و بسیار مسالمت آمیز در کنار هم با خوشحالی زندگی می‌کنند.

بیشترین جمعیت گیاهخواران جهان را هند دارد.

اگرچه همه هندی‌ها گیاهخوار نیستند، اما در باورها و سنت‌های هندیها، خوردن غذای گیاهی به جای غذای حیوانی از اهمیت بالایی برخوردار است. بین 20 تا 40 درصد هندیها گیاهخوار هستند. بنابراین این کشور می‌تواند بهشت گردشگران گیاهخوار باشد چرا که در هر کجای این کشور که باشند حتما غذای گیاهی برای خوردن پیدا خواهند کرد. بیشتر غذاهای گیاهی هند بر پایه عدس، سبزی و .. تهیه می‌شود. اغلب غذاهای هندی با ترکیبات گیاهی تهیه می‌شوند و همین موجب شده غذاهای هندی بین گیاهخواران طرفداران بسیاری داشته باشد.

هند قدیمی‌ترین شهر مسکونی جهان را دارد.

شهر واراناسی (Varanasi) قدمتی 3000 ساله دارد و برای مردم هند شهری مقدس محسوب می‌شود چرا که از 3000 سال پیش تا به امروز مسکونی بوده و یکی از اولین شهرهاییست که در جهان شکل گرفته است. هرچند هندوها بر این باورند که قدمت این شهر به 5000 سال پیش باز می‌گردد و توسط خدایشان شیوا ساخته شده است. اما به طور رسمی قدمت این شهر سه هزار سال اعلام شده است. همچنین واراناسی در کنار رودخانه گانگا قرار گرفته که یکی از مقدس‌ترین نقاط در هند محسوب می‌شود. افرادی که به مذهب هندو باور دارند دوست دارند در کنار این رودخانه بمیرند یا حتی در آن غرق شوند چرا که بر این باورند این رودخانه مقدس آن‌ها را از سیکل تولد، مرگ و تولد مجدد رها می‌سازد.

واراناسی در کنار یک رودخانه مقدس قرار گرفته و خودش هم با توجه به قدمتی که دارد در بین مردم بسیار محبوب و مقدس محسوب می‌شود.

به هر زبانی در هند صحبت می‌شود.

در هند به زبان‌ها و گویش‌های مختلفی صحبت می‌شود. هرچند هندی‌ها را دومین کشور که تعداد زیادی از مردمانشان قادر به صحبت کردن به زبان انگلیسی هستند می‌شناسند. با اینحال بدین معنا نیست مردم هند زبان دیگری بلد نیستند. اغلب آن‌ها قادرند به چند زبان مختلف صحبت کنند چرا که در میان آن‌ها همیشه افرادی بوده‌اند که به زبانی متفاوت صحبت کنند و آن‌ها یاد بگیرند. همین امر باعث می‌شود هندی‌ها در برخورد با خارجی‌ها احساس راحتی بیشتری داشته باشند و آن‌ها را تشویق کنند به زبان خودشان صحبت کنند چرا که در اغلب مواقع متوجه صحبتشان می‌شوند.

هند مدتهای طولانی مرکز مد بوده است.

از گذشته تا به امروز، هندی‌ها همیشه سبک خاصی در لباس پوشیدن داشته‌اند که در آن پارچه‌های رنگارنگ و زینتی همیشه وجود داشته است. به همین دلیل است که امروزه پارچه‌های هندی در سراسر جهان شناخته شده و محبوب هستند. این کشور قرن‌ها بهترین تولید کننده پارچه و ابریشم بوده است. امروزه صنعت مد هند هنوز مورد توجه بسیاری از مردم جهان قرار می‌گیرد به طوری که اغلب زنانی که از کشورهای مختلف به هند سفر می‌کنند یک ساری (لباس سنتی هندی) برای خودشان می‌خرند. علاوه بر اینها، زیورآلات پر زرق و برق و رنگارنگ از جمله النگوها و گوشواره‌های هندی در بین گردشگران از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.

پارچه‌ها و لباس‌های هندی‌ها از گذشته تا به امروز مورد توجه اغلب مردم غیرهندی قرار داشته است.

 

چاه‌های پلکانی در هند به اندازه مساجد و معابد پر اهمیت بوده‌اند.

در آب و هوای خشک شمال و غرب هندوستان آب همیشه در دسترس نبود. امروزه هم در برخی مناطق برای دسترسی به آب نیاز به کندن چاه است. همین مساله موجب شده چاه‌های آب پلکانی در گوشه و کنار این کشور به چشم بخورد که امروزه هنوز هم به اندازه معابد و مساجد پر زرق و برق ساخته شده و اهمیت دارند. چاه‌های پلکانی در دهلی، راجاستان و گوجارات به زیبایی حکاکی شده‌اند. پلکان این چاه‌ها به صورت زیگ زاگ طراحی شده و به اعماق زمین می‌رود. تونل‌ها و حوضچه‌هایی که آب باران در آن‌ها جمع شده و مردم می‌توانند برای خودشان از آن آب بردارند. اما در گذشته این چاه‌های پلکانی حتی بعنوان مکانی برای ملاقات با دیگران مورد استفاده قرار می‌گرفت. اغلب زنان برای برداشتن آب به این چاه‌ها می‌آمدند و با سایر زنان منطقه گفتگو و معاشرت می‌کردند. قدیمی‌ترین چاه به سال 500 پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد. هرچند چاه‌های قدیمی دیگر امروز نابود شده یا ریخته‌اند اما هنوز تعداد زیادی از این چاه‌ها وجود دارند که به اماکن محبوب گردشگری مبدل شده‌اند.

چاه‌های پلکانی ساختاری خاص و بسیار پرپیچ و خم دارند که میزان ظرافت و دقتی که در گذشته در ساخت آن‌ها به کار می‌رفته را نشان می‌دهد.

 

مگهالایا (Meghalaya) مرطوب‌ترین منطقه مسکونی روی کره زمین نیز درهند است.

اگرچه صحراهای خشک راجاستان در غرب هند بعنوان مناطق خشک بسیار شهرت دارند، اما منطقه مگهالایا در شمال شرق هند بعنوان مرطوب‌ترین منطقه مسکونی جهان شناخته شده است.ماوسینرام (Mawsynram) نام یک روستا در تپه‌های Khasi این منطقه است که در طول سال به طور متوسط 467 اینچ در آن باران می‌بارد. منطقه مگهالای هند دارای پل‌های درختی زیبا و چشم نواز است . این منطقه پستی بلندی‌های بسیاری دارد و از جمله مناطق تپه‌ای هند محسوب می‌شود که از گذشته تا به امروز مسکونی بوده است. در 500 سال پیش برای تردد بین روستاهای مختلف این منطقه پل‌های خارق‌العاده‌ای ساخته شده است که همگی از ریشه درختانی که هنوز در حال رشدند ایجاد شده‌اند. اگرچه ساخت چنین پل‌هایی از ریشه درختان کار دشواری بوده و چند سال طول می‌کشیده است اما این پل‌های چوبی امروزه از مقاومت بسیار بالایی برخوردار اند و منظره‌ای عجیب و خاص به این منطقه بخشیده‌اند.

 

ثروتمندترین معبد جهان را در هندخواهید یافت.

معبد Padmanabhaswamy در کرالا بعنوان ثروتمندترین معبد جهان شناخته شده است. این معبد ثروتمندترین و گرانترین مکان مذهبی برای دعا خواندن محسوب می‌شود. در سال 2011، انبار قدیمی این معبد پس از 300 سال باز شد و در آن طلا، نقره و سنگ‌های قیمتی به ارزش صدها میلیون دلار وجود داشت. همین موجب شد این معبد شهرت ثروتمندترین معبد جهان را بدست بیاورد.

 

و در آخر
هند، کشور ادیان و زبانهای مختلف است. کشوری که در آن غذاهای خاص با طعم‌های متنوع وجود دارد و مردمان آن هنوز با سنت‌های قدیمی و مراسم مذهبی خود زندگی می‌کنند. لباس‌های رنگارنگ و زیورآلاتی که هنوز چشم گردشگران را به خود میخکوب می‌کند. هند کشوریست که تفاوت‌های بسیاری با سایر کشورهای جهان، حتی کشورهای همسایه خود نظیر پاکستان و اندونزی دارد. کشوری با قدمتی طولانی و تاریخی غنی و شنیدنی. در این مطلب به دانستنی‌های هند و حقایق جالب و خواندنی که شاید درباره هند نمی‌دانستید اشاره کردیم تا علاقه‌مندان به این کشور خوش رنگ و لعاب را بیشتر با سنت‌ها و دانستنی‌های آن آشنا کنیم.