به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

دیدنی ترین نقاط در کشور اسپانیا

((The ancient city of Toledo)) شهر باستانی تولدو :

 شهر تولدو در ارتفاعات سنگلاخ واقع شده است این منطقه از نواحی اطراف به رودخانه تاقوس متصل می شود و تا جنوب غربی مادرید نیز ادامه دارد . این بنا مدت ها پیش و در سال ۱۹۳ به عنوان یکی از مستعمره های مهم روم به شمار می آمده است به همین خاطر است که این شهر را به عنوان پایتخت رسمی محسوب کرده اند. تغییرات مذهبی متعددی که در این شهر رخ داده است موجب ایجاد تغییرات مهمی در آن شده است. تمام دنیا این شهر را به عنوان نماد فرهنگی غنی اسپانیا به خاطر دارند در سال ۱۹۸۶ این بنا به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و از این رو در دنیا شناخته شده و دارای اهمیت زیادی است. فرهنگ این منطقه بسیار غنی است و مرکز تاریخی دنیا نیز شناخته می شود خیابان های این شهر بسیار باریک است و دارای شیب های تندی است بر فراز رودخانه تاقوس دو پل وجود دارد که دیدن شهر از بالای آن دارای چشم انداز زیبایی است.

از دیگر ویژگی‌های برجسته و درخور توجه تولدو که به آن به عنوان شهری مهم در اسپانیا اعتبار می‌دهد، همجواری مسیحیان، مسلمانان و یهودیان به صورت کاملا صلح‌آمیز است. این شهر را همواره به عنوان مرکزی چندفرهنگی در اسپانیا می‌شناسند. از مهمترین دستاوردهای این همنشینی نیز می‌توان به مدرسه مترجمان اشاره کرد که به «دارالترجمه طلیطله» معروف بوده است و در آنجا دانشمندان اسپانیایی و غیراسپانیایی به ترجمه متون عربی اسلامی می‌پرداختند. این دارالترجمه توسط «پادشاه آلفونسو دهم» در قرن سیزده میلادی تاسیس شد. امروزه تولدو به یکی از مهمترین مراکز گردشگری اسپانیا تبدیل شده و همین امر بر اقتصاد آن تاثیرات شگرفی داشته است. با این وجود مردمان این شهر توانمندی‌ها و امکانات خود را برای قرن‌ها در زمینه‌های گوناگون توسعه داده‌اند. با توسعه صنعت به اسپانیا، ساخت و تولید مواد شیمیایی، ماشین آلات، مبلمان و لوازم الکترونیکی رشد چشمگیری را در این ناحیه تجربه کرد. اما بیش از همه صنایع فولاد در این منطقه رونق یافت. مردمان تولدو از دیرباز با فولاد آشنا بودند و این شهر به تاریخ شمشیر‌سازی خود که قدمتی صدها ساله دارد بسیار افتخار می‌کند. امروز نیز یک کارخانه مهم اسلحه‌سازی نیز در حومه این شهر فعالیت دارد.

شرکت آلت گروپ (دقایق سفر ایرانیان ) نماینده رسمی کشور دومینیکا فعالیت های خود در زمینه مشاوره و اخذ پاسپورت و شهروندی کشور دومینیکا

برخی از شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا از لینک میتوانید مطالعه بفرمایید 

در صورت تمایل تماس کارشناسان ما با شما فرم مقابل را پر و ارسال کنید 

((The Guggenheim Museum in Bilbao)) موزه گوگنهایم بیلبائو :

شهر بیلبائو در شمال اسپانیا میزبان یکی دیگر از موزه‌های بنیاد سلیمان گونگهایم است. این موزه از نظر معماری یک شاهکار بی‌بدیل است و از نظر غنای آثار، مجموعه‌ای از معروف‌ترین گنجینه‌های هنری باستانی و معاصر را ارائه می‌دهد. گوگنهایم بیلبائو کار فرانک گری (Frank O. Gehry) معمار پرآوازه کانادایی است و نمای منحنی از جنس فلز تیتانیوم دارد. بازی نور و سایه و خلق مجموعه‌ای که شبیه به هیچ سازه‌ای نیست، سبب شده تا بیلبائو نیز تبدیل به یکی از شهرهای توریستی اسپانیا شود.

علت شهرت: ساختار موزه
جاذبه های کلیدی: مجسمه توله سگ (Puppy Design) و لاله ها (Tulips) اثر جف کونز (Jeff Koons) و مجسمه قضیه زمان (Matter of Time) اثر ریچارد سرا (Richard Serra)

((The Sagrada Familia)) کلیسا ساگرادا فامیلیا :

ساگرادا فامیلیا گل سرسبد جاذبه‌های توریستی اسپانیا است به گونه‌ای که سالانه سه میلیون گردشگر تنها برای حضور در این کلیسا به این کشور سفر می‌کنند. برای مشاهده این بنا باید به شهر بارسلونا در شمال شرقی اسپانیا سفر کنید. جالب است بدانید که فلسفه ساخت ساگرادا فامیلیا به نوعی دلجویی انسان از خدا به دلیل ارتکاب گناهان جدید در عصر مدرن است و آنتونیو گائودی، معمار بنا، آنقدر غرق در این باور بوده که پانزده سال آخر عمر خود را وقف اتمام کلیسا می‌کند. ساخت این کلیسا از سال ۱۸۸۲ میلادی کلید می‌خورد و تا به امروز ادامه دارد؛ اما همین بنای نیمه‌کاره به اندازه یک موزه، بازار، چند برج و سالن مرکزی تجمع کلیسا آماده میزبانی از گردشگران بین المللی است.

  • علت شهرت: کلیسای کاتولیک رومی
  • جاذبه های کلیدی: معماری گوتیک
((Alhambra Palace Granada)) کاخ الحمرا :

الحمرا یادگاری حضور هشتصدساله مسلمانان در سرزمین اندلس یا اسپانیا امروزی است. مسلمانان از شمال آفریقا وارد خاک اروپا شده بودند و در بلندی‌های جنوبی اسپانیا کاخی بنا کردند که به شهر گرانادا مشرف باشد. درون این کاخ از قلعه نظامی، حمام، باغ و کاخ اصلی تشکیل شده است و نکته مهم درباره آن این است که هر بنا در سالی خاص به مجموعه اضافه شده است. به بیان دقیق، ابتدا قرار بوده از الحمرا به عنوان یک قلعه نظامی استفاده شود، اما به مرور زمان تبدیل به محل زندگی سلطان شده و بارگاه، شبستان و حرم سرا به آن اضافه شده‌اند. نکته جالب تصویرگری‌هایی است که در این بنای اسلامی به چشم می‌خورد. از آنجا که آن‌ها در اسلام مجاز نیستند و به نوعی مسیحی به شمار می‌آیند، می‌توان این‌گونه نتیجه گرفت که در بازه‌های زمانی خاص، ادیان درهم آمیخته‌اند و برای حاکمان آن ناحیه، خط قرمزی وجود نداشته است. به هر حال، اگر دوست دارید نسخه اروپایی اسلام را تماشا کنید، می‌توانید  عازم گرانادا در جنوب اسپانیا شوید.

علت شهرت: گشت و گذار
جاذبه های کلیدی: فواره های مرمری و موزاییکی

((Roman Aqueduct Segovia)) قنات رومی سگوویا :

قنات یا شیوه انتقال آب از طریق کانال علاوه بر ایران در روم نیز به کار گرفته می‌شده است. آن‌ها برای انتقال آب از منبع به حمام‌های عمومی و توالت‌هایی که داشته‌اند قنات می‌ساختند. یکی از زیباترین نمونه‌های این قنات‌های رومی در شهر سگوویا اسپانیا، واقع در شمال غربی مادرید قرار دارد. هرچند که اطلاعات تاریخی دقیقی در دسترس نیست اما مطالعات باستان شناسی اینطور نشان می‌دهد که قنات از قرن یک تا اولایل نوزده میلادی در شهر مورد استفاده بوده و سپس مستهلک گردیده و امروزه به عنوان یک دیدنی از دوره رومی در اسپانیا، گردشگران را به خود جذب می‌کند. علاوه بر این قنات، اگر گذرتان به سگوویا افتاد، کلیسای جامع (Catedral de Segovia)، قلعه آلکازار (Alcázar) و کلیسای سن کلمنته (Iglesia de San Clemente) را نیز در برنامه بازدید قرار دهید؛ این جاذبه‌ها روی هم سگوویا را در فهرست شهرهای توریستی اسپانیا قرار داده است.

((The Canary Islands)) جزایر قناری:


جزایر قناری مجمع‌الجزایری است مرکب از هفت جزیره در اقیانوس اطلس، نزدیک به ساحل مراکش و یکی از ۱۷ منطقه خودمختار اسپانیا است. پایتخت آن لاس پالماس است.  این جزایر هفت گانه عبارتند از : تنه ریف، گرن کاناریا، لانزاروته، لاپالما، لاگومرا، ال هیرو و فوئه رته ونتورا

قناری یا کاناری از ریشه لاتین به معنی سگ است و “گران کاناریا” سگ‌های بزرگ معنی می‌دهد (سومین جزیره بزرگ در بین جزایر قناری). نام پرنده ی قناری از نام این جزیره‌ها گرفته شده، چرا که این پرنده بومی این منطقه (و نیز منطقه مادیرا) است. نام منطقه از نام لاتین آن Insularia Canaria گرفته شده که به معنی “جزیره سگ ها” است. این نام را رومیان به خاطر سگ‌های وحشی ای که در آن‌جا پراکنده بودند به این جزایر دادند. قطعا جزایر قناری را باید در لیست بهترین جاذبه های توریستی اسپانیا قرار داد. بازدید از سواحل و بناهای تاریخی این جزایر به همراه سفر به کوه های آتشفشانی، تجربه ای فراموش نشدنی و هیجان انگیز برای شما به ارمغان می آورد. هنگام گشت و گذار در جزایر قناری، بازدید از موزه ها و پارک های باستان شناسی نیز خالی از لطف نیست.

علت شهرت: جزیره سگ ها (Island of Dogs)، کوه تید (Mount Teide)، مسابقات کشتی گیری جزایر قناری
جاذبه های کلیدی: لاک پشت های دریایی، آبزیان بهشت تایلند و استخرهای طبیعی