به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

تحصیل و زندگی در شهرهای چین

شهر پکن

پکن، پایتخت جمهوری خلق چین، دومین شهر پرجمعیت دنیا و پرجمعیت ترین پایتخت دنیا است. بعد از شانگهای، پکن بیشترین جمعیت شهرنشین را در خود اسکان داده و از لحاظ سیاسی، فرهنگی و آموزشی به مرکز چین تبدیل شده است. فرودگاه بین المللی پکن از سال ۲۰۱۰ از لحاظ جا به جایی مسافرها رتبه دوم دنیا را در اختیار داشته و از سال ۲۰۱۶ متروی این شهر شلوغ ترین متروی دنیا محسوب شده و پس از متروی شانگهای، طولانی ترین خط متروی دنیاست. در پکن ۹۱ دانشگاه در حال تولید علم هستند که اکثر آنها از دانشگاه های برتر چین محسوب میشوند و دانشگاه پکن و دانشگاه چینهوا نیز جزو ۶۰ دانشگاه برتر دنیا به شمار می روند و دانشجویانی که قصد تحصیل در چین را دارند این دو دانشگاه را در اولویت قرار می دهند.

قدمت این شهر به سه هزار سال قبل باز می‌ گردد و در هشت قرن اخیر، در بیشتر دوره‌ ها پایتخت چین بوده‌ است ، کمتر شهرهایی در دنیا وجود دارند که برای دوره‌ای چنین طولانی ، مرکز سیاسی و فرهنگی کشور خود باقی مانده باشند به همین دلیل آثار تاریخی زیادی در شهر وجود دارد و نیز مرکز شهر پکن و نیز مهم ‌ترین جاذبه‌ی گردشگری پکن ، میدان ” تیان‌آمن ” در ناحیه‌ دونگ ‌چنگ است ، این مکان بزرگ ترین میدان عمومی جهان است که گردشگران بسیاری را از سرتاسر دنیا و نیز خود چین جذب می ‌کند.

شهر غول آسا (شهر شانگهای)

 شهر شانگهای که حزب کنونی چین در آن پایه‌گذاری شد و به شهر جنگل آسمان خراش ها معروف است. شهر روشنفکری و کارگری با ۲۵ دانشگاه و مؤسسه دانشگاهی است . این شهر در کرانه چپ رودخانه هوانگ پو در جنوب یانگ‌تسه قرار دارد با فاصله اندکی از اقیانوس آرام .  شانگهای به چینی بر فراز دریا معنی می شود. شهر شانگهای به دو بخش توسط رودخانه تقسیم می‌شود که بخش شرقی که ناحیه تازه ساخت آن و با معماری جدید می‌ باشد پودونگ و شرق آن شانگهای نام دارد که در منتهی‌ الیه غربی آن فرودگاه خونچای که مربوط به پروازهای داخلی است قرار دارد . شانگهای شبیه‌ترین شهر جهان به نیویورک است و همچنین باعث شده تا خیلی‌ها این شهر را نیویورک شرق بنامند، شانگهای قلب تپنده اقتصاد کشور چین است و می‌توان همه جای شهر از این مسئله مطمئن شد.شانگهای، یکی از بزرگ ‌ترین شهرهای کشور چین است و دومین شهر بزرگ جهان پس از توکیو به شمار می رود. این شهر پایتختِ اقتصادی و پر جمعیت کشور چین می باشد.

شهر شانگهای چین یکی از چهار شهری است که شهرداری آن به صورت مستقیم کنترل اوضاع را برعهده دارد. شانگهای، مرکزی مهم از نظر تحصیلات عالی در کشور چین است و بیش از ۳۰ دانشگاه و کالج دارد. دانشگاه های این شهر مقصد محبوب دانشجویانی است که قصد تحصیل در چین را دارند.

شهر دالیان

شهر دالیان چین شهری مهم و بندری در جنوب استان «لیائونینگ» می‌باشد. این شهر، جنوبی‌ترین شهر در شبه‌جزیره «لیائودونگ» می‌باشد. دالیان، دومین شهر بزرگ استان لیائونینگ بوده و به لحاظ اداری، وضعیت تحت ایالتی (زیر-استانی) دارد. این شهر در جنوب غربی خود از طریق تنگه «بوهای» به شبه‌جزیره «شان‌دونگ» راه داشته ودر شرق، از طریق دریای زرد به شبه‌جزیره کره راه دارد.در سال ۲۰۱۶، دالیان در رتبه‌بندی جهانی به لحاظ شاخص‌ Global Financial Centres، در رتبه ۴۸ قرار داشت. هونگ‌کونگ، شانگ‌های، شنژن، پکن و کینگدائو، دیگر شهرهای حاضر در لیست از کشور چین بودند. در سال ۲۰۱۲، دالیان از نظر شاخص Global City Competitiveness Index در رتبه ۸۲ قرار گرفت. همچنین در مقاله‌ای که در روزنامه China Daily به چاپ رسیده‌است، دالیان به عنوان زیست‌پذیرترین شهر چین انتخاب و معرفی شده است. این شهر مورد توجه بسیاری از علاقمندان تحصیل در چین نیز می باشد.

دالیان که این روزها به قطبی مهم در حوزه‌های اقتصادی، کشتی‌رانی و لجستیک در شمال شرقی آسیا، تبدیل شده است، در طول تاریخ، به دلیل برخورداری از بنادر متعدد، بارها مورد تاخت قدرت‌های بیگانه قرار گرفته بود. این شهر در گذشته به نام‌های دیگری مثل «دالنی» و «دایرن» نیز معروف بود. همچنین یکی از مناطق مهم شهر که امروزه به «لیشوانو» شناخته می‌شود، در گذشته به «بندر آرتور» و «ریوجون» معروف بود.

شهر هانگژو

آب و هوای موسمی نیمه گرمسیری شهر هانگژو، باعث زیبایی دو چندان مناظر این شهر شده است و این شهر را به یکی از برترین مقاصد گردگشری در کشور پهناور چین تبدیل کرده است. شهر هانگژو با قدمتی 2500 ساله یکی از هفت پایتخت چین باستان است. از جاذبه های گردگشری معروف هانگژو میتوان به دریاچه غربی، گراند کانال و شهر آبی باستانی اشاره کرد. از محبوب ترین غذاهای این شهر میتوان به خوراک گوشت Dongpo، خوراک مرغ Beggar، میگوی سرخ شده همراه با چای Longjing، خوراک ماهی های صید شده از دریاچه غربی اشاره کرد. شهر هانگژو به سادگی از طریق قطارهای سریع السیر و هواپیما از شهرهای مهم و بزرگ چین قابل دسترسی است. دانشجویان عزیز بابت حمل و نقل به این شهر نباید هیچ گونه نگرانی ای داشته باشند.

شهر هانگژو از محبوب‌ترین‌ شهرها در بین بازدیدکنندگان و توریست‌ها می‌باشد. مارکو پولو در توصیفات خود از این شهر، آن را به بهشت تشبیه می‌کند. این شهر بیشتر به مکان‌های آرام و خوش‌منظره و باغ‌ها و تپه‌های فراوان مشهور است.شهر هانگژو چین بزرگ‌ترین سیستم اجاره‌دهی دوچرخه در سراسر دنیا را داراست؛ به طوری‌که بیش از ۳ هزار ایستگاه کرایه دوچرخه و بیش از ۷۰ هزار دوچرخه در سراسر شهر وجود دارد. بازدیدکنندگان می‌توانند یک دوچرخه کرایه کرده و به مدت یه ساعت از دوچرخه سواری رایگان لذت ببرند.دریاچه West Lake به عنوان سمبل این شهر، به عنوان یکی از زیبا‌ترین مناظر طبیعی چین شناخته می‌شود. در سال ۲۰۱۱، این دریاچه از سوی یونسکو به عنوان یک میراث جهانی شناخته شد.

شهر تیانجین

تیانجین کلان‌شهری ساحلی در شمال چین بوده و یکی از ۴ شهر ملی‌مرکزی جمهوری خلق چین می‌باشد.امروزه تیانجین تبدیل به شهری دو هسته‌ای شده است که این دو هسته عبارت‌اند از: منطقه شهری اصلی (شامل شهر قدیمی) واقع در رودخانه «های» (که از طریق کانال Grand به رودخانه‌های زرد و یانگتزه متصل می‌شود) و منطقه شهری جدید به نام Binhai واقع در شرق شهر قدیمی و بر روی ساحل Bohai Gulf. تا انتهای سال ۲۰۱۰، حدود ۲۸۵ تا ۵۰۰ کمپانی، مراکز خود را در Binhai احداث کرده‌اند و این منطقه، به یکی از قطب‌های نوظهور صنایع پیشرفته و اقتصادی چین تبدیل شده است.
شهر تیانجین چین میزبان تعدادی از بزرگ‌ترین کالج‌ها و دانشگاه‌ها برای علاقمندان به تحصیل در چین می‌باشد. این دانشگاه‌ها که برخی در مجامع بین‌المللی نیز بسیار دارای اعتبارند.


شهر ووهان

شهر ووهان چین یکی از کلان‌شهرهای پیشرفته در منطقه مرکزی استان هوبئی می‌باشد. شهری شلوغ که مرکز استان می‌باشد و با وجود داشتن ظاهری مدرن، تاریخی ۳۵۰۰ ساله دارد. به لحاظ تاریخی، این شهر خود از ادغام سه شهر دیگر به نام‌های پووچانگ، هانکو و هانیانگ به وجود آمده است. این منطقه در تلاقی رودخانه‌های هان و یانگتزه قرار گرفته است. به دلیل مرکزیت آن، به عنوان مرکز مهم حمل و نقل بین شهری شناخته می‌شود و از این شهر، به تمام نقاط کشور امکان دسترسی وجود دارد. شهر ووهان به عنوان یکی از مراکز مهم تحصیلات عالی نیز شناخته می‌شود و حدود ۳۵ موسسه عالی را در خود جای داده است. دانشگاه ووهان در سال ۱۸۹۳ و بر روی سواحل دریاچه Donghu ساخته شده است و محیط بسیار زیبایی دارد که علاقمندان به تحصیل در چین را به خود جلب میکند. معماری آن ترکیبی دلنشین از معماری چینی و غربی بوده و با فضاهای سبز و جنگلی اطرافش، زیبایی شگرفی به خود می‌گیرد.

مکان‌های فرهنگی زیادی در ووهان با جاذبه‌های گردشگری  وجود دارد برای آن‌هایی که به تاریخ علاقمندند، بازدید از این شهر فرصتی فوق‌العاده به حساب می‌آيد. معماری بی نظیر معبد گوئیان در جاده Cuwei و آثار به جا مانده در آن‌جا از جمله مجسمه‌ها، تندیس‌ها، کتاب مقدس بودائیان و پیشینه‌های باستانی، همه بازگوی همان جمله‌اند که گفتیم؛ بازدید از این شهر فرصتی فوق‌العاده برای تاریخ‌دوستان می‌باشد.دریاچه شرقی، یکی از بزرگ ترین و احتمالا معروف‌ترین آثار طبیعی شهر بوده و حدود ۳۳ کیلومتر مربع مساحت دارد. گل‌های ارکیده در فصل بهار، نیلوفرهای آبی در فصل تابستان و گل‌های اسمانتوس و گیلاس نیز در پاییز و زمستان می‌رویند.