به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

معرفی شهر سالامانکا (( Salamanca )) :

سالامانکا را به شهر طلایی اسپانیا می شناسند. شهری که در شمال غربی اسپانیا واقع شده است ، شهری زیبا و استثنایی که از سال 1988 در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. وقتی در این شهر قدم می زنید احساس خواهید کرد در یک موزه فضای باز هستید ، موزه ای که در آن بناهای تاریخی جذاب و دیدنی برای نمایش قرار گرفته اند. سالامانکا گردشگران خود را به سفری در گذشته می برد. سالامانکا به شهر دانشگاهی نیز شهرت دارد ، شهرت آن از قرون وسطی شروع شد زمانیکه این شهر دانشجویان متعددی از سراسر اروپا را به سوی خود کشاند. امروزه هم می توان چهره و انرژی جوانی را در این شهر مشاهده کرد. پرسه زدن در خیابان های سنگفرش و آرام این شهر و کشف میراث غنی و تاریخی آن بسیار لذتبخش خواهد بود. علاوه بر این ، با قدم زدن در این خیابان ها جایی پا می گذارید که برخی از مشهورترین و برترین فیلسوف ها ، محققان ، نویسندگان و هنرمندان اسپانیایی در آن قدم گذاشته اند.

 (( Salamanca Plaza Mayor Square )) میدان پلازا مایور در اسپانیا :
این میدان ، قلب تپنده شهر سالامانکا است که یکی از بزرگترین میادین اسپانیا نیز به شمار می رود. دور تا دور میدان را ساختمان های سه طبقه و یک شکل در بر گرفته اند که در سال 1729 ساخت آنها آغاز شده و تا 1755 ادامه داشت. میدان مایور یک میدان تاریخی وسیع است که رویدادها و مراسم خاص همچنین مسابقات گاوبازی برگزار می شد که از اوایل قرن 19 متوقف شد. کافه ها و رستوران های متعددی را در این میدان خواهید یافت ، بخصوص هنگام غروب و شب این میدان بسیار شلوغ و سرزنده خواهد شد.

(( Clerecía )) کلیسای باروک :

 یکی از شاهکارهای معماری قرن 17 اسپانیا کلیسایی است که با نام Clerecía شناخته شده است. این کلیسا یک گنبد بزرگ و دو برج بلند در کنار هم دارد و به سبک باروک طراحی شده است. امروزه این کلیسا به دفتر مرکزی دانشگاه سالامانکا تبدیل شده است .

کلیسای قدیمی ((Catedral Vieja de Santa María de la Sede)) :

قدیمی ترین کلیسای مسیحی در سالامانکا که با نام کلیسای قدیمی شناخته شده است بین سالهای 1100 و 1200 ساخته شده است. این کلیسای خارق العاده یکی از جذاب ترین و بهترین ساختمان های باقیمانده از معماری آن دوره اسپانیا به شمار می رود. اگرچه این کلیسا به اندازه کلیسای جدید بزرگ نیست اما زیبای خاص خودش را دارد که در دیوارها و سقف آن 53 صحنه از زندگی مسیح به تصویر کشیده شده است.

کلیسای جدید ((Catedral Nueva )) :

کلیسای جدید در بالای یک تپه واقع شده است و بنایی است که از کلیسای قدیمی پیشی گرفته است ، اما نه از لحاظ قدمت تاریخی بلکه عظمت. ساخت کلیسای جدید دو قرن طول کشید ! ابتدا در قرن 16 ساخت آن آغاز شده و در نهایت در قرن 18 به اتمام رسید. این ساختمان ترکیبی از سبک های گوتیک ، باروک و پلاترسک است. دروازه های کلیسا به زیبایی تزیین شده اند بخصوص درب غربی و شمالی آن. برج 110 متری این کلیسا یک کنبد بسیار زیبا نیز دارد.

شرکت آلت گروپ (دقایق سفر ایرانیان ) نماینده رسمی کشور دومینیکا فعالیت های خود در زمینه مشاوره و اخذ پاسپورت و شهروندی کشور دومینیکا

برخی از شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا از لینک میتوانید مطالعه بفرمایید 

در صورت تمایل تماس کارشناسان ما با شما فرم مقابل را پر و ارسال کنید 

Convento de las Dueñas :

این ساختمان نمونه ای زیبا از معماری موریش-مسیحی است که در قرن 15 بعنوان مجمعی برای راهبه های دومینیک ساخته شد. به مرور زمان طرح ها و تزییناتی به آن افزوده شده و در قرن 16 کلیسایی به این مجمع اضافه شد. امروزه این ساختمان همچنان بعنوان یک مجمع مذهبی فعال است.

موزه هنرهای نو و آرت دکو (Art Nouveau and Art Deco Museum ) :

این موزه یک موزه استثنایی و خارق العاده از هنرهای تزیینی است که در یک ساختمان مدرن به نام کازا لیز (Casa Lis ) برگزار می شود. این ساختمان در سال 1905 ساخته شده است و به خودی خود زیبا و هنرمندانه دکور شده است. در این موزه تقریبا 2500 اثر از جمله نقاشی های روی شیشه ، مجسمه هایی از جنس طلا ، نقاشی ، مبلمان ، اسباب بازی های قدیمی و جواهرات به نمایش گذاشته شده است. 


دانشگاه سالامانکا ( Salamanca University ) :


دانشگاه سالامانکا اولین دانشگاه در اسپانیا است که در سال 1218 تاسیس شده است. این دانشگاه در قلب شهر تاریخی سالامانکا واقع شده است. در دوران قرون وسطی ، این دانشگاه یکی از مهم ترین مراکز آموزشی در اروپا به شمار می رفت. سیستم کوپرنیک ( که با نظریه خورشید محوری شناخته شده است ) از جمله علوم مهمی بود که در این دانشگاه مطرح شد. یکی از چشمگیر ترین مشخصه های این دانشگاه حکاکی های صورت گرفته روی دیوارهای آن است. ساختار اولیه دانشگاه چهره ای کاملا صاف بدون هیچ حکاکی داشت اما از سال 1534 این طراحی زیبا و مجلل با دقت و ظرافت خاصی به چهره دانشگاه سالامانکا افزوده شد.

((Convento de San Esteban )) صومعه سن استفان :

صومعه سن استفان در نزدیکی کلیسای قدیمی و با فاصله کمی از پل جدید ، محیطی آرام و صلح آمیز را ایجاد کرده است. این صومعه یک کلیسا نیز دارد که بین سالهای 1524 و 1610 ساخته شده است. داخل این کلیسا و محراب آن توسط یکی از مشهورترین هنرمندان این شهر ساخته شده است و از محبوبیت خاصی برخوردار است. همچنین در سمت چپ محراب نیز مقبره دوک آلبا ، فرماندارد هلند زمانیکه تحت سلطه اسپانیا بود ، قرار دارد.

سخن پایانی :

هنگامی که صحبت از کشور اسپانیا می شود بیشتر افرادی که قصد تحصیل در اسپانیا به شهرهای مشهوری مانند مادرید فکر می کنند اما در این میان، شهرهای دیگری نیز وجود دارند که از جهات بسیاری دارای محبوبیت هستند. برای مثال شهر سالامانکا در اسپانیا ، یکی از شهرهای خوب و محبوب در این کشور است که به دلایلی مانند معماری منحصر به فرد  و دانشگاه تاریخی و قدیمیِ سالامانکا دارای شهرت است.  افرادی که شهر سالامانکا در اسپانیا را برای زندگی و یا تفریح انتخاب کرده اند . امیدواریم از خواندن این مطالب لذت ببرند.