به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١

معرفی کشور دومینیکا

کشور دومینیکا، جغرافیا و آب و هوا

دومینیکا یکی از زیباترین جزایر کره زمین است که به عنوان «جزیره طبیعت کارائیب» شناخته می شود؛ بهشتی گرمسیری با کوه های آتشفشانی ناهموار، آبشارها، حوضچه های آب گرم و البته مجموعه ای از جانوران عجیب و غریب. عجیب نیست که این کشور سالانه نظر صدهاهزار بازدیدکننده را از سراسر جهان به خود جلب می کند.

دومینیکا کشوری در شرق دریای کارائیب است که از سال ١٩٧٨(سال استقلال این کشور) عضو اتحادیه کشورهای مشترک المنافع (Commonwealth )شده است و از آن زمان از نظر سیاسی و دیپلماتیک نزدیکترین روابط را با بریتانیا دارد. زبان رسمی این کشور انگلیسی و نظام سیاسی آن دموکراتیک و مردم سالار است. این کشور جزیره ای ٢٩ مایل (٤٧ کیلومتر) طول دارد همچنین حداکثر عرض آن ١٦ مایل (٢٦ کیلومتر) می باشد. و پایتخت و مهمترین بندر این کشور شهر روسو می باشد.به همین دلیل، منطقی است که اقامت دائم در این جزیره، برای بسیاری از افراد ایده آل باشد.

 اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در این کشور از راه های جلب نظر سایر مردم دنیا به این کشور است. این شیوه از تابعیت در دومینیکا در سال ١٩٩٣ راه اندازی شد و از این طریق به سرمایه گذاران اجازه داده می شود تا در دومینیکا فعالیت کرده و کسب وکار خودشان را راه اندازی کنند. این امر فقط یکی از مزایای بی شمار برنامه CBI و اخذ پاسپورت دومینیکا است. 

شهروندان دومینیکا همچنین مجاز به دسترسی بدون ویزا به بیش از ١٤٠ کشور در سراسر جهان از جمله کشورهای اتحادیه اروپا، انگلیس و برزیل هستند. کوهستان ها و سواحل دیدنی و جذاب دومینیکا، یکی از زیباترین مناطق بکر قاره آمریکا است، ازین رو این کشور “جزیره طبیعت کارائیب” نامیده شده است. مناظر طبیعی این کشور نظر بسیاری از گردشگران و دوستداران طبیعت را به خود جذب نموده است. نماد این جزیره طوطی شاهی است که تصویر آن روی پرچم دومینیکا نیز وجود دارد.

دومینیکا کجاست ؟

دومینیکا با مساحت ٧٥١ کیلومتر مربع (٢٩٠ مایل مربع) و خط ساحلی ١٤٨کیلومتری در کارائیب شرقی واقع شده است. 

نام رسمی آن، کشور همسود (مشترک المنافع) دومینیکا است. کشور مشترک المنافع دومینیکا بر اساس اعتقاد به حقوق اساسی و آزادی انسان ها بنیان نهاده شده است، عدالت و برابری در درجه اول اهمیت است و نهادهایی مانند دادگاه ها و سایر نهادهای حقوقی تلاش می کنند تا عادلانه و بی طرفانه عمل کنند. 

همچنین در دومینیکا نهاد خانواده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. با رعایت احترام به حقوق و آزادی های دیگران و منافع عمومی، همه شهروندان این کشور از هر رنگ، نژاد، موطن، عقیده یا جنسیت از حقوق و آزادی های زیر برخوردار هستند: 

– آزادی، امنیت و حمایت قانون از افراد 

– آزادی بیان و آزادی اجتماعی و محافظت از حریم و املاک شخصی

جامعه دومینیکا همچنین معتقد به باورها و ارزش های مشترک زیر است:

احترام به اصول عدالت اجتماعی؛ در دومینیکا این باور وجود دارد که عملکرد سیستم اقتصادی باید منجر به توزیع منابع مادی شود به گونه ای که در خدمت منافع عمومی باشد؛ باید وسایل معیشتی کافی برای همه وجود داشته باشد و نیروی کار نباید مورد سوءاستفاده قرار گیرد. 

هیچ کس نباید مجبور به کار در شرایط غیرانسانی شود و باید فرصت های لازم برای پیشرفت مبتنی بر شایستگی و توانایی افراد وجود داشته باشد و نیز اعتقاد به جامعه ای دموکراتیک که در آن افراد، به میزان ظرفیت و توانایی خود، می توانند در نهادهای آن نقشی داشته باشند.

جغرافیای کشور دومینیکا

جزیره دومینیکا ساختی آتشفشانی دارد. دومینیکا دارای تعدادی آتشفشان فعال است اما با این حال این آتشفشان ها به ندرت فوران می کنند. به همین خاطر چشمه های آب گرم زیادی هم در این کشور وجود دارد. 

این جزیره دارای خاک غنی آبرفتی و آتفشانی است. بیشتر مردم دومینیکا نژاد آفریقایی دارند. همچنین افراد با نژادهای اروپایی و حوزه کارائیب نیز در آنجا زندگی می کنند. دومینیکا تنها جزیره ای است که دارای گروهی بزرگ و مجزا از مردم بومی کارائیب است. این گروه از نسل افرادی هستند که پیش از کوچ اروپایی ها در این جزیره می زیستند.

آب و هوا

نمیشود مقصود معرفی کشور دومینیکا باشد و به آب و هوای آن اشاره ای نکرد! به طور کلی دومینیکا دارای آب و هوای گرم، مرطوب و استوایی است. 

دومینیکا خصوصا در ماه های سردتر سال یعنی از دسامبر تا مارس آب و هوای دلپذیری دارد. دمای هوای تابستان به طور میانگین بالاتر از ٣٢درجه سانتی گراد است. 

دمای هوای زمستان نیز خیلی پایین تر از این مقدار نیست و میانگین آن بین ٢٩ تا ٣٠درجه سانتی گراد است. فصل خشک از ماه فوریه تا ماه می به طول می انجامد و فصل بارانی نیز از ژوئن تا اکتبر ادامه دارد که بیشترین احتمال وقوع تندباد در همین زمان است