به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

آشنایی با سواحل زیبای کشور دومینیکا

دریاچه بوئری

 دریاچه بوئری یا دریاچه جوشان یکی از جاذبه های گردشگری دومینیکا است که در پارک ملی مورن ترویس پیتون واقع شده و منظره ای زیبا خلق کرده است. این دریاچه دومین دریاچه جوشان جهان از نظر بزرگی است و عرض آن ۶۳ متر تخمین زده می شود.

رنگ سبز آب دریاچه، قرار گرفتن این دریاچه میان جنگل های انبوه گرمسیری و بخار آبی که اطراف این دریاچه را فرا گرفته فضایی زیبا و سحرانگیز به این منطقه بخشیده است. برای رسیدن به این دریاچه لازم است ۳ ساعت در میان جنگل های سرخس دار پارک ملی پیاده روی کنید. دمای این دریاچه که شکافی میان زمین برای خروج گازهای زیرزمینی است تا ۹۲ درجه نیز می رسد و به راستی دریاچه جوشان است.
بعد از یک پیاده‌روی سخت و سه‌ساعته و در میان جنگل‌های انبوه مورن، چشمتان به این حوضچه سبز‌رنگ و وهم‌آوری خواهد خورد که آب آن از دل زمین می‌جوشد و بالا می‌آید. اگرچه پیاده‌روی تا رسیدن به این دریاچه سخت و طاقت‌فرسا است، اما این دریاچه آن‌قدر دیدنی و حیرت‌انگیز است که به‌محض دیدن آن با خودتان می‌گویید، ارزشش را داشت!

زمین‌شناسان بر این باورند که این دریاچه که به طور فعال در حال جوشش است و دومین دریاچه بزرگ جهان است، یک فومارول سیل‌زده است. فومارول (Fumarole) شکافی در پوسته زمین است که اغلب در اطراف آتشفشان‌ها ایجاد می‌شوند و به گازهای داغ اجازه می‌دهد از گدازه‌های مذاب زیر زمین بیرون بیایند. دمای لبه دریاچه بین ۸۲ تا ۹۲ درجه سانتیگراد است و مرکز آن در نقطه‌جوش قرار دارد. اگر پس از طوفان‌‌‌های محلی تصمیم می‌گیرید به سمت این دریاچه پیاده‌روی کنید، حتماً مراقب باشید و با دقت و احتیاط بیشتری مسیر را جلو بروید، زیرا مسیر صاف و گل‌آلود می‌شود. حتی بهتر است راهنماهای محلی را همراه خود ببرید.

 

ساحل باتیبو

یکی از برترین سواحل آمریکای مرکزی است. طبیعت این مکان دیدنی است. قلمرو آن شبیه یک جزیره بیابانی است.ساحل باتیبو با تپه های سبز احاطه شده است و درختان نخل بلند با تاج های گسترده وجود دارد که می توانید در زیر آنها از دید خورشید پنهان شوید. پوشش ساحل شنی است. ماسه بژ با آبهای آبی روشن دریای کارائیب چشم انداز شگفت انگیزی را ایجاد می کند. طول ساحل 300 متر از ساحل کارائیب است. ساحل معمولاً خلوت است ، زیرا راه رسیدن به آن ساده نیست. ساحل در خلیج آرام واقع شده است ، بنابراین امواج و باد در این قسمت از دومینیکا بسیار نادر است.
ساحل باتیبو گردشگران را مجبور به کشف صخره های مرجانی می کند ، که در نزدیکی ساحل واقع شده است ، بنابراین بیشتر بازدیدکنندگان عاشق غواصی هستند. به هر حال ، این ساحل کاملاً کم عمق است و عمق آن همواره افزایش می یابد.

ساحل مرو

دومینیکا یک جزیره آتشفشانی است. بیشتر خط ساحلی صخره ای است ، اما سواحل شنی نیز در جزیره وجود دارد: ساحل مرو اغلب مردم این ساحل را ساحل ورو می نامند. این نزدیکترین ساحل به پایتخت دومینیکا رزو است ، حدود 25 دقیقه با ماشین.

ساحل مرو امتداد طولانی و وسیعی از ماسه های آتشفشانی خاکستری نقره ای در امتداد ساحل کارائیب است. در هوای ابری و قبل از غروب آفتاب ، شن و ماسه خاکستری-سیاه و درخشش نقره ای به نظر می رسد.

 

همچنین ساحل Mero یکی از چندین ساحل در دومینیکا است که در آن می توانید غذا ، نوشیدنی ، حمام ، دوش و سایر امکانات رفاهی بخرید. ساحل مرو یک مقصد محبوب برای مردم محلی است ، به ویژه در تعطیلات آخر هفته. آب کم عمق ، ورودی ملایم ، امواج آرام و آب گرم ، ساحل مرو را به مکانی ایده آل برای خانواده های دارای فرزند تبدیل می کند. منطقه ساحل همچنین مجهز به مناطقی برای صندلی های آفتاب گیر و چتر است. ساحل مرو با طبیعتی زیبا ، نخل های گرمسیری و تپه های بلند پوشیده از سبزه احاطه شده است.

تنها چند دقیقه پیاده تا ساحل مرو ، یک پارک ماجراجویی خانوادگی با پل های طناب دار ، سواری و هزارتوی وجود دارد.


ساحل شامپاین

ساحل شامپاین در دومینیکا بخشی از ذخیره دریایی سر سوفریره اسکات واقع در جنوب غربی است و کارائیب در این قسمت از جهان شگفت انگیز و زیبا است. ذخیره دریایی سر سوفریره اسکات یکی از اولین ذخایر طبیعی در جزیره با محبوب ترین اجسام آتشفشانی زیر آب است. این اجسام هستند که به انتشار گازها از ترک های آتشفشانی کمک می کنند ، که مانند حباب های هوا در شامپاین به سطح آب دریای کارائیب می روند. این پدیده طبیعی نامی به ساحل داده است.

سطح ساحل صخره ای است. ورود به آب کم عمق است ، قسمت زیرین آن با مرجان و سنگ پوشانده شده است ، بنابراین ماهی های آبی براحتی در این قسمت شنا می کنند. ساحل شامپاین در هر زمان از روز راحت است ، اما ظهر برای غواصی مناسب است. در این دوره بهترین نور زیر آب است و بعد از ظهر ، مسافران برای تماشای غروب آفتاب می آیند.ساحل شامپاین به دلیل صخره های مرجانی زیبا ، که به عنوان بهترین در کارائیب شناخته شده است ، شناخته می شود و دومینیکا بهترین مرکز غواصی در جهان است. در هنگام غواصی می توانید با اسب های دریایی ، جوجه تیغی دریایی ، اشعه های برقی و ماهی مرکب صخره ای ملاقات کنید. کف ساحل شامپاین ، که توپوگرافی آن از دهانه های آتشفشانی ، مزارع سنگی ، دره ها و صخره ها تشکیل شده است ، غیر معمول و زیبا است. مزیت ساحل شامپاین این است که دریا در این قسمت از دومینیکا آرام است و امواج و باد کمیاب است.