به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

آشنایی با برخی از فستیوالها در کشور مکزیک

 

مکزیک کشوری ثروتمند و تاریخی است که نه تنها به خاطر طعم های بی‌نظیر لاتینی معروف است، بلکه به دلیل سرگرمی‌ های بسیار و جشنواره های متفاوت و بسیارش هم شهرت دارد.در مکزیک جشن‌ها، رویداد‌ها و فستیوال‌های باشکوهی در تمام طول سال برگزار می‌شود. محل‌هایی که تاریخ غنی کشورشان را در آن‌ها جشن می‌گیرند و تأکید دارند که ارزش‌ها و باورهای خودشان را به اشتراک بگذارند.

 


فستیوال روز مرگ ( Dia de Los Muertos) :

این فستیوال مکزیکی که به نام «روز مرگ» شناخته می شود در اول و دوم نوامبر برگزار می‌شود و یکی از غیرمعمول‌ترین و درعین‌حال جالب‌ترین فستیوال‌های مکزیک است. این جشن در واقع تجدید دیدار مردم با عزیزان از دست‌رفته‌شان است. در طول فستیوال، در بیشتر روستاهای سرخپوستی محراب‌هایی ساخته شده و بر روی آن‌ها غذاهایی گذاشته می‌شود. این محراب‌ها با شمع، دسته‌های گل، بادام‌زمینی و ظرف‌هایی از بوقلمون و حتی برخی از وسایل شخصی آن مرحوم تزئین می‌شوند؛ . این فستیوال ریشه در اعتقاداتی دارد که بر طبق آن‌ها، روح‌ مردگان بین تاریخ‌های ۲۲ اکتبر تا ۲ نوامبر به دیدار بستگانشان می‌آیند. همچنین این جشن به کودکان نیز اختصاص داده می‌شود و به عنوان “روز بی گناهان” شناخته می‌شود. لباس‌های رنگی مخصوص، انواع خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های فستیوال که اغلب به شکل جمجمه، اسکلت، گل‌های همیشه‌بهار زرد، سیگارهای برگ، جشن‌هایی در قبرستان، آب‌نبات‌ها و پاستیل به‌صورت اسکلت جمجمه و همچنین گروه‌های ماریاچی که در نزدیکی قبرها به رقص و پای‌کوبی می‌پردازند، همه‌ی این‌ها بخشی از مراسم‌ این فستیوال است «روز مرگ» یک روز هولناک نیست، این روز بیشتر برای جشن گرفتن و ادای احترام به مردگان و یادآوری خاطراتشان است.

شرکت آلت گروپ (دقایق سفر ایرانیان ) نماینده رسمی کشور دومینیکا فعالیت های خود در زمینه مشاوره و اخذ پاسپورت و شهروندی کشور دومینیکا

برخی از شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا از لینک میتوانید مطالعه بفرمایید 

در صورت تمایل تماس کارشناسان ما با شما فرم مقابل را پر و ارسال کنید 

فستیوال گولاگوتزا | Guelaguetza :

جشنواره‌ گولاگوتزا در شهر اوکساکا برای زنده نگه داشتن موسیقی های فولکلور و رقص های محلی کشور مکزیک که ریشه های تاریخی دارند برگزار می شود، ایالت اوکزاکا، در بخش جنوب شرقی مکزیک قرار گرفته که ازقدیمی ترین شهرهای مکزیک با تنوع فرهنگی زیاد است. این منطقه در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است و هرساله در ماه جولای جشنواره با شکوه گولاگوتزا در این ایالت برگزار می شود. بیشتر وقایع هم در یک آمفی تئاتر بزرگ که در بالای یک تپه است رخ می‌دهد اما در شهرهای اطراف نیز جشن‌های کوچکتری شبیه به این جشن برگزار می‌شود.

رقص ماریاچی :

فرهنگ مکزیک بازتابی از تاریخ این کشور و فرهنگ تمدن هاییست که با ورود اسپانیایی ها به این کشور شکل گرفت،از عناصر مهم فرهنگی مکزیک میتوان به رقص ماریاچی که رقص سنتی این کشور است و در آن زنان جامه های رنگارنگ خود را همراه با ضرب آهنگهای شاد ماریاچی در هوا به جلو عقب میچرخانند.

موسیقی و رقص به شدت در فرهنگ مکزیک دیده می شود. موسیقی ماریاچی به قرن ۱۸ میلادی باز می گردد و معروف و دوست داشتنی است. گروه های موسیقی سنتی ماریاچی متشکل از ۵ موزیسین است که لباسهای سنتی ‘charro’ دارند. اگر آهنگ “La Cucaracha” نشنیدید در سفر خود به مکزیک حتما به گوشتان میخورد .

فستیوال بالونهای رنگی :

جشنواره بالون در مکزیک سالانه برگزار می شود که شامل بالن های فراوان با رنگ ها و اشکال مختلف است.
در طول دهه گذشته این جشنواره تقریبا دو میلیون نفر را دور هم جمع می کند تا شاهد هزاران بالن رنگی با اشکال متفاوت در آسمان مکزیک باشند. جشنواره بالون بین المللی یک جشنواره سالانه بالن های هوای گرم است که در نیومکزیکو برگزار می شود. این جشنواره که نه روزه است بزرگترین جشنواره بالون در جهان است.
در اولین سال ۲۱ بالون در آسمان وجود داشت که به خاطر آب و هوای بد تنها ۱۳ تا از بالون ها به مقصد رسیدند و این اولین دوره فستیوال بود که در ۸ آوریل ۱۹۷۲ به پایان رسید و توسط KOB حمایت شد.
این جشنواره هر ساله بزرگتر شد و به تعداد بالون های آن افزوده شد و امروزه هزاران بالون را می توانید در آسمان، در طی برگزاری این جشنواره ببینید و هر ساله بر تعداد بازدیدکنندگان این جشنواره افزوده می شود.


فستیوال تربچه :

جشنواره تربچه یک رویداد سالانه در اوآخاکا، مکزیک است که در ۲۳ دسامبر برگذار می شود. این جشن که قدمتی بیش از یک قرن دارد، توسط کشاورزان محلی برگزار شده است. در جشنواره تربچه خلاقیت، استعداد و توانایی باغبانان را به نمایش می گذارند. در این جشنواره مسابقه ای عجیب بر پایه تربچه برگذار می شود. تولید کنندگان تربچه از سراسر منطقه برای شرکت در این مسابقه دور هم جمع می شوند.

در این نمایش تربچه های بزرگ و غیرمعمول را به طرز استادانه ای کنده کاری می کنند و توسط آنها صحنه های تاریخی را به تصویر می کشند. در انتهای جشنواره به بهترین مجسمه جایزه می دهند و در انتهای این جشنواره یک آتش بازی بزرگی را انجام میدهند و این جشنواره را به اتمام می رسانند.

فستیوال بین المللی فیلم مورلیا :

جشنواره فیلم مورلیا واقعاً این شهر را در اواسط ماه اکتبر زنده می کند. این برنامه به عنوان بستری برای مستندها و کارهای داستانی ایجاد شده است و نگاهی از نزدیک به جامعه مکزیک ارائه می‌دهد که از نگاه نسل جدید فیلمسازان دیده می‌شود. کافه‌های جالب در فضای باز در اطراف میدان اصلی ، جایی که مردم برای دیدن نمایش‌های فضای باز و سایر رویدادهای فرهنگی شبانه دور هم جمع می‌شوند ، مشغول فعالیت هستند.