به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

نگاهی به برگزاری برخی از فستیوالها در کشور ترکیه

فستیوال مولانا | Rumi festival in Konya :

یکی از بهترین فستیوال های کشور ترکیه که هر سال در شهر قونیه برگزار می شود و افراد مختلفی را از سراسر جهان به سمت خود می کشاند، فستیوال مولانا است. این جشن هر سال در بین تاریخ های ۱۹ تا ۲۷ آذر ماه برگزار می شود. در این فستوال رقصندگان سماع، این رقص مذهبی و روحانی را انجام می دهند. فستیوال مولانا، یکی از بزرگ ترین فستیوال های معنوی و عرفانی در جهان به شمار می رود. در این مراسم، سماع گران ابتدا چرخشی زاهدانه می زنند و سپس به صورت هماهنگ و دسته جمعی به صورت دایره وار شروع به چرخیدن می کنند و عبای سیاه رنگ خود را به زمین می اندازند. در رقص سماع هر حرکت و هر لباسی یک نماد است و غایی ترین هدف آن، این است که اینگونه تنها هدف انسان ها از زندگی عشق است را می توان به خوبی درک کرد. این همایش یکی از قدیمی ترین فستیوال های کشور ترکیه است که با قدمتی نزدیک به ۷۵۰ سال هر ساله و تحت هر شرایطی برگزار می گردد. در واقع ترکیه ای ها و دوستداران فلسفه ی مولانا این روز را که سالروز مرگ مولانا است را به عنوان شب عروسی او که در واقع پیوستن او به خدواند و معبود ابدی او است را جشن می گیرند. 


فستیوال جهانی ازمیر | Izmir World Festival :

ازمیر به دلیل میزبانی قدیمی‌ترین فستیوال در ترکیه که در اوایل ماه سپتامبر برگزار شد مشهور است. این نمایشگاه توسط « İZFAŞ»، که یک شرکت وابسته به شهرداری کلان شهر ازمیر است، برگزار می‌شود. رویدادهای اجتماعی و جشنواره‌های موسیقی که همزمان با برگزاری نمایشگاه‌های تجاری برگزار می‌شد، به عنوان یک فعالیت کمکی برای جلب توجه مردم به نمایشگاه اصلی آغاز شده بود، اما با گذشت زمان این جشنواره به خودی خود تبدیل به یک مدرسه شد.

شرکت آلت گروپ (دقایق سفر ایرانیان ) نماینده رسمی کشور دومینیکا فعالیت های خود در زمینه مشاوره و اخذ پاسپورت و شهروندی کشور دومینیکا

برخی از شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا از لینک میتوانید مطالعه بفرمایید 

در صورت تمایل تماس کارشناسان ما با شما فرم مقابل را پر و ارسال کنید 

فستیوال بین المللی آشپزی در ترکیه | International Istanbul Gastronomy Festival :

یکی دیگر از فستیوال های کشور ترکیه که خیلی محبوب و پر طرفدار است، رویداد بین المللی غذا است که معمولا در استانبول برگزار می شود. از جمله ی اهدافی که برای برگزاری این فستیوال مطرح می گردد این است که آشپزها و یا به اصطلاح شف های مطرح و غیر مطرح ترکیه ای و بین المللی غذاهای خود را با یکدیگر در مسند رقابت بگذارند. در این رویداد آشپزها باید در بیش از ۷۰ رشته ی مختلف آشپزی با یکدیگر به رقابت بپردازند و دست پخت های خود را در معرض نقد و رقابت با یکدیگر بگذارند. یکی دیگر از اهداف برگزاری این جشنواره این است که کمک ویژه ای به صنعت غذایی و همچنین گردشگریی غذا،شود.

 

فستیوال موسیقی راک اند کوک | Rock n’Coke :

شرکت در بزرگ‌ترین فستیوال موسیقی راک ترکیه می‌تواند یک دلیل خوب برای سفر به این کشور باشد. راک اندکوک، یک رویداد موسیقی بزرگ و دیدنی است که به مدت 2 روز در فرودگاه Hezarfen برگزار می‌شود و نوازندگان مشهوری از سراسر جهان از جمله در آن اجرا می‌کنند. این جشنواره توسط کمپانی کوکا کولا (از سال 2003) حمایت مالی می‌شود. اگر اهل موسیقی و یا از طرفداران موسیقی راک هستید، حضور در این جشنواره در تاریخ ۲۵ و ۲۶ تیر ماه که برابر است با ۱۶ و ۱۷ جولای برای شما ضروری است. 

 

 

 

فستیوال جوان و ورزش در ترکیه | Commemoration of Atatürk, Youth and Sports Day :

یکی دیگر از فستیوال های کشور ترکیه که سراسری است و به مناسبت آن تمام ترکیه به صورت سراسری جشن می گیرند، فستیوال جوان و ورزش در ترکیه است. این روز که برابر است با ۲۹ اردیبهشت ماه که در واقع ۱۹ ماه مه است، در تزکیه جزء تعطیلات رسمی به حساب می آید و مختص به جوانان است. برای بزرگداشت و برپایی آیین این فستیوال ملی در ترکیه، هر سال در این روز مراسم های دولتی و رویدادهای ورزشی در این شهر می باشد. علت این که در ترکیه این روز را به عنوان فستیوال جوان و ورزش در ترکیه جشن می گیرند به این خاطر است که در چنین روزی، آتاتورک به سامسون وارد می شود و جنگ سال ۱۹۱۹ را که به استقلال ترکیه انجامید را آغاز نمود. در این روز اکثر جوانان ترکیه به یاد آتاتورک، از بندر سامسون به سمت آنکارا رژه می روند و فعالیت هایی همچون؛ موسیقی و آواز، ورزش و دیگر فعالیت های ورزشی و هنری را انجام می دهند. تعطیلی این روز در سال ۱۹۳۶ میلادی برای اعلام تعطیلی این روز برای جوانان مطرح کرد و سرانجام از سال ۱۹۳۸ میلادی به بعد این روز در ترکیه، تعطیل رسمی اعلام شد. این جشن برای مردم ترکیه و علی الخصوص جوانان این مملکت بسیار با اهمیت است و به آن بسیار ارج می نهند.

فستیوال کاپادوکس | Cappadox :

شهر کاپادوکیا، یکی از شهرهای بسیار توریستی و زیبای ترکیه است که دارای مناظری سحر انگیز و دیدنی می باشد. در کاپادوکیا یک فستیوال بسیار مشهور برگزار می شود که در آن بالن های این شهر همگی به هوا می روند و صحنه های بسیار زیبا را به وجود می آورند. و این شهر بیشتر به فستیوال بالن هایش معروف شده است اما در این شهر معروف ترکیه ای، رویداد دیگری هم برگزار می شود که به آن کاپادوکس می گویند. در طول این مراسم که در بین ماه های خرداد و تیر برگزار می شود، یک جشن منحصر به فرد و بسیار دیدنی را شاهد خواهید بود. این فستیوال در حال حاضر به مدت ۴ سال است که در این شهر برگزار می شود. این رویداد نوظهور که امروزه تبدیل به یکی از بهترین فستیوال های کشور ترکیه شده است، شامل فعالیت هایی در زمینه های مختلفی همچون موسیقی، آشپزی، هنرهای تلفیقی و بسیاری از فعالیت های دیگر می باشد. در این فستیوال دیدنی، بسیاری از هنرمندان مختلف اعم از خودِ ترکیه ای ها و حتی هنرمندان خارجی و بین المللی هم شرکت می کنند و کارهای خود را با دیگران به اشتراک می گذارند.  درباره ی شهر کاپادوکیا ی ترکیه باید بگوییم که این شهر در بین ۳ تا ۹ میلیون سال پیش آن هم به خاطر فعالیت های آتشفشانی به وجود آمده است. مردم هم در قرن ۴ میلادی از دل صخره هایی که در این منطقه وجود داشته؛ خانه، تالارهای مذهبی، پناهگاه و اقامتگاه های مختلف را به وجود آوردند و به این صورت شهر صخره ای کاپادوکیا به وجود آمد.