به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

چند واقعیت عجیب و جالب در مورد فرهنگ مردم کره جنوبی

جراحی زیبایی در کره جنوبی

 

در کره جنوبی جراحی پلاستیک یک امر عادی است و مردم این کشور جراحی‌های متعددی انجام می‌دهند. در این کشور جراحی پلاستیک هم برای مردان و هم برای زنان انجام می‌شود. در واقع هر کسی که می‌خواهد ظاهر خود را بهبود بخشد بدون ترس این جراحی‌ها را که در این سرزمین بسیار محبوب است انجام می‌دهد.
مردم کره جنوبی صرفاً نگران چهره‌شان نیستند، بلکه در این مورد دست به اقدام عملی می‌زنند. طبق برخی برآوردها، این کشور بالاترین نرخ سرانه جراحی پلاستیک را در دنیا دارد. (برزیل چندپله پایین‌تر قرار دارد.) آمریکا چندپله عقب‌تر، رتبه ۶ را به خود اختصاص داده است، هرچند هنوز هم، درمجموع، بیشترین جراحی‌ها را دارد. تخمین زده می‌شود که بین یک‌پنجم تا یک‌سوم زنان سئول زیر تیغ جراحی رفته‌اند و طبق نظرسنجی بی‌بی‌سی این رقم برای زنان بین بیست تا سی‌ساله تا پنجاه‌درصد یا حتی بیشتر افزایش نشان می‌دهد. و مردانْ پانزده درصدِ این بازار را تشکیل می‌دهند.

 


مردم کره جنوبی معتاد به خرید هستند.


خرید کردن در کره جنوبی یک امر عادی و روزمره است و بازار تا آخر شب باز است. رستوران‌ها تا دیروقت فعالیت می‌کنند و فروشگاه و مراکز خرید تا ۴ صبح باز هستند و مشتری دارند. کره جنوبی بزرگترین فروشگاه‌های خریدجهان دارد.
و جالب است بدانید مراکز خرید در کره جنوبی، فقط به فروشگاه‎های بزرگ زنجیره‌ای و چند طبقه محدود نمی‌شود. اکثر حراج‌های خیابانی، بوتیک‌ها و بازارهای متنوع آن در خیابان‌های اصلی و نزدیک به هتل‌های پنج ستاره قرار دارند.

آرایش کردن مردان همانند زنان در کره جنوبی یک امر عادیست.

در کره جنوبی، فقط زنان یا مجریان و بازیگران نیستند که به طور کلی چهره خود را آرایش می‌کنند. در این کشور ۲۰ درصد از مردها نیز آرایش می‌کنند و سالانه ۹۰۰ دلار برای آرایش در این کشور هزینه می‌شود.

در کره جنوبی مردها ریش ندارند.

شما ممکن است تصاویری را در کتاب‌های درسی تاریخ یا فیلم‌هایی مانند جومونگ مشاهده کرده باشید که افراد تاریخی ریش‌های بلندی دارند. اما امروزه در این کشور، یک مرد با ریش حتی با ریش‌های مرتب هم شلخته و بی‌نظم است. ریش داشتن در کره جنوبی بی‌معنا بوده و مردها حتی برای استخدام در شرکت‌ها نیز باید ریش خود را بزنند.

 

در کره جنوبی سن مردم یک سال بیشتر از بقیه مردم جهان است.

در کره جنوبی نوزادان در زمان تولد یک ساله محسوب می‌شوند یعنی مدت زمانی که نوزاد در رحم مادر است بعد از تولد محاسبه می شود در نتیجه سن یک فرد متولد کره جنوبی با سن یک فرد در یک کشور دیگر که در یک سال متولد شده باشند متفاوت خواهد بود.

 

تکواندو متعلق به کشور کره ‌جنوبی است.

تکواندو، نزدیک به 2000 سال پیش در کره آغاز شد. این اولین شکل دفاع شخصی از هنرهای رزمی است و امروزه این ورزش یک ورزش ملی و محبوب‌ترین ورزش در کره‌ جنوبی است و در سال 2000 به بخشی از بازی‌های المپیک تابستانی نیز تبدیل شده است.

 

مایکروسافت در کره ‌جنوبی پادشاهی می‌کند.

در کره ‌جنوبی با اینکه مرورگرهای مختلفی در دسترس مردم قرار دارند اما همه اعم از مردم عادی و شرکت‌ها یا حتی بانک‌ها باید از Internet Explorer استفاده کنند. در واقع این موضوع از سال ۱۹۹۹ به طور انحصاری و قانونی تعیین شده است.

 

خواب کم در میان مردم کره‌ جنوبی

شاید احساس کنید که خوابتان کم شده و زمان زیادی از روز را کار می‌کنید، اما در سئول، شهروندان به طور متوسط کمتر از شش ساعت در شبانه روز می‌خوابند و استراحت می‌کنند.

 

ساعات اضافه کاری در کره‌ جنوبی زیاد است.

یک هفته‌ی کاری 40 ساعته، در واقع ساعت کاری استاندارد جهانی است اما برای کره‌ ‌جنوبی یک هفته‌ی کاری به طور متوسط 55 ساعت در هفته است و این موضوع بسیار عادی و خوب انجام می‌شود.