به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

معرفی کلیساهای تاریخی شهر مسکو

کلیسای کاتولیک مریم مقدس :

 کلیسای مریم مقدس به عنوان بزرگترین کلیسای کاتولیک در مسکو میباشد، که مکانی شگفت انگیز با طراحی متاثر از سبک وست مینستر (Westminster Abbey Church) لندن و کلیسای میلان (Milan Cathedral) در ایتالیا که در طی سال های 1901 تا 1911 با پشتیبانی دولت تزار ساخته شد. این کلیسا را می توان بزرگ ترین مکان مذهبی روسیه دانست کلیسایی با طراحی خاص به کمک آجرهای قرمز وظاهری اسرارآمیز که بیش از هر چیزی رنگ قرمز آن قابل توجه است. در زمان جنگ جهانی این کلیسا هدف بمب گذاری ها قرار گرفت و متاسفانه تخریب شد. از آن زمان به بعد تا سال 1996 از آن به عنوان ساختمان خوابگاه، محل کار و انبار استفاده می شد.
در سال 2002 تغییر کاربری برای این کلیسا مجدداً صورت گرفت و بعد از یک برنامه گسترده و پرهزینه پروژه بازسازی آن در سال 2005 تکمیل شد. در فدراسیون روسیه از این کلیسا به عنوان یک بنای تاریخی و حفاظت شده در روسیه یاد می شود.

کلیسای جامع کازان (قازان) :

کلیسای جامع کازان سن پترزبورگ به قدری زیبا و با شکوه است که معمولا از آن به عنوان نماد شهر سن پترزبورگ یاد می‌شود. این کلیسا به لحاظ تاریخی نیز جایگاه و ارزش خاصی در شهر سن پترزبورگ دارد. کلیسای جامع کازان سن پترزبورگ در یکی از مناسب‌ترین نقاط شهر برای دسترسی و تماشای سایر جاذبه‌ها قرار گرفته است.

کلیسای جامع کازان سن پترزبورگ که با نام کلیسای بانوی کازان نیز شناخته می‌شود، بین سال‌های ۱۸۰۱ تا ۱۸۱۱ میلادی ساخته شده است. هدف از ساخت کلیسای جامع کازان سن پترزبورگ تبدیل کردن آن به بزرگترین کلیسای ارتدوکس در روسیه بود. بعد از جنگ سال ۱۸۱۲ میلادی و شکست دادن ناپلئون، کلیسای جامع کازان سن پترزبورگ به نمادی برای پیروزی روس‌ها تبدیل شد. به طوری که حتی یکی از جنگجویان اصلی کشور روسیه به نام میخائیل کوتوزوف در این مکان به خاک سپرده شد. در سال ۱۹۳۲ این مکان به موزه تاریخ کفر و مذهب در روسیه تبدیل شد اما در سال ۱۹۹۲ میلادی مجددا به یک کلیسا تغییر کاربری یافت. امروزه از آن به عنوان مادر تمامی کلیساهای سن پترزبورگ نیز یاد می شود.

نامگذاری این کلیسا داستان جالبی دارد که شنیدنش خالی از لطف نیست : (( طبق اسناد تاریخی مردم لهستان و لیتوان به مسکو حمله کرده بودند و مردم روسیه به فرماندهی شاهزاده خود موفق به شکست دادن آنها شده بودند. در آن زمان شاهزاده معتقد بود که بانوی مقدسی به نام کازان آنها را در جنگ از کمک‌های ماورایی خود بهره‌مند کرده است. به همین خاطر این کلیسا را بنام او بنا نهاد.))

کلیسای جامع بشارت :

کلیسای جامع بشارت بر روی تپه بروویتسکی قرار گرفته است که امروزه در قسمت جنوبی محوطه کرملین مسکو و میدان سرخ مشهور است؛ بنای اصلی این کلیسا در سال ۱۳۹۷ میلادی به فرمان دوک بزرگ واسیلی اول بنا نهاده شد. سایر بخش های کلیسا از سال ۱۴۸۴ به کلیسا اضافه شد.بر همین اساس می توان گفت محل قرار گیری این کلیسا در شهرت و مورد توجه بودن آن بی تاثیر نبوده است. در شهر مسکو با انواع جاذبه های گردشگری روبرو خواهید شد؛ یکی از آن جاهایی که همواره مورد توجه توریست ها قرار می گیرد و در زمان سفر حتما بازدید می کنند، مربوط به کلیساهاست؛ کلیساهایی که با قدمت زیاد خود بعد از گذشت قرن ها هنوز هم طرفدار دارند و مورد عنایت بازدیدکنندگان قرار می گیرند.
شما نیز به عنوان توریست حتما از کلیساهای پایتخت روسیه بازدید کنید و تجربه های خوبی کسب کنید. The Cathedral of the Annunciation با نام انبیا نیز شناخته می شود، سازه ای با گنبدهای طلایی خیره کننده که در قلب شهر مسکو همگان را به سوی خود جذب می کند. امروزه کلیسای جامع بشارت یکی از پربازدیدترین موزه های مسکو شناخته شده است. کلیسایی که بازدید از آن همه نوع سلیقه ای را به وجد می آورد.

شرکت آلت گروپ (دقایق سفر ایرانیان ) نماینده رسمی کشور دومینیکا فعالیت های خود در زمینه مشاوره و اخذ پاسپورت و شهروندی کشور دومینیکا

برخی از شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا از لینک میتوانید مطالعه بفرمایید 

در صورت تمایل تماس کارشناسان ما با شما فرم مقابل را پر و ارسال کنید 

کلیسای جامع سنت باسیل :

یکی از جاهای دیدنی روسیه که دیدن آن می‌تواند برای هرکسی خاطره‌انگیز باشد، کلیسای سنت باسیل است. این کلیسا در سال ۱۵۵۲ به فرمان ایوان ساخته شد. وی به خاطر پیروزی در مقابل مغول‌ها و باز پس گیری شهر قازان آن را ساخت. جالب است بدانید که در زمان استالین، حکمران دیکتاتور، دیدن این کلیسا ممنوع اعلام شده بود و تا حدی از این بنا بیزار بود که دستور تخریب آن را هم داده بود.

براساس اسناد تاریخی قدمت این کلیسا به ۴۵۰ سال می‌رسد. جالب است بدانید که این کلیسا ابتدا مریم مقدس نام داشته است. ساختمان این کلیسا از چند سقف قطره‌ای شکل رنگ و وارنگ ساخته شده که بسیار دوست‌داشتنی است. امکان دارد با دیدن ظاهر جالب این کلیسا به یاد قصرهای دنیای دیزنی بیفتید. رنگ‌های زیبایی که روی نمای این بنا مشاهده می‌کنید، ۲۰۰ سال پیش به کلیسا زده شده است. این کلیسا آنقدر محبوب است که گردشگران بسیاری هر ساله برای دیدن آن روانه مسکو می‌شوند.


کلیسای تثلیث :

 

کلیسای تثلیث (Trinity Church) یا ترنیتی یک بنای سفید و آجری رنگ است که گنبدهای سبزرنگی بر فراز خود دارد. این کلیسا نمونه ای عالی از باروک روسی به شمار می رود و در دهه 1630 ساخته شده است. سازنده این کلیسا شخصی به نام گریگوری نیکیتنیکوف (Grigory Nikitnikov) بود که از بازرگانان ثروتمند آن دوران به شمار می آمد. گذشته از زیبایی چشم نواز نمای این کلیسا، درون آن نیز مزین به نقاشی های بسیار خیره کننده ای است که جذابیت این بنا را دو چندان می کنند.در سال 1920 این کلیسا بسته شد و بعدها فعالیت خود را به عنوان یک موزه ادامه داد؛ اما در سال 1991 تصمیم بر این شد که این بنا به عنوان یک کلیسای ارتدکس کار خود را ادامه دهد.

در طول مدت زمانی که به کشور روسیه سفر کرده اید، پیشنهاد می کنیم که حتما از کلیساهایی که نام بردیم  بازدید نمایید. همگی این کلیساها از معروف ترین کلیساهای روسیه هستند و از بازدیدکنندگان زیادی برخوردار می باشند.