به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١

کلیسای هالگریم در ریکیاویک، ایسلند

کلیسای هالگریمور (Hallgrimskirkja) یک کلیسای لوتری است که در شهر ریکیاویک واقع شده است. و بلندترین کلیسای ایسلند و به طور کلی ششمین ساختمان بلند کشور  است. معمار، Guðjón Samúelsson، طراحی نقشه Hallgrimskirkja را در سال 1937 آغاز کرد. طراحی او از جریان‌های گدازه بازالت ایسلندی الهام گرفته شده بود که در بخش‌های وسیعی از جزیره لایه‌بندی می‌شد و منظره‌ای را ایجاد می‌کرد که ویژگی پله‌ها را به خود گرفت. این سازه به زیبایی با پنجره های شیشه ای رنگارنگ برجسته شده است.

ساخت و ساز بیش از چهار دهه به طول انجامید. علیرغم دوره طولانی ساخت و ساز، برج نمادین مدت ها قبل از اتمام کلیسا ساخته شد. این ساختمان مسحور کننده که به طور برجسته در قلب شهر قرار دارد از مکان های مختلف ریکیاویک قابل مشاهده است. ورود به کلیسا رایگان است و با حدود 6 دلار، می توانید با آسانسور به بالای سازه عظیم بروید و در بالای عرشه تماشا بایستید تا صحنه ای پانوراما از پایتخت و کوه های اطراف آن را تماشا کنید

Hallgrímskirkja بر فراز ریکیاویک نگهبانی می‌دهد. این کلیسا هم یک کلیسای محلی و هم یک پناهگاه ملی در ایسلند است. نمای بتنی پلکانی آن قصیده ای از مدرنیسم و یادآور منظره ایسلندی است. این کلیسا به افتخار روحانی قرن هفدهمی هالگریمور پتورسون، نویسنده سرودهای مصائب، نامگذاری شده است. Hallgrímskirkja یک کلیسای انجیلی-لوتری است و بخشی از کلیسای انجیلی-لوتری ایسلند است. Hallgrímskirkja یکی از مکان های مورد بازدید گردشگران در ایسلند است. هر روز هزاران نفر از کلیسا دیدن می کنند. 

شرکت آلت گروپ (دقایق سفر ایرانیان ) نماینده رسمی کشور دومینیکا فعالیت های خود در زمینه مشاوره و اخذ پاسپورت و شهروندی کشور دومینیکا

برخی از شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا از لینک میتوانید مطالعه بفرمایید 

در صورت تمایل تماس کارشناسان ما با شما فرم مقابل را پر و ارسال کنید 

این کلیسا توسط یکی از مشهورترین معماران ایسلندی به نام Guðjón Samúelsson طراحی شده است که گفته می شود برای طراحی اکسپرسیونیستی خود از عناصر طبیعت ایسلند الهام گرفته است.

عناصری شامل یخچال‌های طبیعی، کوه‌ها و تشکل‌های گدازه، به‌ویژه ستون‌های بازالتی شش ضلعی است که آبشار Svartifoss در حفاظت‌گاه طبیعی Skaftafell، در پارک ملی Vatnajökull را احاطه کرده‌اند. این عناصر بر معماری بسیاری از سازه ها در ایسلند و همچنین مجموعه ای از پروژه های هنری دیگر تأثیر گذاشته اند. 

همچنین شبیه چکش ثور، با دسته رو به بالا، به عنوان اشاره ای به تاریخ مذهبی ایسلند طراحی شده است.

ساخت این کلیسا 41 سال طول کشید و ساخت آن در سال 1945 آغاز شد و در سال 1986 به پایان رسید. رهبران کلیسای ایسلند ساختمانی را می خواستند که بر فراز کلیسای کاتولیک Landakotskirkja که همچنین توسط ساموئلسون طراحی شده بود، قرار گیرد.

اندام لوله بزرگ داخل Hallgrímskirkja، متشکل از بیش از 5000 لوله، توسط یوهانس کلایس آلمانی از بن ساخته شد و ساخت آن در دسامبر 1992 به پایان رسید.

بیرون کلیسا یکی از مشهورترین مجسمه های یکی از افسانه ای ترین کودکان ایسلند، لیفور ایریکسون، توسط مجسمه ساز آمریکایی الکساندر استرلینگ کالدر قرار دارد. ایریکسون یک کاشف نورس اهل ایسلند بود که در سال 1000 قاره آمریکای شمالی را کشف کرد، بیش از نیم هزاره قبل از کریستف کلمب.

این مجسمه هدیه ای از ایالات متحده در سال 1930، در سالگرد هزاره ای نهاد قانونگذاری ایسلند، Alþingi، که در Þingvellir در سال 930 پس از میلاد تأسیس شد، بود. این اولین پارلمان منتخب دموکراتیک در جهان بود و اکنون در ریکیاویک واقع شده است
همنام کلیسا، کشیش ایسلندی هالگریمور پتورسون، شاعر قرن هفدهمی و نویسنده سرودهای مصائب (Passíusálmar) است. این سرودها بخش مهمی از سنت مذهبی ایسلندی و یکی از اصلی‌ترین بخش‌های ادبیات محلی هستند و از زمان انتشار اولیه‌شان در سال ۱۶۶۶، بیش از ۷۵ بار تجدید چاپ شده‌اند.

برج کلیسا هر روز مورد بازدید صدها تماشاچی قرار می گیرد که به دنبال لذت بردن از منظره وسیع آن از پایتخت هستند. دسترسی به برج رصد از طریق آسانسور امکان پذیر است. هزینه کمی برای صعود به بالای ساعت وجود دارد که صرف نگهداری و اداره کلیسا می شود.

Hallgrímskirkja به عنوان نمادین ترین مکان دیدنی شهر ریکیاویک به حساب می آید و در اکثر نقاط پایتخت قابل مشاهده است و تنها توسط سالن کنسرت و مرکز کنفرانس هارپا به چالش کشیده می شود. این یک ابزار مفید برای پیمایش در هنگام سرگردانی بازدیدکنندگان در خیابان ها است.

همچنین به عنوان یک نقطه ملاقات برای چندین رویداد فرهنگی مانند گردهمایی سالانه برای تماشای آتش بازی در شب سال نو عمل می کند. در این شب، هزاران نفر در یک نمایش موقت، تا حدودی آشفته و در عین حال باورنکردنی خیره کننده، ده ها آتش بازی به راه انداختند.