به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

آشنایی با کشور دومینیکا

معرفی کشور ( دومینیکا )

 

دومینیکا کشور جزیره ای در دریای کارائیب است. نام رسمی آن کشور همسود (مشترک المنافع) دومینیکا و پایتخت آن روسو است.


منطقه آنتیل کوچک

دومینیکا از جزایر بادپناه و بخشی از منطقه آنتیل کوچک است و به خاطر طبیعت دست نخورده ای که دارد «جزیره طبیعت کارائیب» نامیده شده است. دومینیکا در جنوب گوادلوپ و در شمال مارتینیک واقع شده؛ مساحت دومینیکا ۷۵۰ کیلومتر مربع و جمعیت این کشور ۷۱٫۲۹۳ نفر (در سال ۲۰۱۱) است. زبان رسمی این کشور انگلیسی است و زبان های کریول دومینیکایی و فرانسوی نیز به عنوان زبان های گفتاری استفاده دارند.جزیره دومینیکا از دیدگاه زمین شناسی جوان ترین جزیره آنتیل کوچک است و به این خاطر فعالیت های آتشفشانی و زمین گرمایی هنوز در آن دیده می شود. دریاچه جوشان، که دومین چشمه آب گرم دنیا است در دومینیکا واقع شده است.

تاریخچه کشور دومینیکا

کریستف کلمب این جزیره را به نام روز یکشنبه در لاتین ( Dominica) یعنی روزی که این جزیره را کشف کرد نام گذاری نمود. کشف این جزیره در تاریخ ۳ نوامبر ۱۴۹۳ بود. امروزه ۸۶٫۸٪ از مردم دومینیکا سیاه پوست هستند. در واقع دومینیکا در تاریخ ۳ نوامبر ۱۴۹۳ توسط کریستف کلمب و در طی سفر دومش به «بر جدید» کشف شد. او این سرزمین را در اختیار بومیان سرخ پوست کارائیبی و جنگجویی یافت که از نسل بومیان آراواک بودند.در قرن شانزدهم کشتی های اسپانیایی به دلیل شرایط باد و جریانات آبی مناسب، معمولاً در دومینیکا لنگر می انداختند ولی به دلیل مخالفت و مقاومت های مردم دومینیکا، عملاً در آنجا ساکن و مستقر نشدند.تقریباً تمام جمعیت هفتادهزار نفری دومینیکا، از نسل برده هایی هستند که در قرن ۱۸ میلادی به دومینیکا برده شدند. با این حال دومینیکا تنها جزیرهٔ کارائیب شرقی است که هنوز جمعیت پیش از کشف آن توسط کلمب را حفظ کرده است: بومیان کارائیب که حدود ۳۳۰۰ نفر از آنان همچنان در سواحل شرقی به زندگی مشغولند.

اقتصاد کشور دومینیکا

دومینیکا برای جلب سرمایه برای توسعهٔ اقتصادی آن کشور، در مقابل سرمایه گذاری در پروژه های دولتی، تابعیت و حقوق شهروندی دومینیکا را به سرمایه گذار اهداء می کند. اقتصاد دومینیکا کاملاً به گردشگری، کشاورزی و اخذ مالیات سنگین وابسته است.

مردم کشور دومینیکا

۸۶٫۸٪ مردم دومینیکا سیاه پوست، ۸٫۹٪ دورگه، ۲٫۹٪ سرخ پوستان کارائیبی، ۰٫۸٪ سفیدپوست و ۰٫۷٪ از دیگر نژادها هستند.


آب و هوای کشور دومینیکا

دومینیکا به طور عمده در حجم وسیعی از جنگل ها پوشیده شده و خانه ی دوم جنگل های داغ جهان است. این کشور جزیره ای از آب و هوای گرمسیری تحت تاثیر بادهای شمال شرقی برخوردار است. باران های سنگینی در این کشور می بارد و سیلاب را به وجود می آورد، به طور معمول اواخر تابستان طوفان هایی در این کشور رخ می دهد.