به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

ثروتمند ترین کشور در جهان : قطر

چند نکته در مورد قطر

 

قطر کشوری کوچک اما ثروتمند و غنی بوده و از لحاظ موقعیت جغرافیایی با کشورهای زیادی همسایه و یا همجوار است. این کشور با عربستان سعودی مرز مشترک زمینی داشته و با کشور‌های ایران، کویت، عراق، عربستان، بحرین و امارات متحده عربی از طریق مرز آبی راه دارد. 

این کشور در حال حاضر از دارایی نفت خام اصل اقتصاد خود را می‌گرداند اما در سال‌ها قبل سرمایه‌های این کشور از طریق صیدشکار مروارید و تجارت از طریق آب‌های خلیج فارس تامین می‌شد. دلیل شناخته شدن و هویت بخشیدن به قطر هم همین دلیل بود.

 

 

ثروتمند ترین کشور در جهان : قطر

طبق گزارشاتی که از صندوق بین‌المللی پول به دست آمده، آمار تولید داخلی قطر آن هم به صورت ناخالص از لوکزامبورگ Luxembourg بیشتر است. همان‌طور که می‌دانید لوکزامبورگ کشوری کوچک در قسمت شمالی اروپا است که از ثروتمند‌ترین کشور‌های اروپایی به شمار رفته و در مقایسه با قطر در رتبه دوم قرار گرفته است. اگر بخواهیم از نظر سرمایه نفتی و گازی هم قطر را در کفه ترازو با کشورهایی که از نظر مساحت تقریبا شبیه هم هستند مقایسه کنیم باید بگوییم که قطر باز هم امتیاز بالاتری گرفته و دارای رتبه سوم در رابطه با ذخایر نفتی و گازی جهان است در حالی که از نظر جغرافیایی از یورک‌شر Yorkshire کوچک‌تر است.

امن ترین کشور جهان : قطر

شاید فکر کنید که تعریف از امنیت در قطر مانند بقیه کشورها بوده و فقط در مقابل جرائم فیزیکی مصون است اما در مورد این کشور واقعیتی وجود دارد که می‌تواند برایتان جالب باشد آن هم امنیت در مقابل بلاهای طبیعی است! کشور قطر به منظور

موقعیت جغرافیایی خود آمار پایینی در بلاهای طبیعی دارد.

در قطر چشم انداز مرتفعی وجود ندارد.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

بهترین شرکت هواپیمایی در جهان : قطر

عنوان بهترین ایرلاین و شرکت‌های هواپیمایی در سال ۲۰۱۶ متعلق به امارات بود؛ اما در حال حاضربلیط هواپیمای قطر ایرویز توانسته این مقام را برای چهارمین بار پس از سالهای 2011 -2012- 2015 از آن خود کند .

بزرگ‌ترین شعبه نوبو در : قطر

سرآشپز معروف و بین‌المللی نوبو ماتسوهیسا (Nobu Matsuhisa) شعبه‌های رستوران زیادی در جای جای قطر دارد و بزرگ‌ترین آن در خروجی شهر دوحه با ۲۶۰۰۰ متر مربع واقع شده است. این شعبه از نوبو را می‌توانید در هتل چهار فصل دوحه جستجو کنید.

بوفه ی 100 متری در : قطر

قطعا یکی از جاذبه‌های گردشگری در هر سفر وجود خوراکی‌ها و چشیدن غذاهای مخصوص آن مقصد است. با سفر به قطر و شرکت در جام جهانی ۲۰۲۲ به احتمال زیاد گذرتان چند باری به غذاخوری‌های این شهر می‌افتد. پیشنهاد می‌کنیم در این مواقع به بوفه ۱۰۰ متری که در ماریوت دوحه قرار گرفته سری بزنید و از خوردن سوشی و تاکوهای لذیذ، لذت ببرید.

بیشترین گاز کربن دی اکسید در : قطر

اگر با توجه به مساحت کشور قطر بخواهیم آن را مقایسه کنیم باید بگوییم که در این صورت گاز کربن دی اکسیدی که این کشور تولید می‌کند بسیار بالاست. اگر به دنبال دلیل این اتفاق باشیم به این موضوع می‌رسیم که کشوری که در حاشیه بیابان قرار گرفته و در تولید نفت و گاز بسیار پر کار است، طبیعی است که با محیط زیست رابطه چندان خوبی نداشه باشد.


ساکنین قطر اضافه وزن دارند.

با توجه به ثروت مردمان قطری بدیهی است که فعالیتشان بیشتر به تفریح و استراحت بگذرد. در کنارش این واقعیت را باید بدانیم که وجود غذاهای خوشمزه و خوش طعم هم یکی دیگر از مواردی است که باعث اضافه وزن در قطر شده است. این کشور یکی از ۲۰ کشور چاق در جهان به شمار رفته و در این آمار حتی از آمریکا جلوتر است.

جنگلی در قطر نخواهید دید

کشور‌هایی مثل قطر، سان مارینو، گرینلند و عمان مواردی هستند که طبق تعریف بانک جهانی در آن‌ها هیچ جنگلی وجود ندارد. این مورد هم یکی دیگر از اعجابات موجود در قطر است.