به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

معرفی شهرها و جاهای دیدنی قطر

قطر

 

مرکز امارت نشین قطر، شهر دوحه با جمعیتی برابربا 340هزار نفردر وسعتی حدود 158 کیلومتر مربع است. در حال حاضرقسمت عمده جمعیت آن را بیگانگان تشکیل می دهند. 

این شهردر ساحل دریا و به صورت نیم دایره ای است که خشکی بندرگاه از سه طرف آن را احاطه کرده است و فقط از یک سمت به دریا متصل است. در واقع این بندرگاه به یک استخر عظیم مانند است و ورود کشتی های بادی با بادبان های افراشته به خصوص در شب بر زیبایی منظره شهر می افزاید.

منطقه ماجده

این منطقه شامل شده از قریه هایی بزرگ و کوچک، واقع در نیمه شمال شبه جزیره قطر که عمده ترین آن ها عبارتند از الماجده که بزرگ ترین روضه و آبادی منطقه الماجده است و در آن جنگلی انبوه به طور عمده از درختان کنار (سدر) قرار دارد.

منطقه الجمیله

این منطقه سرزمینی است وسیع که شرکت نفت قطراز آب شیرین آن استفاده می کند و در آن کارخانه برق و چاه های آب که با تلمبه از آن آب کشیده می شود و خانه های مخصوص خود را احداث کرده است. آبادی بزرگ «الجمیله» در همین سرزمین واقع است که دارای یک مسجد جامع و در حدود 200 تن جمعیت است .

جزایر قطر

به موجب آماری که حکومت قطر انتشار داده تعداد جزایر تابع این حکومت هشت تاست. این جزایر عبارتند از: حالول، الغالیه، السافلیه، شراعوه، اسحاط، بشریه، زکن و مجمع الجزایر حوار که این جزیره در مورد مالکیت و حاکمیت آن بین حکومت های قطر و بحرین اختلاف نظر چندین ساله وجود دارد.  موزه هنر اسلامی قطر

در کشور قطر ساختمان‌ها و بناهایی با معماری خارق العاده و منحصر به فرد چیز عجیبی نیست، این کشور مملو است از طرح‌های مهندسی مدرن که در برج‌ها و بناهای معروفش تجلی یافته‌است. 

یکی از زیباترین جلوه‌های معماری را می‌توان در ظاهر موزه هنر اسلامی قطر دید. افزون بر این در این موزه مجموعه کاملی از آثار دوران اسلامی گردآوری شده‌است که همگی دارای ارزش تاریخی و هنری بالایی هستند.

ویلاجیو مال

در منطقه Aspire در بخش غربی دوحه یک مرکز خرید زیبا و دلربا وجود دارد که بیش از ۲۰۰ فروشگاه و مغازه را داراست. 

در این مرکز خرید بزرگ برندها و اجناس مشهور و معروف در بازارهای ایالات متحده، ایتالیا و آلمان برای فروش موجود است.


کورنیش دوحه

این منطقه گردشگری جذاب و سرسبز حدود ۷ کیلومتر در خطوط خلیج دوحه کشیده شده و شامل بخش‌هایی مانند پارک و تفرجگاه کورنیش، خیابان کورنیش و منطقه دولتی است. 

اگر برای شرکت در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ به قطر رفتید بازدید از پارک کورنیش را جزو برنامه‌های خود قرار دهید.

 بازار سوق واقف

این بازار که حالت سنتی و اصیل دارد مغازه‌های پارچه فروشی، ادویه‌جات، شیرینی‌ها، کالاهای خانگی (گلدان‌های بزرگ) و سوغاتی‌ها و هنرهای مختلفی را در خود جای داده است.

این بازار معمولا به دست بومیان و افراد قدیمی در هنرهای دستی و صنایع اداره می‌شود.