به وب سایت آلت گروپ خوش آمدید
  • تهران انتهای اتوبان شهید همت - بزرگراه شهید خرازی - بلوار نهاوند - میدان آرامش - مجتمع رزمال جنوبی - طبقه ۹ - واحد ۹۰۷ - شرکت دقایق سفر ایرانیان - آژانس آلت گروپ (مشاوره در خصوص دریافت شهروندی دومینیکا)
  • ٠٢١٤٠٤٤٨٩٠١
  • info@altgroupir.com
  • 10 تا 6 عصر

درباره کشور قطر

توضیحات کلی درباره کشور قطر

پاسپورت دومینیکا

 

 

 با داشتن تابعیت و پاسپورت دومینیکا می‌توانید بدون نیاز به اخذ ویزا، به بیش از 140 کشور دنیا از جمله قطر، هند، مصر، کره جنوبی، چین، انگلستان و … سفر کنید. 

 

همچنین با این پاسپورت اجازه ثبت شرکت بین‌المللی خواهید داشت و در حوزه دریای کارائیب معاف از مالیات بر سرمایه، درآمد خارجی، ارث و هدیه خواهید بود.

 

قطر

در میان کشورهایی که در منطقه خاورمیانه قرار گرفته‌اند، کشورهای عربی از شهرت زیادی در سرتاسر جهان برخوردارند. دلیل عمده این شهرت به واسطه دارا بودن معادن سوختی نفت و گاز فراوانی است که در خصوص بیشتر این کشورها صادق است. 

با این حال گذشته از اینها در سال‌های اخیر سیاست‌های اقتصادی این کشورها تا حدودی تغییر یافته‌است بطوری که رفته رفته شاهد وابستگی کمتر این کشورها به اقتصاد مبتنی بر نفت هستیم. 

به نظر می‌رسد که رونق اقتصادی به وسیله رشد صنعت گردشگری رفته رفته جای خود را به شیوه قدیمی کسب درآمد از طریق فروش مخازن سوخت می‌دهد. یکی از کشورهایی که در این چند ساله تلاش‌های بسیاری در راستای توسعه صنعت توریستی کرده‌است کشور قطر است. با یک مقایسه ساده میان شکل و شمایل شهر دوحه قطر در مقایسه با فضای آن در سال‌های قبل از ۲۰۰۸ میلادی می‌توان پی برد که مسئولان این کشور در تلاشند تا با فراهم کردن بسترهای اولیه بهبود گردشگری و همچنین ایجاد تغییرات فراوان در بافت شهری، آن را تا حد ممکن به یک شهر توریستی ایده‌آل و منطبق با معیارهای جهانی مبدل سازند؛ از این رو چند سالی است که این کشور به عنوان محلی برای میزبانی در رویدادهای مهم ورزشی نظیر مسابقات جام جهانی و بسیاری از نشستهای سیاسی بوده است.

جاذبه‌های دست ساز و همچنین طبیعی این کشور از چشم گردشگران ایرانی پنهان نمانده است و از این رو در این سال‌ها، شاهد افزایش تعداد سفرهای خارجی به این کشور از سوی ایرانیان بوده‌ایم. بطوری که امروزه پرواز قطر از جمله پر ترددترین پروازهای خارجی بشمار می‌رود.

قَطَر کشوری در جنوب غربی ٔ قاره آسیا و در شرق شبه جزیره عربستان، در خاورمیانه و در بخش جنوبی خلیج فارس واقع شده است. قَطَر خود شبه جزیرهای کوچکتر واقع در شبه جزیره عربستان است که خلیج فارس آن را از غرب و شمال و شرق دربر گرفتهاست. پایتخت آن، دوحه است. 

قطر مرز مشترک زمینی با عربستان سعودی، و مرز دریایی با کشورهای بحرین و امارات متحده عربی دارد. زبان رسمی این کشور عربی، دین رسمی آن اسلام، واحد پول آن ریال و مساحت آن 586،11 کیلومتر مربع است .( نژادو قومیت :عرب40-%پاکستانی18-%ایرانی10 -%سایر گروه ها14 (% زبان های انگلیسی، فارسی، اردو،هندی نیزدر این کشور رایج است. شبه جزیره قطراز شمال شرق عربستان به داخل خلیج فارس گسترده شده است. خاک این کشور، مسطح بوده،و از یک صحرای خشک تشکیل گردیده است.        

شهرهای قطر عبارت اند از وکره، خور، دخان، زباره، شمال، مسیعید، رأس لفان. شهر جدیدی به نام لوسیل و شهرکی جزیره ای به نام مروارید قطرنیزدر این کشور در دست ساخت است. وضعیت آب و هوا گرم و خشک ودر مناطق ساحلی مرطوب و باهوای شرجی در تابستان میباشد. ۵ همسایگان قطر،عربستان با حدود 60 کیلو مترتنها همسایه خشکی قطر است .

ایران با حدود 250 کیلومترمرز آبی و بحرین وعربستان با مرز آبی . امارات متحده عربی با مرز آبی (به دلیل اختلافات مرزی ممکن است جای خود را به عربستان بدهد) جمعیت قطرنصف جمعیت رویدر هم نیست. رشد سالانه جمعیت در قطر2/5 درصد است. 

کمتر از یک سوم جمعیت قطر را قطریهای اصیل تشکیل میدهند.   

 

بر اساس دانشنامه بریتانیکا قطر در ابتدا و از سال ۱۸۷۱ تا ۱۹۱۳ تحت سلطه ترک‌های عثمانی بود. پیش از آن که قطر زیر نظر عثمانی‌ها باشد مدت طولانی را تحت حاکمیت حکومت ایران بوده و هر سال برای صید مروارید و به طور کلی حق ماهیگیری حدود سه هزار روپیه به ایران مالیات پرداخت می‌کرده ‌است. 

جالب است بدانید قطری که حالا ثروتمندترین کشور جهان است در زمان ساسانیان بخشی از منطقه تحت اختیار رویدر بوده‌ و در بسیاری از دوره‌های باستانی قید شده که همه خطوط جنوبی خلیج فارس هم بخشی از منطقه تحت فرمان او بوده و توسط ساتراپ‌های رویدری (ساتراپ شکل یونانی‌شدهٔ واژهٔ خْشَثْرَ پاون به معنای نگهبان قلمرو)

( رویدَر شهری از توابع شهرستان خمیر در استان هرمزگان ایران واقع شده‌است)کنترل می‌شد.

 

حاکمیت عثمانی‌ها بر قطر تا سال ۱۹۱۳ ادامه داشت. پس از آن قراردادی بین دولت بریتانیا و دولت عثمانی وضع شد که با توجه به یکی از بندهای قید شده در آن قرارداد؛ ترک‌های عثمانی از حاکمیت بر قطر صرف نظر کردند. 

به رسمیت شناختن شیخ عبدالله بن جامع (حاکم قطر) درست پس از این قرارداد شکل گرفت. این شیخ برای محکم کردن جای پای خود در سال ۱۹۱۶ قراردادی با شیخهای دیگر امارات خلیج فارس امضا کرد. 

البته این اتفاق پایان تسلط دیگر کشورها بر روی قطر نبود و استقلال آن در سال ۱۹۷۱ به ثبت رسید. قبل از آن قطر باز هم تحت‌ حمایت انگلستان بود. در ۱۹۳۵ این مسئله‌ای رخ داد که منجر به شروع اختلاف جدی میان ابوظبی و قطر شد. 

در آن سال گروهی از اعراب بنی یاس که در ابوظبی زندگی می‌کردند به علت نارضایتی از عملکرد شیخ خلیفه شخبوط (حاکم ابوظبی) به جنوب رفتند و در قسمت انتهایی ابوظبی یعنی خورالعدید اقامت کردند. پیدایش و استقلال قطر به تدریج سبب به وجود آمدن چندین امیرنشین نوبنیاد شد. 

قطر هم اکنون در شبه‌ جزیره عربستان قرار گرفته است.